Заняття 38.
Практичні навички за розділом «Патофізіологія ендокринної, нервової системи та екстремальних станів».
Контрольні питання
1. Дисрегуляційні і власне залозисті порушення ендокринної функції. Розлади гіпоталамо-гіпофізарної регуляції. Причини і механізми порушень біосинтезу, депонування і секреції гормонів.
2. Периферійні порушення ендокринної функції. Розлади транспорту і метаболічної інактивації гормонів. Порушення рецепції гормонів і систем внутріклітинних посередників їх дії.
3. Стрес, стадії і механізми його розвитку. Хвороби «адаптації».
4. Порушення функції гіпофіза. Гіперфункція гіпоталамо-адено-гіпофізаної і гіпоталамо-нейрогіпофізарної систем. Етіологія і патогенез основних проявів.
5. Гіпофункція гіпоталамо-аденогіпофізарної і гіпоталамо-нейро-гіпофізарної систем. Гіпопітуїтризм, його види. Етіологія і патогенез основних проявів.
6. Гіпокортицизм, його види, етіологія і патогенез. Прояви, пов'язані з порушенням мінералокортикоїдної і глюкокортикоїдної функції наднирникових залоз.
7. Гіперкортицизм, його види, етіологія і патогенез. Первинний і вторинний гіперальдостеронізм, синдром Іценко-Кушинга. Дисфункція кори наднирникових залоз: адреногенітальний синдром.
8. Гіпо- і гіперфункція прищитоподібних залоз. Етіологія, патогенез, основні прояви.
9. Гіпофункція щитоподібної залози. Механізми розвитку основних проявів гіпотиреозу.
10. Гіперфункція щитоподібної залози. Механізми розвитку основних проявів гіпертиреозу. Види зобу, їх патогенез.
11. Порушення ендокринної функції статевих залоз. Чоловічий і жіночий гіпо- і гіпергонадизм: етіологія, патогенез, основні прояви.
12. Порушення сенсорних функцій нервової системи. Біль. Види болю, причини, механізми розвитку, загальні реакції організму на біль. Природні антиноцицептивні механізми. Фармакологічна корекція болю.
13. Порушення рухової функції нервової системи. Периферичні і центральні паралічі і парези. Спінальний шок.
14. Рухові порушення підкіркового та мозочкового походження. Хвороба Паркінсона.
15. Порушення трофічної функції нервової системи. Патогенез нейро-дистрофічного процесу. Структурні, функціональні і біохімічні зміни в денервованих органах і тканинах.
16. Етіологія і патогенез пошкоджень центральної нервової системи (ЦНС). Гострі і хронічні розлади мозкового кровообігу. Інсульти. Набряк головного мозку.
17. Роль пошкоджень нейроглії і гематоенцефалічного бар'єру в розвитку патологічних процесів у ЦНС. Внутрічерепна гіпертензія.
18. Порушення функції сенсорних систем кори головного мозку.
19. Неврози, етіологія і патогенез.
20. Поняття про екстремальні стани, шок. Види шоку. Механізми порушення загальної гемодинаміки і мікроциркуляції в умовах шоку.
21. Колапс, види. Загальні і відмінні риси шокових і колаптоїдних станів.
22. Поняття про кому. Ендогенні і екзогенні коми. Механізми розвитку коматозних станів.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 443 | Нарушение авторских прав
|