Д. Кропивниця
Е. Червоний плоский лишай
38. У дитини 5 місяців, що лежить на боці, лікар великим і вказівним пальцями провів по паравертебральних лініях від шиї до сідниць. Це викликало вигинання тулуба дугою, відкритою дозаду, при цьому розігнулася й відвелась нога. Оцініть визначений безумовний рефлекс:
А. Рефлекс Моро
В. Фізіологічний рефлекс Галанта
С. Патологічний рефлекс Переса
Д. Фізіологічний рефлекс Переса
Е. Патологічний рефлекс Галанта*
39. У 7-річного хлопчика, що одержував бісептол, відзначається блідість, субіктеричність склер. Печінка + 2,5см, селезінка +3см. Аналіз крові: Ер -1,5х10|2/л,ретикулоцити-0,003х106/л, Л - 14,2х109/л, мієл. - 1 %, ю - 2 %, п/я - 8 %, с/я - 66 %, л - 20 %, м - 3 %. Білірубін крові - 36,7 мкмоль/л (непрямий). Реакція Кумбса пряма (+). Осм. резистентність еритроцитів: тах - 0,46 %, тіп - 0,34 % розчину КаСІ. Яке захворювання можна припустити у даного пацієнта?
А. Спадкова мікросфероцитарна гемолітична анемія Мінковського - Шоффара, гемолітичний криз
В. Набута гемолітична анемія, імунна форма, гемолітичний криз *
С. Вірусний гепатит
Д. Набута гіпопластична анемія
Е. Хронічний мієлоїдний лейкоз
40. У дитини 7-ми років з'явилися набряки на обличчі, нижніх кінцівках, підвищення температури тіла до 37,5 °С, потім приєдналися головний біль, блювота, болі в животі. Протягом 2-х тижнів на шкірі - елементи стрептодермії. АТ- 130/80 мм рт. ст. Загальний аналіз сечі: колір "м'ясних помиїв", білок - 2,0 г/л, Л - 4-6 у п/з, Ер - змінені і незмінені, усе п/з. Загальний білок крові - 62,4 г/л, холестерин крові - 4,3 ммоль/л. Установіть попередній діагноз:
А. Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом і гематурією
В. Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом
С. Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом*
Д. Гострий пієлонефрит
Е. Тубулоінтерстиціальний нефрит
41. Дитина 10 років знаходиться в стаціонарі з приводу гострого гломерулонефриту з нефритичним синдромом, період початкових проявів з порушенням функції нирок. На тлі сильного головного болю з'явилися блювота, порушення зору, потім утрата свідомості, судоми. Вкажіть основний метод профілактики даного стану:
А. Препарати кальцію
В. Кардіотоніки
С. Кортикостероїдні засоби
Д. Протисудомні засоби
Е. Гіпотензивні засоби*
42. У дитини 10 років з'явилися папульозно-геморагічні висипання в ділянці кінцівок і на сідницях, симетрично розташовані, місцями злиті, болі в животі нападоподібного характеру, блювота, відмова від їжі. Назвіть метод профілактики вторинного гломерулонефриту у дитини:
А. Санація вогнищ хронічної інфекції
В. Призначення нестероїдних протизапальних засобів
С. Ентеросорбенти
Д. Адекватна антикоагулянтна терапія *
Е. Кортикогормональні засоби
43. Хлопчик 10 років скаржиться на головні болі. При об'єктивному обстеженні виявлена артеріальна гіпертензія. АТ на руках - 130/90 мм рт. ст., на ногах - 170/110 мм рт. ст. Відзначені гіперстенічна статура, ознаки передчасного статевого розвитку. Rо дослідження кистей виявило закриття зон росту. У сечі підвищений рівень 17-КС, загальний аналіз сечі патології не показує. Який діагноз найбільш імовірний у дитини?
А. Природжена дисфункція кори наднирників*
В. Коарктація аорти
С. Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом
Д. Природжена аномалія судин нирок
Е. ВСД по гіпертензивному типу
44. У дитини 12 років діагностовано неревматичний кардит, гострий, середньої тяжкості, з ознаками СН І ступеня через 7 днів після перенесеної гострої респіраторної вірусної інфекції. Який патогенетичний механізм лежить в основі захворювання?
А. Токсичний
В. Інфекційний*
С. Алергічний
Д. Аутоімунний
Е. Інфекційно-алергічний
45. У дитини 10 років констатовано гострий гломерулонефрит з нефритичним варіантом та помірно вираженими набряками на обличчі. Добовий діурез знижений на 50%. Після госпіталізації і дотримання суворого ліжкового режиму діурез поступово відновився після 4-ї доби. Який механізм зумовив олігурію в даному випадку?
