Тема: Ревматизм -- ЛС
Дитина 5 років захворіла гостро, через 2 дні після грипу. На шкірі нижніх кінцівок поліморфні, симетрично розташовані геморагічно-папульозні висипи, які скупчені навколо суглобів. Визначте діагноз:
A геморагічний васкуліт, шкірна форма
B геморагічний васкуліт, абдомінальна форма
C кір
D хвороба Верльгофа
E Менінгококцемія
У дитини 10 років фельдшер ФАПу запідозрив ревматизм. Для підтвердження діагнозу призначені додаткові методи обстеження. Ви оцінюєте результати ревмопроб. Який показник підтвердить даний діагноз?
A *Поява С-реактивного протеїну
B Збільшення холестерину крові
C Гіперглікемія
D Гіпоглікемія
E Підвищення рівня білірубіну в крові
Хлопчик 12 р., звернувся до фельдшера зі скаргами на біль у надп’яткових, колінних і кульшових суглобах, підвищення температури тіла. Хворіє 4 доби. Досі часто хворіє на ангіну. При огляді: стан дитини середньої тяжкості. Шкіра бліда, неспроможний самостійно сідати, вставати через біль у суглобах. Набряк лівого надп’яткового суглоба. Змін в легенях немає. Ліва межа серця на 1,5 см вліво від середньоключичної лінії. Тони серця приглушені. Пульс слабкого наповнення, 170/ за 1 хв., АТ – 110/60 мм рт.ст. Температура 38?С. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:
A Ревматизм, активна фаза, міокардит, поліартрит
B Ревматоїдний артрит
C Неревматичний кардит
D Остеомієліт
E Бурсит
Дитина 6-ти років захворіла гостро, через 2 тижні після перенесеного грипу. На шкірі обох гомілок з’явилися поліморфні, симетрично розташовані геморагічно-папульозні висипання. Дитина скаржиться на біль в ногах. Яке захворювання слід запідозрити?
A *Геморагічний васкуліт, шкірна форма
B Тромбоцитопенічна пурпура
C Апластична анемія
D Гострий лейкоз
E Геморагічний васкуліт, абдомінальна форма
Дитині 8 р. Скарги на підвищення температури тіла до 38оС, погіршення загального стану. На шкірі кінцівок, на ділянці розгинальних поверхонь великих суглобів, внутрішній поверхні стегон і сідниць є геморагачні висипання у вигляді петехій і плям. Дитина часто хворіє ангінами. Декілька днів тому приймала ацетилсаліцилову кислоту. Яке захворювання у дитини?
A *Геморагічний васкуліт
B Тромбоцитопенія
C Гемофілія
D Лейкоз
E Анемія
У дитині 8 років через два тижні після ангіни з’явились біль у ділянці серця, блідість шкіри, підвищувана втомлюваність, задишка, тахікардія, тони серця приглушені. Яке захворювання розвинулось у дитини?
A *Ревмокардит
B Анемія
C Пневмонія
D Пієлонефрит
E Цукровий діабет
Хвора дитина 10 років скаржиться на підвищення t до 38°С, біль в колінних суглобах та в ділянці серця. В анамнезі часті ангіни. Об’єктивно фельдшером ФАПу виявлено припухлість і різку болючість, гіперемію шкіри колінних та гомілковостопних суглобів. Який найбільш імовірний діагноз?
A *Ревматизм
B Геморагічний васкуліт
C Скарлатину
D Лейкоз
E Гломерулонефрит
До фельдшера звернулася дитина. Удитини з перших днів захворювання на тлі загальної слабкості виникли гіперкінези: гримаси, мимовільні рухи кінцівок. Який ймовірний діагноз може поставити фельдшер?
A Мала хорея.
B Ревмокардит.
C Ревматичний перекардит.
D Вегетосудинна дистонія.
E Ревматичний поліартрит.
До фельдшера звернулись з дитиною 10 років. Після перенесеної ангіни у дитини розвивається м’язова гіпотонія, порушення координації рухів, гіперкінези. Визначте попередній діагноз.
A *Мала хорея
B Геморагічний васкуліт
C Вегетосудинна дистонія
D Анемія
E Дискінезія жовчних шляхів
Дитина віком 5 років захворіла гостро, через 2 дні після грипу. На шкірі нижніх кінцівок з’явились поліморфні, симетрично розташовані геморагічно – папульозні висипи, що скупчилися навколо суглобів. Визначте ваш попередній діагноз.
A *Геморагічний васкуліт, шкірна форма
B Гемофілія
C Хвороба Верльгофа
D Алергія
E Трихоцефальоз
Фельдшер оглянув дитину 7 років. У дитини через2 тижні після ангіни з’явився біль у ділянці серця, блідість шкіри, підвищена втомлюваність, задишка, тахікардія, тони серця приглушені. Який попередній діагноз можна запідозрити?
