Тема: Захворювання печінки, жовчних шляхів, підшлункової залози -- ЛС
До Вас на ФАП звернулась мама з дитиною віком 9 років зі скаргами на наявність у дитини періодичних болей в ділянці правого підребер’я, які супроводжуються нудотою. Об’єктивно: при пальпації живіт м’який, болючий в точці проекції жовчного міхура, печінка не збільшена. Які додаткові методи дослідження необхідно зробити для уточнення діагнозу?
A *УЗД печінки та жовчних шляхів, загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові
B Обзорна рентгенографія живота
C Рентгенографія органів грудної клітки, загальний аналіз крові
D УЗД нирок, загальний аналіз сечі
E УЗД серця, ЕКГ
Дівчинка 10 років звернулась до фельдшера з приводу ниючого болю у правому підребір’ї, поганого апетиту, нудоти, відчуття гіркоти в ротовій порожнині, періодичне блювання. Біль посилюється після вживання жирної їжі. Об’єктивно: шкіра бліда, суха. Під час пальпації живота печінка виступає з-під ребрової дуги на 2,5 см, щільна і болісна при пальпації. Позитивні симптоми Ортнера, Кера справа в підребер’ї. Вкажіть найвірогідніший діагноз:
A Холецистохолангіт
B Гострий панкреатит
C Хронічний гастрит
D Виразкова хвороба
Дитина 9 років поскаржилася фельдшеру на ниючий біль у правому підребер’ї, поганий апетит, нудоту, відчуття гіркоти в ротовій порожнині, періодичне блювання. Біль постійний і посилюється після вживання жирної їжі. Бувають закрепи. Установіть орієнтовний діагноз.
A *Холецистохолангіт
B Гепатит
C Гастрит
D Виразкова хвороба шлунка
E Аскаридоз
Фельдшер ФАПу оглядає дитину 10 років, яка стоїть на диспансерному обліку з діагнозом: “дискінезія жовчовивідних шляхів, гіпотонічна – гіпокінетична форма”. Під час проведення обстеження ознакою загострення хвороби будуть скарги на:
A відчуття важкості у правому підребер’ї
B біль у животі натще
C постійну нудоту
D відсутність апетиту
E відригування тухлим
Дитина 12 років скаржиться на тупий ниючий біль у правому підребер’ї, який з’являється після фізичного навантаження і після їжі, зрідка супроводжується нудотою. Фельдшер, оглянувши дитину, виявив болючість при пальпації правого підребер’я, печінка + 1см. На користь якої патології свідчать клінічні ознаки?
A *Дискінезія жовчовивідних шляхів
B Хронічний гепатит
C Хронічний панкреатит
D Хронічний гастрит
E Хронічний гастродуоденіт
На прийомі у фельдшера ФАП дівчинка 8 років. Скарги на періодичні болі в ділянці правого підребер’я, що віддають у праве плече. Періодично з’являється: гіркота в роті, нудота, схильність до закрепів. Пальпаторно: живіт болючий у правому підребер’ї в точці Кера. Печінка не збільшена. На яке дослідження доцільно направити пацієнтку першочергово:
A УЗД органів черевної порожнини
B фіброгастродуоденоскопія
C рентгенографія органів черевної порожнини
D холецистографія
E копрологічне дослідження
Дівчинка 12-и років скаржиться на нудоту, гіркоту у роті, відсутність апетиту, закреп. Спостерігається постійна субфебрильна температура. На що вказує такий стан?
A * Хронічний холецистит
B Гіпоацидний гастрит
C Гіперацидний гастрит
D Виразкову хворобу шлунка
E Гострий панкреатит
У дитини клінічні ознаки дискінезії жовчних шляхів. З якими скаргами дитина звернулась до фельдшера ФАПу?
A *Раптовим, переймоподібним болем у правому підребір’ї
B Стійкім болем у надчеревній ділянці
C Пекучим болем у лівому підребер’ї
D Болем у надлобковій ділянці
E Болем у поперековій ділянці
Фельдер ФАПу при обстеженні дитини 15років виявив ознаки холециститу. Назвїть необхідні методи дослідження для підтвердження діагнозу.
