АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Дезінфекція – це комплекс заходів, спрямованих на знищення патогенних та умовно-патогенних для людини мікроорганізмів.
Nota bene!!! Всі інструменти після їх використання розбирають і занурюють у 3% розчині хлораміну, бодефену, мікробаку на 60 хв., якщо інструментарій забруднений кров’ю, його занурюють в 1% розчині бензоату натрію на 1 год. або в 4% розчині перекису водню на 90 хв.
Стерилізація – це комплекс фізичних і хімічних способів повного знезаражування знаряддя медичного призначення.заходів, спрямованих на знищення патогенних та умовно-патогенних для людини мікроорганізмів.
Методи стерилізації:
1. прожарювання – використовують в ургентних ситуаціях, коли необхідно терміново приготувати окремі інструменти, але!!! надійне знезараження не досягається й псуються інструменти
2. пастеризація – метод знезараження органічних рідин за допомогою температури 60-100 0 С, при якій гинуть лише вегетативні форми мікробів. Використовують при приготуванні білкових препаратів, живильних середовищ шляхом повторного нагрівання до 55-60 0 С протягом 30 хв.
3. кип,ятіння
4. паром під тиском
5. сухим жаром
6. газова стерилізація застосовується для стерилізації виробів з полімерних матеріалів (ендоскопів, виробів з пластмаси).
7. хімічна стерилізація
8. променева стерилізація – за допомогою g-променів або УФО стерилізують шовний матеріал, ендопротези, катетери та ін.
Контроль стерилізації:
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 520 | Нарушение авторских прав
|