A *Ревмокардит
B Анемію
C Пневмонію
D Ентеробіоз
E Панкреатит
На ФАП обратилась мать 11-ти летней девочки с жалобами: на плаксивость, негативизм,снижение успеваемости, изменение почерка, гримасничание, непроизвольные движения в конечностях. Две недели назад ребенок перенес фолликулярную ангину. Какой предположительный диагноз?
A * Ревматизм, малая хорея
B Эпилепсия
C Карпопедальный спазм
D Травма головы
E Задержка в умственном развитии
Все дети перенесшие атаку ревматизма получают “Бициллин- 5” с целью профілактики обострения и прогрессирования заболевания. Как долго такие дети получают бициллинопрофилактику?
A * 5 лет
B 3 года
C 2 года
D Пожизненно
E На усмотрение ревматолога
У ребёнка 6 лет, больного ОРВИ в течение недели, появилась петехиальная сыпь на разгибательной поверхности локтевых суставов. Общее состояние удовлетворительное.Ваш предварительный диагноз:
A геморрагический васкулит *
B тромбоцитопеническая пурпура
C гемофилия
D корь
E скарлатина
У дівчинки 12–ти років через 2 тижні після перенесеної ангіни з’явилися поліморфні елементи геморагічної висипки на розгинальних поверхнях нижніх кінцівок, навколо суглобів і на сідницях; характерне симетричне розташування висипань. Який імовірний діагноз припустить фельдшер швидкої допомоги, госпіталізуючи дитину?
A *Геморагічний васкуліт
B Тромбоцитопенічна пурпура
C Гемофілія
D Гострий лейкоз
E Гемолітична анемія
Після лікування в кардіоревматологічному стаціонарі виписаний 13- річний хлопчик, який переніс первинну ревматичну атаку з явищами поліартриту та малої хореї. Ознаки активності захворювання на даний час відсутні. Яку схему вторинної профілактики ревматизму визначить фельдшер ФАПу?
A *Біцилін -5 1раз на 4 тижні до 18-річного віку
B Біцилін -5 1 раз на 2 тижні до 18-річного віку
C Біцилін - 51раз на 4 тижні довічно
D Біцилін -5 1 раз на 4 тижні до 25-річного віку
E Біцилін -5 1 раз на 2 тижні до 25-річного віку
На диспансерному обліку знаходиться дитина 10 р. з діагнозом хронічний тонзиліт. Після чергового загострення у дівчинки з’явилось посіпування м’язів обличчя, порушення письма, похитування при ходьбі, нечітка мова. Дитина стала плаксивою, дратівливою. На яке обстеження слід направити дитину?
A біохімічний аналіз крові на ревмопроби
B аналіз крові на рівень глюкози
C аналіз крові на загальний білірубін
D аналіз крові на холестерин
E аналіз крові на АЛТ, АСТ
Фельдшер оглядає 6 –ти річного хлопчика, у якого через 2 тижні після щеплення виник геморагічний васкуліт, шкірна форма. Де локалізується висип у типовому випадку?
A *На нижніх кінцівках в ділянках гомілкових і колінних суглобів
B На шкірі обличчя, за вухами
C На слизових оболонках
D На шиї
E На внутрішній поверхні стегон, статевих органах, сідницях
У 10 - и річної дитини через 3 тижні після ангіни виникли гіперкінези, м?язова гіпотонія, порушення координації рухів. Про що можна подумати?
A * Мала хорея
B Ревмокардит
C Пневмонія
D Анемія
E Вегето-судинна дистонія
Через 2 тижнi пiсля перенесеної ангiни дiвчинка 10 рокiв поскаржилися на бiль в серцi, пiдвищену втомлюванiсть. Об‘єктивно: блiдiсть шкiри, задишка, тахiкардiя, розширення меж серця, глухiсть серцевих тонiв. Що ви запiдозрите у дитини?
A *Ревматичний ендомiокардит
B Гломерулонефрит
C Пневмонiю
D Малу хорею
E Дифтерія
Фельдшер СМП вызван к ребенку 10-ти лет. Жалобы на боль в области сердца, утомляемость, раздражительность. Две недели тому перенёс обострение хронического тонзиллита. При осмотре бледен отмечается тахикардия, тоны приглушены, границы относительной сердечной тупости - расширены влево, АД 100/60 мм.рт.ст. Какое заболевание должен заподозрить фельдшер?
A ревмокардит *
B анемию
C порок сердца
D вегетососудистую дистонию
E сепсис
У мальчика 11 лет через 3 недели после ангины мать заметила, что ребёнок сталраздражительным, появилась утомляемость, плаксивость, непроизвольные подёргивания мимических мышц, шаткость походки. При осмотре отмечается гипотония мышц. Поставьте предварительный диагноз:
A малая хорея*
B нервный тик
C энцефалит
D тиреотоксикоз
E хронический тонзиллит
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 888 | Нарушение авторских прав
|