A *Ультразвукове дослїдження
B Рентгенографїя
C Фїброгастродуорденоскопїя
D Ректороманоскопїя
E Шлункове зондування
Тема: Захворювання органів дихання. Гострий риніт, фарингіт, трахеїт, ларингіт. Стенозувальний ларинготрахеобронхіт. Ангіна: катаральна, фолікулярна, лакунарна. Хронічний тонзиліт Гострий бронхіт. Пневмонія. Бронхіальна астма -- ЛС
Фельдшер прибув на виклик до дитини 1,5 року, яка хворіє на ГРВІ. Вночі стан її погіршився з’явився “гавкаючий” кашель, інспіраторна задишка, періоральний ціаноз. Яку допомогу найдоцільніше надати дитині в домашніх умовах?
A * Проведення лужної інгаляції
B Подразнення кореня язика
C Зрошення зіву розчином фурациліну
D Обробка зіву розчином Люголя
E Накладання гірчичників
Фельдшер прибув на виклик до дитини 2 років, яка хворіє третій день, має хрипкий голос “гавкаючий” кашель. Вночі з’явилася задишка, шкіра ціанотична, в акті дихання приймає участь допоміжна мускулатура. Якому невідкладному стану відповідають ці симптоми?
A *Стенозуючий ларинготрахеїт
B Ларингоспазм
C Приступ бронхіальної астми
D Серцева недостатність
E Дихальна недостатність
Ви – фельдшер ФАПу, оглядаєте дитину віком 8 років. У дитини відмічається напад ядухи з вираженою експіраторною задишкою. Видих супроводжується свистячими хрипами, які чути на відстані. Відмічається втяжіння міжреберних проміжків і надключичних ямок, участь допоміжної мускулатури грудної клітки в акті дихання. Яка з перечислених груп препаратів не може бути використана для зняття даного приступу?
A *Антибіотики
B Симпатоміметики,?2-агоністи
C Холінолітики
D Препарати метилксантинового ряду
E Комбіновані препарати, до складу яких входять бронходилятатори різних груп
До фельдшера ФАПу звернулася мати дворічної дитини з такими симптомами: температура тіла 38?С, млявість, розлад сну, тахікардія, вологий кашель, задишка змішаного типу, блідість шкіри, пероральний ціаноз. Такі симптоми вказують на:
A *Гостру пневмонію
B Бронхіальну астму
C Назофарингіт
D Гострий бронхіт
E Гострий ларингіт
При огляді дитини 5 років фельдшер ФАПу відмітив: шкіра бліда з ціанотичним відтінком,переляк в очах, експіраторна задишка з дистанційними свистячими хрипами, які чути на відстані, грудна клітка здута. Вкажіть захворювання для якого характерні такі симптоми
A *Бронхіальна астма
B Гострий бронхіт
C Гостра пневмонія
D Хронічний бронхіт
E Хронічна пневмонія
Ви фельдшер ШМД. Дитині 5 років. Мати скаржиться на частий кашель, підвищення температури тіла у дитини. При огляді: виявлена помірна задишка, “свистячий видих”. Аускультативно: сухі хрипи, більше на видиху. Який найбільш імовірний діагноз?
A *Обструктивний бронхіт
B Гостра пневмонія
C Гострий фарингіт
D Гострий ларинготрахеїт
E Бронхоектатична хвороба
Ви фельдшер ШМД. Виклик до дитини 2 років. На другий день захворювання на ГРВІ раптово, вночі розвинулася інспіраторна задишка, втяжіння міжреберних проміжків, роздування крил носа та гавкаючий кашель. Який найбільш імовірний діагноз?
A * Гострий стенозуючий ларингіт
B Строннє тіло в бронхах
C Гостра пневмонія
D Гострий ларингіт
E Бронхіальна астма
До дитини 2-х років викликали бригаду швидкої допомоги. Дитина лікується з приводу парагрипу. Вночі стала неспокійна, плаче.Стан дитини погіршився, появилась інспіраторна задишка, дихання з утягненням податливих місць грудної клітки, роздуванням крил носа. Голос хриплий, гавкаючий кашель. З чого треба почати надаватидопомогу дитині?
