Структура та функції нервової системи
Лекції №3 з фізіології
На тему: «Фізіологія спинного і головного мозку.Нервова регуляція вегетативних функцій.»
Структура та функції нервової системи
Складність нервової системи настільки велика, що для аналізу її функціональних властивостей доцільно поділити її на окремі ділянки та відділи у відповідності з їх макроструктурою, функцією, розвитком та нейронною організацією.
Нервова система поділяється на центральну нервову систему (ЦНС), до складу якої входять головний і спинний мозок, та периферійну нервову систему, яка складається з спинномозкових та черепномозкових нервів.
Основними структурами ЦНС є:
- спинний мозок;
- задній мозок (довгастий мозок і варолієвий міст);
- середній мозок;
- мозочок;
- проміжний мозок (таламус і гіпоталамус);
- передній мозок (стріопалідарна система (базальні ядра) і кора великих півкуль).
Крім того, нервову систему умовно можна поділити на два відділи: соматичний (анімальний) та вегетативний (автономний). Соматична нервова система здійснює зв’язок організму з довкіллям завдяки подразненню рецепторів та скороченню скелетних м’язів. Так як рухова функція притаманна тваринам і відрізняє їх від рослин, то цю частину нервової системи ще назвали анімальною (тваринною). Вегетативна нервова система (рослинна) впливає на процеси, що є спільними для рослин і тварин: дихання, обмін речовин, виділення тощо, і ділиться на дві частини: симпатичну та парасимпатичну. Всі частини нервової системи тісно пов’язані між собою.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 464 | Нарушение авторских прав
|