Транспортування хворих з приймального до лікувального відділення
· Хворі, у яких задовільний стан, йдуть до відділення самостійно, але в супроводі медичної сестри або санітарки.
· Хворих у стані середньої важкості перевозять до відділення на кріслі-каталці або переносять на руках.
· Важкохворих транспортують на спеціальній каталці, вкритій ковдрою та чистим простирадлом (індивідуальним для кожного хворого). (мал. 1.1)
· При відсутності каталки хворого переносять на носилках.
Мал. 1.1. Транспортування хворого на кріслі-каталці (а); перенесення хворого одним санітаром (б)
Правила перекладання хворого з кушетки на носилки або каталку
1. При достатній площі приміщення ножний кінець носилок ставлять прпендикулярно до головного кінця кушетки; при недостатній площі – носилки ставлять паралельно до ліжка.
2. При перпендикулярному положенні носилок або каталки трьома санітарами: один санітар підводить руки під голову та лопатки хворого, другий санітар бере хворого під таз та верхню частину стегон, третій санітар – посередині стегон та гомілок. Узгодженими рухами вони одночасно піднімають хворого і кладуть його на носилки або каталку. (мал. 1.2.)
3. При перпендикулярному положенні носилок або каталки двома санітарами: один санітар підводить руки під шию та лопатки хворого, другий санітар підводить руки під поперек та коліна хворого. Узгодженими рухами вони одночасно піднімають хворого і кладуть його на носилки або каталку. (мал. 1.3.)
4. При перпендикулярному положенні носилок або каталки одним санітаром (можливо для дітей або дорослих при невеликій масі тіла) у положенні хворого сидячи санітар бере хворого на руки, однією рукою тримаючи його під лопатки, а другою під стегна. При цьому хворий повинен охопити шию санітара руками.
Мал. 1.2. Перекладання хворого двома або трьома санітарами
Мал. 1.3. Перекладання хворого з кушетки на носилки або каталку
Правила перенесення хворого на носилках:
· Перенесення хворого здійснюють 2 або 4 санітари (мал.1.4. та 1.5).
· При перенесенні хворого санітари повинні йти не в ногу, короткими кроками.
· При транспортуванні сходами вгору хворого несуть головою вперед; санітар, що йде попереду, тримає носилки на опущених руках, а санітар, що йде позаду, повинен підняти ручки носилок або тримати їх у себе на плечах(мал.1.6).
· При транспортуванні сходами вниз хворого несуть ногами вперед; санітар, що йде позаду, тримає ручки носилок на витягнутих руках, а санітар, що йде попереду, тримає ручки носилок на своїх плечах. Таким чином досягається горизонтальне положення хворого (мал.1.6).
· Носилки застеляють простиралом, а хворого вкривають ковдрою. Після кожного хворого білизну змінюють, ковдри провітрюють, а після хворих на інфекційні захворювання – дезінфікують.
· Зручно транспортувати хворого, поклавши носилки на каталку.
Мал.1.4. «Хворого несуть уперед головою»
Мал. 1.5. Чотири стилізовані чоловічки, які несуть носилки (фотобанк Лорі)
Мал. 1.6. Транспортування хворого по сходах: а) вгору; б) вниз.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 877 | Нарушение авторских прав
|