A *Заспокоїти дитину
B Проводити інгаляції
C Вводити антигістамінні препарати
D Застосувати відволікаючу терапію
E Вводити гормони
Дитині 6 років. Лікується з приводу гострої пневмонії. Яке позалегеневе ускладнення може розвитись?
A *Інфекційно-токсичний шок
B Пневмоторакс
C Гастрит
D Абсцес легень
E Пієлонефрит
Фельдшера ШМД викликали до дитини 3-х років. Захворювання почалося раптово вночі, значно погіршився загальний стан, дитина стала неспокійна, весь час плаче, t 38°С, ЧД – 40/хв., утруднений вдих, приступоподібний “гавкаючий кашель”. Який найбільш імовірний діагноз?
A * Гострий стенозуючий ларинготрахеїт
B Гострий обструктивний бронхіт
C Приступ бронхіальної астми
D Гостра пневмонія
E Спазмофілія, ларингоспазм
Фельдшер ФАПу прибув на виклик до дитини 3-х років. При огляді виявив t - 39,0°С, шкіра гіперемована, підвищена пітливість, ЧСС – 120/хв. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика на до госпітальному етапі?
A * Пасивне охолодження, дати випити дитині парацетамол.
B Ввести внутрішньом’язево розчин вітаміну С
C Ввести внутрішньовенно розчин хлориду кальцію
D Ввести внутрішньом’язево розчин анальгіну
E Ввести внутрішньовенно розчин еуфіліну
При огляді фельдшером ФАПу дворічної дитини t -38° С, млявість, розлад сну, тахікардія, вологий кашель, задишка змішаного типу. Шкіра бліда, периоральний ціаноз. Який найбільш імовірний діагноз?
A *Гостра пневмонія
B Гострий ларингіт
C Назофарингіт
D Гострий бронхіт
E Бронхіальну астму
У дитини 5 років діагноз ГРВІ. Гіпертермічний синдром. При обстеженні виявлено: t- 39,4°С, шкіра бліда, мармурова, кінцівки холодні на дотик. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика фельдшера ШМД в даному випадку?
A Ввести папаверину гідрохлорид
B Ввести седуксен
C Ввести супрастін
D Ввести магнію сульфат
E Ввести глюконат кальцію
Виклик фельдшера до 5-річної дитини. Дитина хворіє на ГРВІ.У дитини раптово погіршився стан, з’явився неспокій, дихання шумне, інспіраторна задишка, в диханні беруть участь допоміжні м’язи грудної клітки, кашель гавкучий, голос хриплий. Який ймовірний діагноз може поставити фельдшер?
A Гострий стенозуючий ларингіт.
B Бронхіальна астма.
C Пневмонія.
D Туберкульоз легень.
E Гострий бронхіт.
Ви фельдшер ФАПу. При огляді дворічної дитини температура 38?С, в’ялість, розлад сну, тахікардія, вологий кашель, задишка змішаного типу, шкіра бліда, періоральний ціаноз. Який ймовірний діагноз може поставити фельдшер?
A Гостра пневмонія.
B Назофарингіт.
C Бронхіальна астма.
D Гострий ларингіт.
E Гострий бронхіт.
Фельдшера викликали до дівчинки 1,5 років, що хворіє на ГРВІ, вночі стан її погіршився, з’явилися осиплість голосу “гавкаючий” кашель. Яку допомогу найдоцільніше надати дитині в домашніх умовах?
A *Провести лужну інгаляцію
B Піднести до носу ватку змочену розчином аміаку
C Обробити розчином Люголю
D Провести зрошення зіву розчином фурациліну
E Подразнити корінь язика
До фельдшера звернулись батьки дитини 2х років. Хворіє 3 добу, температура тіла підвищилась до 390С, розлад сну, вологий кашель, з’явилась задишка. Шкіра бліда, периоральний ціаноз. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
A *Гостра пневмонія
B Гострий бронхіт
C Назофарингіт
D Гострий панкреатит
E Гастроентерит
Дитина віком 4х років захворіла раптово. З’явився сухий кашель, ЧД- 48/хв., свистячий видих який чути на відстані, в акті дихання беруть участь допоміжні м’язи. Який Ви виставите попередній діагноз?
A *Гострий обструктивний бронхіт
B Гостра пневмонія
C Хронічна пневмонія
D Напад бронхіальної астми
E Ларингоспазм
Дитина 7 років хворіє бронхіальною астмою. Які зміни характеру дихання можна виявити під час обстеження?
