Загальні положения
1. Спеціальний будинок-інтернат для пристарілих та інвалідів* є медико-соціальним закладом, призначеним для постійного проживання інвалідів 1-ї та 2-ї груп пристарілих громадян (чоловіків віком понад 60 років, жінок – понад 55 років) із числа звільнюваних з місць позбавлення волі особливо небезпечних рецидивістів та інших осіб, за якими відповідно до чинного законодавства встановлено адміністративний нагляд, а також тих осіб, які направляються з приймальників-розподільників з числа вказаних інвалідів і пристарілих, раніше судимих або неодноразово притягуваних до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку**, якщо зазначені особи потребують догляду, побутового і медичного обслуговування, систематичного та цілеспрямованого юного впливу державних і громадських організацій.
2. Спеціальний будинок-інтернат створюється, реорганізовується і ліквідовується за рішенням Ради Міністрів УРСР у системі Міністерства соціального забезпечення УРСР і здійснює свою діяльність під керівництвом відділу соціального забезпечення виконавчого комітету обласної Ради народних депутатів.
3. Спеціальний будинок-інтернат розміщується у спеціально побудованих або пристосованих будинках з необхідними приміщеннями, які повинні відповідати санітарно-гігієнічним, протипожежним вимогам і вимогам техніки безпеки, мати всі види комунального благоустрою для проживання престарілих та інвалідів.
4. У спеціальному будинку-інтернаті для здійснення лікувально-трудової терапії створюються лікувально-виробничі (трудові) майстерні, а у спеціальному будинку-інтернаті, що знаходиться в сільській місцевості, крім того підсобне сільське господарство.
Лікувально-виробничі (трудові) майстерні та підсобні сільські господарства здійснюють свою діяльність відповідно до положень про них, затверджених Міністерством соціального забезпечення УРСР.
5. Контроль за якістю медичного обслуговування престарілих та інвалідів, які проживають у спеціальних будинках-інтернатах, додержанням санітарно-протиепідемічного режиму в цих закладах і поданням спеціальної медичної допомоги здійснюють органи охорони здоров'я в установленому порядку.
6. Цілодобову охорону громадського порядку в спеціальному будинку-інтернаті забезпечують органи внутрішніх справ.
7. Спеціальний будинок-інтернат є «юридичною особою», має печатку і штамп зі своїм найменуванням. Спеціальний будинок-інтернат утримується за рахунок місцевого бюджету і може також мати спеціальні кошти від діяльності лікувально-виробничих (трудових) майстерень, підсобного сільського господарства та інших доходів, які витрачаються згідно з кошторисом, затвердженим в установленому порядку.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 506 | Нарушение авторских прав
|