Протокол № 30 Дата ___________
Самостійна аудиторна робота студентів.
Дослід 1. Вивчити зміни діурезу при накопиченні в крові тварин азотистих шлаків.
Дослід проводять на двох мишах, яких поміщають у скляні лійки, вставлені в мірні пробірки закріплені в штативах. Попередньо, на початку заняття одній миші вводять підшкірно 3-5 мл 2% розчину сечовини, другій аналогічну кількість фізіологічного розчину. Через 1 год. порівнюють кількість виділеної сечі. Пояснити отримані дані. Пояснити вплив сечовини на діурез.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Дослід 2. Навчальний відеофільм «Етіологія, патогенез та можливі ускладнення сечокам'яної хвороби».
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Підпис викладача ___________
Питання для самоконтролю знань.
Задача 1. Чоловік 25 років звернувся до лікаря із скаргами на набряки під очима, біль у поперековій ділянці, головний біль, нудота. На підставі обстеження поставлений діагноз гострого гломерулонефриту. Із анамнезу відомо, що за 20 днів до прояву хвороби переніс ангіну. Який механізм виникнення ураження ниркових клубочків у хворого?
A. Імунокомплексний.
B. Тромботичний.
C. Нефротоксичний.
D. Ішемічний.
Е. Медикаментозний.
Задача 2. Після перенесеної стрептококової інфекції у хворого з'явились набряки. Був зроблений аналіз сечі, який дозволив поставити діагноз: гострий гломерулонефрит. Наявність яких патологічних змін в сечі ймовірніше підтверджують діагноз?
A. Свіжі еритроцити.
В.Білок з високою молекулярною масою і вилужені еритроцити.
С.Білок тільки з низькою молекулярною масою (до 40 000).
D.Підвищена екскреція натрію.
Е.Лейкоцитурія без гематурії.
Задача 3. Чоловік 32 років впродовж 4 років хворіє на хронічний гломерулонефрит. Госпіталізований з ознаками анасарки. Клінічне обстеження: AT - 185/105 мм рт. ст. В крові: Нb - 110 г/л, еритроцитів 2,6*1012/л, лейкоцитів 10*109/л, залишковий азот 32 ммоль/л, загальний білок - 50г/л. Яка зміна з найбільшою вірогідністю вказує на гломерулонефрит з нефротичним компонентом?
А Анемія.
B. Артеріальна гіпертензія.
С. Гіперазотемія.
D. Гіпопротеїнемія.
Е. Лейкоцитоз.
Задача 4. Хворий сонливий, свідомість потьмарена, реакції на сильні подразники загальмовані. Шкіра бліда, суха, виражені набряки. Мідріаз. Дихання типу Чейна-Стокса з аміачним запахом. При аускультації - шум тертя перикарда. Який вид коми розвинувся у хворого?
A. Апоплектична.
B. Гіперосмолярна.
С. Печінкова.
D. Ниркова.
E. Кетоацидотична.
Задача 5. Хворий протягом багатьох років страждав на хронічний остеомієліт нижньої щелепи (після поранення). Останнім часом в аналізі крові: гіпопротеінемія, диспротеінемія; в сечі: протеінурія, білкові циліндри. Помер від хронічної ниркової недостатності. Який патологічний процес у нирках був виявлений на розтині?
A. Амілоїдоз.
B. Хронічний пієлонефрит.
С. Гідронефроз.
D. Хронічний гломерулонефрит.
E. Інтерстеціальний нефрит.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 503 | Нарушение авторских прав
|