Протокол № 28 Дата ____________
Самостійна аудиторна робота студента.
Дослід 1. Визначити жовчні пігменти в сечі при різних жовтяницях.
А. Визначити наявність уробіліну в сечі (реакція Богомолова). До 1 мл сечі додають 6-8 крапель 10% розчину сірчанокислої міді та 1-2 мл хлороформу. При наявності уробіліну в сечі хлороформ після змішування забарвлюється в рожевий колір. Б. Визначити білірубін в сечі (метод Франка).
До 5 мл сечі додають краплями 0,2% водний розчин метиленової сині. Сеча, що, не містить білірубіну, після додавання 1-2 крапель розчину набуває синього забарвлення, тоді як сеча, яка містить білірубін, забарвлюється в зелений колір. Доводять зелений колір у пробірці, додаючи 0,2% розчин метиленової сині. Проводять розрахунок, виходячи з того, що 20 крапель розчину метиленової сині відповідають 1 мг білірубіну.
Роблять заключення та висновки, відповідаючи на наступні питання:
які механізми появи білірубіну та уробіліну в сечі?
про яку жовтяницю свідчить наявність білірубіну в сечі?
Які спадкові компоненти жовчі можна ще визначити в сечі?
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Дослід 2. Демонстрація навчальних відеофільмів (диференціальна діагностика жовтяниць у новонароджених; механізми розвитку гепатиту С)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Підпис викладача ____________
Питання для самоконтролю знань.
Задача 1. Пацієнт звернувся в клініку зі скаргами на загальну слабкість, ниючі болі в животі, поганий апетит. В сироватці крові знайдено 77,3 мкмоль загального білірубіну, 70,7 мкмоль прямого білірубіну. В сечі не виявлений уробілін, кал ахолічний. Який найбільш вірогідний вид жовтяниці діагностований у хворого?
A. Обтураційна.
B. Паренхіматозна.
С. Гемолітична.
D. Хвороба Боткіна.
Задача 2. Хлопчику 15 років встановили діагноз гострого вірусного гепатиту. Дослідження якого показника необхідно провести для підтвердження гострого ураження печінкових клітин?
A. Вміст білкових фракцій сироватки крові.
B. Рівень холестерину в плазмі.
C.Швидкість осідання еритроцитів.
D. Активність амінотрансфераз у крові.
Е. Вміст вільного та зв'язаного білірубіну в сироватці крові.
Задача 3. Хворий 48 років знаходиться у реанімаційному відділенні після отруєння чотирихлористим вуглецем. Стан важкий, хворий без свідомості, пульс ниткоподібний, слабкого наповнення. ЧСС – 40/хв., КТ – 75/40 мм рт. ст. Дихання Біота. В крові: білок 16 г/л, прямий білірубін 155 мкмоль/л. В сечі високий вміст аміаку та білірубіну. Що є основним патогенетичним механізмом для розвитку описаного стану?
A. Печінкова недостатність.
B. Кардіогенний шок.
C. Дихальна недостатність.
D. Серцева недостатність.
Е. Ниркова недостатність.
Задача 4. В досліді жабі на серце нанесли декілька крапель жовчі розведеної 1:5. Визначте, які найбільш ймовірні зміни виникли в роботі серця.
A. Прискорення частоти серцевих скорочень.
B. Збільшення сили серцевих скорочень.
C. Сповільнення частоти і зменшення сили серцевих скорочень.
D. Екстрасистолія.
Е. Тахікардія і зменшення сили серцевих скорочень.
Задача 5. У хворого на хронічний гепатит видалили зуб. Кровотечу, що виникла після цього не вдалося припинити протягом 2 годин. Проведене дослідження гемостазу встановило зменшення вмісту декількох факторів зсідання крові. Порушення якої функції печінки призвело до порушення гемостазу у цього хворого?
A. Захисної.
B. Білковосинтезуючої.
С. Антитоксичної.
D. Жовчесинтезуючої.
Е. Гормональної.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 526 | Нарушение авторских прав
|