АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Порівняльна характеристика препаратів. Найшвидше діє натрію гідрогенкарбонат (КаНСОЗ)
Найшвидше діє натрію гідрогенкарбонат (КаНСОЗ). При взаємодії його з кислотою хлороводневою шлункового соку (ИаНСОЗ + НС1 0 №С1 + С02 + + Н20) утворюється вуглекислота. Накопичуючись у шлунку, вона може сприяти перфорації його стінки (за наявності виразки). Крім того, подразнюючи рецептори слизової оболонки шлунка, вуглекислота викликає вторинну гіперсекрецію, що змушує вдаватися до нового введення антацидних засобів. Поряд з цим натрію гідрогенкарбонат, вільно адсорбуючись, може бути причиною системного алкалозу. Цьому сприяє також накопичення у дванадцятипалій кишці гідрогенкарбонатів кишкового вмісту, оскільки вони залишаються не нейтралізованими кислотою хлороводневою, яка сюди надходить із шлунка.
Подібно до натрію гідрогенкарбонату, швидкий антацидний ефект має кальцію карбонат осаджений (СаСОЗ). При взаємодії його з кислотою хлороводневою шлункового соку також утворюється вуглекислота (СаСОЗ + 2НС1і±СаС12 + Н20 + + С02), яка здатна викликати вторинну гіперсекрецію.
Антациди потрібно приймати за 1,5-2 години або через 1,5-2 години після приймання інших лікарських препаратів.
Циметидин не можна застосовувати одночасно з бензодіазепінами, пероральними антикоагулянтами, пропранололом, верапамілом, цитостатиками та препаратами, які пригнічують кровотворення.
Тривале приймання вісмуту су б цитр ату призводить до рубцевих деформацій шлунка та 12-палої кишки.
Алюмаг треба розжувати та тримати у роті до повного розчинення.
Перед їдою призначають блокатори Н2-гістамінових рецепторів, Мгхолінолітики та інгібітори РҐ-КА-АТФ-ази, карбальдрат, алюмаг, альмагель, в'яжучі засоби, плантаглюцид, препарати вісмуту (де-нол).
Після їди потрібно призначати симальдрат, маалокс, рені, метилурацил, вікаїр. Під час їди - мізопростол, метилурацил, всі антихелікобактерні засоби, окрім препаратів вісмуту.
Засоби,що застосоеуютьдля лікування виразкової
хвороби шлунка.
Пептична виразка — виразка ділянок травного тракту, які звичайно мають кисле середовище. Також використовуються терміни «виразкова хвороба травного тракту» та «виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки». Переважна більшість виразок викликаються інфекцією бактерії Helicobacter pylori, спиралевидної бактерії, яка живе в кислому оточенні шлунка. Виразки також можуть бути викликані або погіршені такими препаратами як аспірин та його замінники (нестероїдні протизапальні препарати, NSAID). Більшість пептичних виразок з'являються в дванадцятипалій кишці (перша частина тонкого кишківника, одразу після шлунка), ніж в самому шлунку. Близько 4 % виразок шлунку викликаються злоякісними пухлинами, у такому разі для діагнозу потрібна багаторазова біопсія. Виразки дванадцятипалої кишки загалом доброякісні.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 395 | Нарушение авторских прав
|