Послідовність дій при виконанні процедури
1. Проведіть психологічну підготовку хворого.
2. Надягніть додатковий халат, маску, гумові рукавички, хустинку.
3. Табурет застеліть клейонкою, посадіть хворого. Плечі хворого накрийте клейонкою-пелериною.
4. Обробіть волосся одним із протипедикульозних засобів.
5. Покрийте волосся поліетиленовою, а зверху бавовняною хустинкою і залиште на 30 хв.
6. Допоможіть ретельно промити волосся із застосуванням шампуню або туалетного мила.
7. Для видалення з волосся гнид змочіть його теплим 10 % розчином оцтової кислоти. Пов'яжіть голову хустинками і залиште на 30 хв.
8. Ретельно промийте волосся теплою водою, просушіть рушником.
9. Вичешіть густим гребінцем загиблих вошей та гнид на білу паперову серветку.
10. Паперову серветку із загиблими вошами та гнидами спаліть.
11. Проведіть повне санітарне оброблення хворого. Змініть натільну білизну.
12. Одяг хворого складіть у мішок і здайте згідно з описом в квитанції в дезінфекційну камеру. Другий примірник квитанції вклейте в медичну карту стаціонарного хворого.
13. Продезінфікуйте використане приладдя, додатковий одяг і приміщення.
14. На титульній сторінці медичної карти зробіть відповідний запис: "Педикульоз (головний, платтяний, лобковий). Санітарне оброблення (дата, підпис медичної сестри)".
15. Заповніть "Термінове повідомлення про інфекційне захворювання" (ф. 058/у), надішліть його до СЕС за місцем проживання хворого.
16. У "Журнал обліку інфекційних захворювань" (ф. 060/у) у відповідні графи занесіть необхідні відомості.
Зверніть увагу на місце постійного проживання, навчання хворого. У графі "Дата захворювання" зазначте дату виявлення педикульозу. У графі "Діагноз і дата його встановлення" зазначте діагноз основного захворювання. У графі "Змінений уточнений діагноз і дата його встановлення" зазначте вид педикульозу: головний, платтяний, змішаний, а також стадії розвитку вошей (гниди, воші). У графі "Лабораторне дослідження та його результат" зазначте дату, вид оброблення і результати наступного контролю ефективності оброблення. У графі "Примітка" зазначте випадок повторного виявлення педикульозу в певної людини протягом року.
Примітка
1. Заборонено відмовляти у госпіталізації за основним захворюванням через педикульоз.
2. Для лікування педикульозу у вагітних, дітей до 5 років, тяжкохворих із пошкодженням шкіри голови використовують механічний засіб звільнення від вошей.
3. Хворого після оброблення необхідно оглянути через 10 днів у відділенні стаціонару. Оброблення вважають ефективним, якщо волосся звільнене від вошей на всіх стадіях розвитку. За необхідності повторюють протипедикульозне оброблення.
4. Використовуючи сучасні протипедикульозні засоби, уважно читайте інструкцію, яку видають в аптеці, і здійснюйте протипедикульозне оброблення згідно з інструкцією.
Виготовлення і застосування деяких протипедикульозних засобів
1. Карбофос використовують у вигляді 0,15 % водної емульсії. Для виготовлення 1 л 0,15 % емульсії 3 мл 50 % емульгованого концентрату карбофосу розводять в 1 л води кімнатної температури. Препарат діє на всіх стадіях розвитку вошей. Застосовують препарат виключно медичні працівники. На одну процедуру використовують 10 — 15 мл, тривалість — 30 хв.
2. Бензилбензоат застосовують у вигляді 20 % водно-мильної суспензії або 20 % емульсії. Для виготовлення 100 мл 20 % водно-мильної суспензії бензилбензоату 2 г подрібненого господарського мила розводять в 78 мл теплої води, додають 20 мл бензилбензоату, ретельно розмішують. Суспензію наносять на волосся. На одну процедуру використовують 10 — 30 мл, тривалість — 30 хв. Використовують суспензію медичні працівники. Реалізується через аптечну мережу за рецептами.
3. Водна мильно-гасова емульсія. До 50 г рідкого мила, постійно помішуючи, додають невеликими порціями 450 г гасу. 100 г отриманого концентрату розчиняють у 900 мл теплої води. На одну процедуру використовують 10 — 50 мл емульсії, тривалість -30 хв — 1 год.
Застережні заходи при роботі з інсектицидними препаратами
1. Оброблення осіб інсектицидами проводьте у спеціальних добре провітрюваних приміщеннях.
2. Для інсектицидів використовуйте промаркований посуд, після використання препаратів посуд помийте гарячою водою з милом.
3. Дезінсекцію предметів та приміщення проводьте інсектицидом "Карбозоль" у балонній упаковці за відсутності людей, тварин, при відчинених вікнах. Заборонено під час роботи з інсектицидами палити, пити і вживати їжу.
4. Спецодяг зберігайте у спеціальних шафах.
5. Інсектициди зберігайте в герметичній упаковці в спеціально відведених приміщеннях. Шафу, де знаходяться інсектициди, зачиняйте на ключ.
6. Використовуйте тільки ті препарати, на упаковці яких зазначено назву інсектициду, вміст активної речовини, дату виготовлення та термін зберігання.
7. Місце, де проводите дезінсекцію, забезпечте водою, милом, рушником та аптечкою для надання першої медичної допомоги.
Примітка. Особи, які постійно працюють з інсектицидами, періодично проходять медичні огляди відповідно до чинного законодавства.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 656 | Нарушение авторских прав
|