Базальні ядра
Базальні ядра – це скупчення сірої речовини між білою речовиною півкуль (їх називають ще ядрами основи). Вони є вищими підкірковими центрами об’єднання (інтеграції) функцій організму. У людини і вищих хребетних тварин діяльність підкіркових ядер контролюється корою головного мозку. Базальні ядра тісно пов’язані з проміжним мозком і становлять:
1. 1. смугасте тіло
2. 2. огорожу
3. 3. мигдалеподібне тіло
Смугасте тіло поділяється на:
а) хвостате ядро – бере участь в утворенні стінок бічного шлуночка; його передня частина потовщена – голівка; середня – дещо зігнута частина – тіло; задня частина – хвіст ядра;
б) сочевицеподібне ядро – це ядро медіальною та латеральною мозковими пластинками поділене на частини, які називаються “лушпина” та “бліда куля”.
Бліда куля є центром складних рухових рефлекторних реакцій (хода, біг), формує складні мімічні реакції. Свої функції бліда куля здійснює через червоні ядра і чорну речовину середнього мозку;
Огорожа – це пластинка сірої речовини, що розміщується біля острівцевої частки та лушпини і відділяється від них зовнішньою та внутрішньою капсулами.
Мигдалеподібне тіло – розміщується між білою речовиною скроневої частки, є підкорковим руховим центром.
Між базальними ядрами і зоровим горбом знаходяться прошарки білої речовини – внутрішня і зовнішня капсули. Через внутрішню капсулу проходять провідні шляхи.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 807 | Нарушение авторских прав
|