АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ВЗЯТТЯ КРОВІ НА БІЛІРУБІН

Прочитайте:
  1. A. Зменшення онкотичного тиску плазми крові
  2. D. Зниження гідростатичного тиску крові
  3. D. Порушенням співвідношення білкових фракцій крові
  4. А. Достроково в залежності від титру Ат у крові вагітної.
  5. А. Наявності у матері Ат до еритроцитів групи крові плода.
  6. Активна реакція крові
  7. Аналіз та оцінка результатів лабораторного дослідження крові, спинномозкової рідини, сечі, калу, мієлограми, медико-генетичних проб, ІФА-діагностики.
  8. Білковий склад плазми крові.
  9. БІОХІМІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ КРОВІ
  10. Вагітна 24 роки звернулась в жіночу консультацію для взяття на облік. При вимірюванні зовнішніх розмірів таза отримані дані: 26-28-31-20. Який таз у жінки?

БІЛЕТ


№1


I ступiнь - маса тiла дитини 2001-2500 г при термiнi гестацiї 35-36 тижнiв вагiтностi; Тілолобудова непропорційна, нижні кінцівки і шия короткі, голова відносно велика, мозковий череп переважає над лицьовим. Пупкове кільце зміщено до лона. Череп більш круглий, ніж у доношених дітей, кістки його податливі, шви та мале тім’ячко відкриті. Вушні раковини м’які, щільно притиснуті до голови. Пліснявка – це захворювання слизової оболонки ротової порожнини у новонароджених та немовлят. На язиці та в ротовій порожнині з’являється білий наліт, слизова оболонка червоніє та набрякає. Неправильно вважати пліснявку звичайним, нешкідливим явищем, адже вона спричиняється мікроскопічним грибком і може вразити язик, піднебіння та всі стінки ротової порожнини. Починається захворювання із сухості слизових оболонок. Потім на слизовій оболонці з'являються численні білі крапочки. Згодом утворюється наліт білого або кремового кольору. Може боліти животик, з'явитися пронос. Смоктання завдає тинині болю, тому вона й відмовляється брати сосок.

Призначення: 1Оснащення:стерильний столик, на якому підготовлено: стерильні лотки, пінцети, ватні кульки;робочий маніпуляцій ний столик на якому:одноразові шприци, голки, корнцанг, 70%етиловий спирт, стерильні рукавички лікарські препарати:глюкоза, натрій хлорид., посудини з дезрозчином.Основні етапи:1)покласти дитину на спину оглянути місце для внутрішньовенної пункції(ліктьова ямка, тильна поверхня кисті, стопи)2)руку дитини розташовуєм долонею вверх, під ліктьовий суглоб покласти клейончасту подушку.3)помічник затискає плече(5см вище ліктьового згину) при пальпації вени пульс не повинен зникнути4)провести легкий масаж передпліччя в напрямку від кисті руки до ліктьової ямки.5)Визначити методом пальпації локалізацію, рухомість ліктьової вени.6) Поверхню ліктьового згину протріть двічі стерильними тампонами, зволоженими 70 % розчином етилового спирту. Краще це робити знизу вверх від периферії до центру, тобто за течією крові та лімфи.7) Правою рукою візьміть шприц з ліками так, щоб II палець фіксував муфту голки, а решта утримували циліндр шприца. Зріз голки повинен бути зверху.8) Голку встановіть під гострим кутом (30)до поверхні шкіри у напрямку течії крові, обережним рухом проколіть шкіру й стінку фіксованої вени. При цьому може з'явитися таке відчуття, ніби голка потрапила в порожнечу.9)Опустіть шприц і проведіть голку ще на 5—10 мм за ходом вени.10) Злегка відтягніть поршень шприца до себе. У разі правильного положення голки у вені в шприці з'являється кров.11)попросити помічника забрати руку. Ще раз відтягніть поршень циліндра на себе, щоб упевнитись, що голка не вийшла з вени. При цьому в шприц вільно поступає кров.12)повільно вводимо глюкозу і стежимо за реакцією дитини.13) Після закінчення введення лікарської речовини прикладіть до місця ін'єкції ватну кульку змочену 70% етиловим спиртом і швидким рухом вивести голку з вени.зігнути руку дитини в ліктьовому згині і прикласти ватну кульку на 3-5хв.14) Продезінфікуйте шприци, гумові рукавички, вимийте і висушіть руки.2 1 таблетка ністатину розтовкти + 1 ампула В12, змішати і так само використовувати для обробки порожнини рота не більше 3-4 разів на добу. Якщо больовий синдром виражений, то використовують бовтанки з вмістом анестетика (знеболюючого), що б дитина могла отримувати харчування. ПЛАН СЕСТРИНСЬКОГО ДОГЛЯД:годування груддю, перебування в кувезі(щадний режим)обробка слизової оболонки рота, ранковий туалет

БІЛЕТ №2

Внутрішньочерепна пологова травма виникає під часпологівуразі травматичного ушкодження оболонок головного мозку, речовини мозку, судин. На ступінь тяжкості паталогічного стану впливає локалізація внутрішньочерепного крововиливу (епідуральний, субдуральний, субарахноїдальний, внутрішньомозковий – в речовину мозку, внутрішньошлуночковий). Ознаки: судоми, пор. свідомості, відсутність вроджених рефлексів, зміни в роботі внутр.. органів,