A * Експіраторну задишку
B Брадіпноє
C Тахіпноє
D Інспіраторну задишку
E Апноє
Ребенок 7 лет. Часто болеет ангинами. Какие рекомендации даст фельдшер ФАПа по профилактике данного заболевания?
A *Своевременное лечение, санация очагов хронической инфекции, закаливание и повышение защитных сил организма
B Назначит аналгин
C Санаторно-курортное лечение
D Назначит ножные и ручные ванны
E Физиопроцедуры
У ребенка 2-х лет острая бронхопневмония. Фельдшер выявил признаки дыхательной недостаточности. Перечислите эти признаки?
A *Цианоз, одышка, участие в акте дыхания вспомогательной мускулатуры
B Тахикардия
C Повышение артериального давления
D Сыпь на коже и слизестых
E Повышение температуры тела
Фельдшер СМП на вызове у ребенка 7 лет. Жалобы на озноб, температуру 39,0?С, головную боль, кашель. Ребенок бледен, дрожит, кожа “мраморная”, конечности холодные, сухой кашель, зев гиперемирован, тоны сердца приглушены, тахикардия. Выставлен диагноз: ОРВИ, “белая” лихорадка. Каковы первостепенные действия фельдшера?
A Ввести 1\% раствор дибазола *
B Ввести 2,5\% раствор аминазина
C Ввести 1\% раствор димедрола
D Ввести 2,4\% раствор эуфиллина
E Ввести 20\% раствор глюкозы
Фельдшер ФАПу наглядає дитину 2-х років. На 2-й день захворювання ГРВІ раптово вночі дитина стала дуже неспокійна, розвинулася шумна інспіраторна задишка, виражене втягування міжреберних проміжків, роздування крил носа, сухий гавкаючий кашель. Визначте найбільш вірогідний діагноз:
A гострий стенозуючий ларінготрахеїт
B бронхіальна астма
C пневмонія
D стороннє тіло в бронхах
E гостра серцева недостатність
Фельдшер ФАПу доглядає дитину 7 років з захворюванням, яке супроводжується нападами з різким погіршенням загального стану, вимушеним сидячим положенням, експіраторною задишкою, відходженням склоподібного харкотиння після нападу. Назвіть це захворювання:
A бронхіальна астма
B стенозуючий ларінготрахеїт
C пневмонія
D кашлюк
E гострий бронхіт
Дитина 9 років хворіє на бронхіальну астму. Під час огляду симптоми вказують на астматичний стан. Які препарати підготує фельдшер для надання невідкладної допомоги?
A *Кортикостероїди
B Антибіотики
C Антигістамінні препарати
D Адреноміметики
E Імуномодулятори
У дитини 3 років після гри з конструктором раптово виник кашель, стридорозне дихання,блювання, ціаноз. Що має запідозрити фельдшер швидкої допомоги в першу чергу?
A *Аспірація стороннього тіла
B Гостра пневмонія
C Гострий ларингіт
D Гострий ларинготрахеїт
E Кашлюк
У 5–місячної дитини 3 доби тому з’явилися нежить та кашель. Оглядаючи дитину, фельдшер визначив сухий кашель, важке дихання,підвищення температури до 38,8*С. Аускультативно над легенями дихання ослаблене, багато вологих дрібноміхурцевих хрипів з обох боків. Який найбільш імовірний діагноз визначить фельдшер?
A *Гостра пневмонія
B Гострий обструктивний бронхіт
C Гострий простий бронхіт
D Гострий ларинготрахеїт
E Гострий бронхіоліт
Ви прийшли на виклик до дитини 2-х років. Скарги матері на в’ялість дитини, підвищення температури тіла до 38?С, кашель, нежить. Хворіє 3-ій день. При огляді: шкіра бліда, періоральний ціаноз. ЧД – 45 за 1 хв, в легенях дихання послаблене справа. ЧСС – 130 за 1 хв. Про яке захворювання подумаєте в першу чергу?
