АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Ворітна вена печінки, її будова і значення
Ворітна вена — невелика за розміром, утворюється від злиття верхньої та нижньої брижових вен і селезінкової вени позаду головки підшлункової залози. Ворітна вена збирає кров із непарних органів черевної порожнини за винятком верхньої частини шлунка та нижньої частини прямої кишки, від яких венозна кров безпосередньо потрапляє в нижню порожнисту вену. Ворітна вена заходить у ворота печінки й розгалужується на кінцеві дрібні судини — міжчасточкові вени, які межують із міжчас- точковими артеріями. В частках печінки утворюється капілярна сітка. Відтікання крові з печінкової частки починається в самій частці центральною веною. Центральні вени, вийшовши з частки, утворюють 2—3 печінкові вени, що впадають у нижню порожнисту вену. Функція ворітної вени — очищення венозної крові, що відтікає від шлунка та кишок. Особливістю системи ворітної вени є відсутність клапанів у венах.
Топографія грудного лімфатичного протока
Грудна протока починається на рівні поперекового,хребця. Це найбільша лімфатична судина тіла. Найчастіше утворюється внаслідок злиття лівого й правого поперекових стовбурів^які збирають лімфу з нижніх кінцівок, стінок та органів порожнини живота, поперекового й крижового відділів, спинномозкового каналу та оболонок спинного мозку. Рідше з ними зли- ваються кишкові стовбуриf Кишковий, стовбур збирає лімфу з усіх органів Деревної порожнини. Стовбури, з’єднавшись між собою, утворюють збірник лімфщ форма- и розміри"якого індивідуальні. Підіймаючись догори, він звужується й переходить у грудну протоку, яка разом з аортою проходить крізь аортальний отвір діафрагми в грудну порожнину, в ділянку заднього середостіння. На рівні VII шийного хребця грудна протока повертає вперед, огинає лівий купол плеври, проходить між загальною лівою сонною й підключичною артеріями і впадає у лівий венозний кут.
Правий лімфатичний проток
Права лімфатична протока невелика, довжина її 1,5 см, вона збирає лімфу з_ правої половини грудної клітки, правої, руки, поверхні правої половини шиї та голови. Якщо права лімфатична Протока відсутня, лімфатичні судини зі згаданих ділянок впадають безпосередньо в підключичну вену.
Склад лімфи
Поряд із кровоносною системою в організмі людини та хребетних тварин існує інша судинна система — лімфатична.
До складу лімфатичної системи належать лімфатичні протоки, судини, вузли й капіляр
Рідина, що циркулює у лімфатичних судинах, називається лімфюю. Лімфа — прозора, жовтуватого або опалесціюючого кольору рідина^ котра тече від органів у венозну систему Вона утворюється з міжклітинноГ рщини, яка поповнюється шляхом випотівання та проходження плазми й лімфоцитів із кровоносних судин, серозних порожнин (плевральної, черевної, перикардіальної) у міжклітинний простір. Лімфа за своїм складом нагадує плазму крощ. Вважають, що кількість лімфи в організмі людини непостійна й залежить від якості та кількості спожитої їжі. В середньому об’єм лімфи становить 1—2 л. ч
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 789 | Нарушение авторских прав
|