ПЛАН М/С ДОГЛЯДУ:поміщ. Дитину в кувез з при піднятим головним кінцем(щадний режим),годуємо дитину через зонд, кровоспинні(вікасол,рицинол), проти судомні(седуксен, сібазон), сечогінні, щоденний ранковий туалет. 1.виконання маніпуляції: Провести психологічну підготовку пацієнта до маніпуляції.Перевірити, чи відповідає напис на ампулі чи флаконі листку призначень, а також термін придатності.Здійснити гігієнічну обробку рук, надягнути нестерильні гумові рукавички.Набрати у шприц ліки (згідно з алгоритмом) і випустити з нього повітря.Запропонувати пацієнту зайняти зручне положення, краще лягти на живіт або на бік. Попросити оголити місце проведення ін’єкції (верхній зовнішній квадрант сідниці).Протерти почергово двома ватними кульками, змоченими спиртом, шкіру в місці проведення ін’єкції. Взяти шприц з голкою в праву руку (вказівним пальцем фіксувати поршень шприца, мізинцем – муфту голки, а іншими підтримувати циліндр шприца).Великим і вказівним пальцями лівої руки розтягнути шкіру в місці проведення ін’єкції.Перпендикулярно до поверхні шкіри різким рухом ввести голку на 2/3 її довжини. Відтягнути поршень шприца до себе і переконатись, що голка не потрапила в просвіт судини.Повільно ввести ліки, натискаючи на поршень шприца лівою рукою.Притиснути до шкіри ватну кульку, змочену спиртом, швидким рухом витягнути голку.2.Створ. Комфорт режиму в усіх кувезах дитина може знаходитися не більше 3 доби.кожен кувез обробляється за допомогою інструкції яка додається до нього..вимкнути кувез з мережі, міняємо воду і фільтри в зволожувачах, піднімаєм кришку і обробляєм дезактином двічі з інтервалом 15хв з послідуючим протиранням дистильованої води.на відстані 1м ставимо кварц і кварцуємо 30хв.закриваємо кришку і вмикаємо в мережу і перевіряємо на протязі 3-6год температура не більше 36 вологість 90%, а потім поміщаєм дитину.

БІЛЕТ №3

Везикулопустульоз - Гнійні запальні захворювання шкіри, викликані різноманітними збудниками (стафілококи, стрептококи, пневмококи, кишкова паличка, вульгарний протей, синьогнійна паличка та ін.) Симптоми везикулопустульоз:
Спочатку утворюються пустули в гирлах потових залоз, які зазвичай розташовуються в пахвових і пахових складках, на волосистій частині голови і на тулубі. Пустули мають схильність до злиття, можуть розташовуватися на великих територіях шкіри і утворювати глибокі ураження. Таке буває в ослаблених дітей.

ПЛАН М/С:в відділені патології новонароджених, годування груддю,догляд за дитиною..,ранковий туалет.обробляти пустули змащуються водними і спиртовими розчинами анілінових барвників. кожний пухирець.. 1: Навички: краще лягти на живіт або на бік. Попросити оголити місце проведення ін’єкції (верхній зовнішній квадрант сідниці).Протерти почергово двома ватними кульками, змоченими спиртом, шкіру в місці проведення ін’єкції. Взяти шприц з голкою в праву руку (вказівним пальцем фіксувати поршень шприца, мізинцем – муфту голки, а іншими підтримувати циліндр шприца).Великим і вказівним пальцями лівої руки розтягнути шкіру в місці проведенняін’єкції.90 до поверхні шкіри ввести голку на 2/3 її довжини. Відтягнути поршень шприца до себе і переконатись, що голка не потрапила в просвіт судини.Притиснути до шкіри ватну кульку, змочену спиртом, швидким рухом витягнути голку. 2 Беремо 1% розчин діаманту зеленого, ватну паличку і обробляємо висип…

Білет № 6

ГХН- захв,обумовлене імунолог-ю несумісністю крові матері та дит.

• Жовтянична форма --жовте забарвл. шкіри та слизових

• Анемічна -(10-20% нов.нар) блідістю, низьким рівнем Hb при нар.

• Набрякова форма-генералізованими набряками та анемією при нарі.

План: щоденний догляд, гр. вигодовування, помістити дит під лампу жовто-зеленого кольору(фототерапія), переливання крові через судини пуповини

ВЗЯТТЯ КРОВІ НА БІЛІРУБІН

Оснащення:

шприц 5мл.,пробірка,штатив, лоток з ватними кульками. стерильні серветки,пінцет,70*спирт,рукавички,контейнер для транспорт крові:

лоток для використаного матеріалу; ємкості дезінфекційним розчином.

1. Викон на венах предпліччя,тильная сторона долоні, вени на голове 2. соц.обробка рук,рукавички. Отлянути ділянку чи є протипоказання

3. протерти шкіру ватними кульками з спиртом

5. Тримаючи шприц і голку зрізом догори паралельно наміченій вені під кутом 15* до пов шкіри проколоти шкіру. ПЖК і стінку вени.

6. відтятнути поршень шприца до себе і набрати в шпртщ 5мл крові.

7. Прикласти до місця пункції вени стерильну ватну кульку. змочену 70” етиловим спиртом і швидким рухом витягнути голку з вени.

8. У ліву руку взяти пробірку трохи нахилити ії в бік правої руки.

9. Правою рукою випустити кров зі шпртща в пробірку по ії стінці.

10. Пробірку. заповнену кров'ю. поставити в штатив. закрити гумовим корком. зверху целофан.який закріпити резинкою.

11. Провести дезінфекцію шприца та голки згідно наказу.

12. спец.олівцем поставити на пробірці номер. який відповідає номеру направлетптя. Штатив в контейнер, дно застелене серветкою.4 шари


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 739 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)