НИЗХІДНІ ПРОВІДНІ ШЛЯХИ
Низхідні (еферентні) або рухові провідні шляхи – це система нервових волокон, які передають імпульси від кори або нижчерозміщених ядер головного мозку через спинний мозок до робочих органів.
Рухові шляхи складаються переважно з двох нейронів. Останній нейрон завжди представлений клітинами передніх рогів сірої речовини спинного мозку або клітинами рухових ядер черепних нервів.
Основні низхідні провідні шляхи
1) 1) пірамідні шляхи – проводять нервові імпульси від кори до моторних клітин спинного і довгастого мозку; є шляхами довільних рухів:
- - пірамідний корково-мозковий шлях – починається від великих пірамідних клітин (клітин Беца) кори мозку, проходить через внутрішню капсулу, основу ніжок мозку, основу моста, піраміди довгастого мозку. На межі із спинним мозком розгалужується на бічний і передній пірамідний пучки. Бічний пучок утворює перехрест і опускається в бічний канатик спинного мозку, де закінчується в клітинах переднього рогу. Передній шлях проходить в передньому канатику, утворюючи посегментний перехрест; його волокна також закінчуються в клітинах переднього рогу.
- - корково-ядерний шлях – починається в нижній третині передцентральної закрутки, проходить через коліно (згин) внутрішньої капсули і закінчується в клітинах моторних ядер черепних нервів протилежної сторони.
2) 2) екстрапірамідні шляхи – входять до складу екстрапірамідної системи. До екстрапірамідних, рефлекторних рухових шляхів, належать:
- - червоноядерний спинномозковий шлях – від клітин червоного ядра середнього мозку;
- - покришко-спинномозковий шлях – від ядер горбиків пластинки покриву середнього мозку; пов’язаний із слуховим і зоровим сприйняттям;
- - переддверно - спинномозковий шлях – від вестибулярних ядер ромбоподібної ямки; забезпечує підтримання рівноваги тіла.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 821 | Нарушение авторских прав
|