A гостра пневмонія
B гострий бронхіт
C гострий ларинготрахеїт
D бронхіальна астма
E назофарингіт
На амбулаторному лікуванні знаходиться дитина 3-х років з діагнозом гострий бронхіт. Призначено уведення 400 тис. ОД цефазоліну внутрішньом’язово. Яку кількість розчину треба ввести, якщо розведення антибіотика 1:2?
A 2 мл
B 4 мл
C 3 мл
D 2,5 мл
E 1 мл
На диспансерному обліку перебуває дитина 8 років з діагнозом бронхіальна астма. Хворіє з 2-річного віку, напади хвороби спостерігаються часто. Які симптоми дають змогу фельдшеру діагностувати у дитини хронічну дихальну недостатність:
A кінцеві фаланги у вигляді барабанних паличок і нігті у вигляді годинникових скелець
B “серцевий горб”
C деформація грудини за типом “курячі груди”
D геморагії на шкірі
E збільшенні периферійних лімфовузлів
Виклик фельдшера ФАПу вночі до дитини, яка хворіє на ГРВІ, в зв’язку з різким погіршенням стану. Фельдшер запідозрив стеноз гортані. Вкажіть симптоми, характерні для стенозу гортані.
A * Гавкаючий кашель та інспіраторна задишка
B Спастичний кашель та апное
C Блювання та t 39? С
D Експіраторна задишка
E Зниження АТ, брадикардія
Фельдшер оглядає дитину 10 років зі скаргами та ядуху, сухий настирливий кашель, які найчастіше посилюються вночі. Об’єктивно: емфізематозне здуття грудної клітки, різнокаліберні свистячі сухі хрипи. Який попередній діагноз можна встановити?
A * Бронхіальна астма
B Стенозуючий ларинготрахеїт
C Пневмонія
D Стороннє тіло верхніх дихальних шляхів
E Кашлюк
У дитини 8-и місяців ГРВІ, температура тіла 40?С, виникли тоніко-клонічні судоми. Першочергово вводимо:
A * Анальгін, папаверин, дімедрол
B Сібазон
C Глюконат кальцію
D Преднізолон
E Адреналін
У дитини 2 років температура 38°С, в'ялість, розлад сну, та_хікардія, вологий кашель, задишка змішаного типу. Шкіра бліда, періоральний ціаноз. Такі симптоми визначають при:
A гострій пневмонії
B госториу ларингіті
C назофарингіті
D бронхіальній астмі
E гострому бронхіті
Виклик фельдшера до дитини 10 років. Скарги на tо-39оС, заложеність носа, головний біль, біль у суглобах. Надайте невідкладну допомогу.
A Ввести 1,0 мл 50% розчину аналгіну внутрішньом’язево.
B Ввести ампіцилін 100 000 ОД на 1кг маси.
C Ввести 0,5% розчин седуксену 1 мг на 1 кг маси тіла.
D Ввести 1% розчин дімедролу 1 мг на 1 кг маси тіла.
E Ввести розчин преднізолону 1 мг на 1 кг маси тіла.
У дитини, хворої на парагрип, з’явились “гавкаючий кашель”, захриплість голосу, ціаноз носо-губного трикутника. Для якого ускладнення характерні ці симптоми?
A *Стенозуючий ларингіт
B Бронхіт
C Пневмонія
D Риніт
E Фарингіт
На СМП поступил вызов к ребёнку 10 лет Жалобы на удушье в течение 2-х часов Общее состояние средней тяжести, ребёнок возбуждён, сидит опираясь на край кровати. Дыхание шумное, затруднён выдох ЧД 30/мин. Над лёгкими перкуторно – коробочный звук, аускультативно – жёсткое дыхание, сухие хрипы Какую помощь первостепенно должен оказать фельдшер?
A провести ингаляцию сальбутамола*
B сделать горчичники
C ввести антибиотик
D ввести 2,4% раствор эуфиллина
E ввести 2,5% раствор аминазина
Фельдшер СМП на вызове у ребёнка 2-х лет диагностировал отрый стенозирующий ларинготрахеит, стеноз III ст. В какое отделение госпитализировать ребёнка?
A в палату интенсивной терапии инфекционного отделения *
B в пульмонологическое отделение
C в общую палату инфекционного отделения
D в общую палату детской больницы
E в бокс детской больницы
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1428 | Нарушение авторских прав
|