АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Догляд за тяжкохворими та тими, хто помирає.
Тяжкохворі потребують посиленого догляду, і тому медичні сестри — як молодші, так і з медичною освітою — повинні бути біля них практично постійно. Таких хворих лікують переважно в палатах інтенсивної терапії та реанімаційних.
У відділеннях, де таких палат нема, тяжкохворі та ті, хто помирає, повинні бути ізольовані в окрему палату або принаймні відгороджені від інших ширмою.
Робити ізоляцію таких хворих треба тактовно, мотивуючи медичними показаннями, щоб не спричинити психічної депресії. Зусилля лікарів та обслуговуючого персоналу не повинні ослаблюватись аж до досягнення перелому в стані хворого на краще або ж до настання смерті. Треба пам'ятати, що багато хворих, особливо хірургічного профілю, можуть перебувати в тяжкому і навіть агонізуючому стані та стані клінічної смерті внаслідок шоку, переважно геморагічного, травматичного або септичного, який за умови правильного інтенсивного лікування та догляду може бути оборотним, і хворий одужає.
У палаті, де лежить тяжкохворий, треба, щоб було тепло, але не спекотно, тихо. Мають бути свіже повітря та досить світла (якщо воно не дратує хворого або не протипоказане, як у разі захворювання на правець).
Медична сестра повинна постійно стежити, щоб такі хворі лежали на сухій білизні, були вкриті простирадлом чи ковдрою і не переохолоджувались. Треба змочувати хворому губи та давати за відсутності протипоказань пити ложкою чи з поїльника рідину (воду, сік), протирати періодично шкіру спини та крижів камфорним спиртом чи теплою водою, а також протирати ватною кулькою, змоченою теплою водою, повіки, носові ходи, здійснювати контроль за надходженням кисню через катетер чи маску.
Лікарські призначення треба виконувати чітко й своєчасно, а про зміни в стані хворого доповідати негайно лікареві для проведення останнім корекції лікувальних заходів.
Обслуговуючий персонал своєю поведінкою не повинен створювати метушню та атмосферу безнадії. Навпаки, він має спокійно, чітко, методично створювати враження про сприятливі перебіг і закінчення хвороби. Проте родичам тяжкохворих, особливо безнадійних, що помирають, треба говорити відверто про загрозливе становище, допускати 'їх до хворих для проведення з ними останніх годин чи хвилин їх життя.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 544 | Нарушение авторских прав
|