Практичні навички за розділом «Патофізіологія системи травлення, печінки та нирок»
1. Недостатність травлення. Класифікація. Механізми розвитку основних проявів диспепсичного синдрому (анорексія, печія, відрижка, нудота, блювота, закрепи, проноси, метеоризм, болі).
2. Причини та механізми порушення кислотно - лужної рівноваги в ротовій порожнині. Етіологія та патогенез карієсу.
3. Розлади слиновиділення. Етіологія та патогенез пародонтиту.
4. Порушення секреторної функції шлунка. Роль нервових та гуморальних механізмів у порушенні секреції. Типи патологічної секреції.
5. Виразкова хвороба. Етіологія, патогенез. Експериментальні моделі виразок шлунка та дванадцятипалої кишки.
6. Порушення травлення у кишечнику. Розлади травлення пов'язані з порушеннями виділення жовчі та підшлункового соку. Причини та механізми порушень всмоктування.
7. Етіологія та патогенез гострого панкреатиту. Механізми розвитку панкреатичного шоку.
8. Кишкова непрохідність: етіологія і патогенез, механізми розвитку порушень в організмі. Кишкова аутоінтоксикація.
9. Недостатність печінки. Принципи класифікації. Експериментальне моделювання.
10. Причини і механізми порушень метаболічних функцій печінки. Розлади вуглеводного, ліпідного, білкового, водно - електролітного обмінів, обміну вітамінів та гормонів за умов печінкової недостатності.
11. Причини і механізми порушень антитоксичної функції печінки. Патогенез печінкової коми.
12. Причини і механізми порушення екскреторної функції печінки. Жовтяниці, їх види, характеристика, холемічний і ахолічний синдроми.
13. Причини і механізми порушень гемодинамічних функцій печінки. Синдром портальної гіпертензії. Патогенез асциту, гепатолієнального та гепаторенального синдрому.
14. Недостатність нирок. Причини і механізми порушень клубочкової фільтрації, канальцевої реабсорбції та секреції. Використання функціональних проб для і з’ясування суті порушень ниркових функцій.
15. Причини та механізми розвитку кількісних та якісних змін складу сечі. Оліг-, ан- та поліурія. Гіпостенурія та ізостенурія. Протеїн-, гемат-, циліндр- та лейкоцитурія.
16. Етіологія та патогенез гострої та хронічної ниркової недостатності. Стадії їх розвитку. Патогенез уремічної коми. Механізми розвитку загальних проявів недостатності функції нирок: набряків, артеріальної гіпертензії, анемії, порушень кислотно-лужної рівноваги, остеодистрофії.
17. Гломерулонефрит: етіологія, патогенез, експериментальні моделі.
18. Пієлонефрит та нирково-кам’яна хвороба: етіологія, патогенез, клінічні прояви та ускладнення.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 554 | Нарушение авторских прав
|