А. Підвищення внутрішньосудинної коагуляції
В. Підвищення проникності базальних мембран
С. Зниження клубочкової фільтрації та підвищення реабсорбції *
Д. Підвищення секреції ангіотензину II
Е. Підвищення продукції альдостерону
46. До стаціонару доставлена шестимісячна дитина в стані різкого рухового неспокою і загального ціанозу. Приступ повторний. Попередні приступи виникли після 4-х місяців, були короткотривалі. З народження констатовано стеноз легеневої артерії. При огляді дитина різко неспокійна, плаче, не реагує на випоювання, їжу. Загальний ціаноз, мармуровість, підвищена вологість шкіри, ЧД - 72 /хв, ЧСС - 184/хв. Печінка +3см. Діурез знижений. Яким синдромом найімовірніше зумовлений стан дитини?
А. Ядушно-ціанотичним приступом *
В. Гострим набряком легень
С. Гострою коронарною недостатністю (Кіша)
Д. Набряком мозку
Е. Кишковою колькою
47. У переношеного новонародженого, що народився на 43-му тижні вагітності, відмічається апное, блідість, дитина покрита зеленуватою амніо-тичною рідиною. Перші кроки в реанімації новонародженого включають:
А. Катетеризацію умбілікальної вени
В. Штучну вентиляцію із застосуванням маски з мішком
С. Штучну вентиляцію із застосуванням ендотрахеальної трубки
Д. Застосування 100 % кисню
Е. Відсмоктування вмісту трахеї*
48. Хлопчик 10 років доставлений в клініку після укусу бджоли: з'явився набряк губи, обличчя, шиї, відчуття жару і нестачі повітря. Дихання утруднене, шумне, пінисті виділення з рота, кашель. Шкіра бліда, холодна. Брадипное. Тони серця глухі, аритмічні. Пульс ниткоподібний. Який діагноз поставить лікар-реаніматолог?
А. Гостра серцево-судинна недостатність*
В. Набряк Квінке
С. Бронхіальна астма
Д. Анафілактичний шок
Е. Церебральна кома
49. Дитина народилася недоношеною. У перші години життя відзначалися рясні пінисті виділення з рота. При спробі нагодувати чи напоїти відзначено приступи асфіксії. Через 8 годин після народження стала наростати задишка, апное. У легенях маса різнокаліберних вологих хрипів. Найбільш імовірний діагноз?
А. Пневмопатія
В. Порушення мозкового кровообігу
С. Аспіраційна пневмонія *
Д. Діафрагмальна грижа
Е. Трахео-стравохідна нориця.
50. Хлопчик народився від V вагітності, яка перебігала з токсикозом І і ІІ-ї половини, на 33 тижні ґестації з масою 1400 г. Перші 4 вагітності у матері закінчилися спонтанними абортами. У дитини діагностовано гідроцефалію, природжену ваду серця, гепатит, хоріоретиніт. Яка внутрішньоутробна інфекція має місце у хворого?
А. Токсоплазмоз*
В. Цитомегалія
С. Краснуха
Д. Лістеріоз
Е. Сифіліс
51. У новонародженої дитини з 3-го дня життя з'явилися кривава блювота, рясні (3-4 рази на день) криваві випорожнення темно-коричневого кольору, кровотеча із пупкової ранки, а також геморагічна висипка на шкірі. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Гемолітична хвороба новонароджених
В. Сепсис новонароджених
С. Синдром проковтнутої крові
Д. Геморагічна хвороба новонароджених*
Е. Гастроентероколіт
52. У 3-денної доношеної новонародженої дитини спостерігається рівень непрямого білірубіну -345 мкмоль/л, погодинний приріст -6,8 мкмоль/л. Стан дитини важкий: зниження рефлексів, гіпотонія м'язів, тремор кінцівок. Кров дитини та матері несумісна за Rh-фактором. Який метод лікування найбільш ефективний?
А. Лікування не потребує
В. Фототерапія
С. Прийом фенобарбіталу
Д. Гемосорбція
Е. Замінне переливання одногрупної та Rh-сумісної крові*
53. Дитина народилася від І вагітності в ґестаційний строк 37 тижнів шляхом кесаревого розтину з масою тіла 5100 г. Мати хворіє на цукровий діабет протягом 5 років. Під час огляду: коротка шия, гіпертрихоз. Встановіть попередній діагноз:
А. Гіпертиреоз
В. Гіпотиреоз
С. Діабетична фетопатія*
Д. Хвороба Дауна
Е. Хвороба Іценка - Кушинга
54. Дитина народилася недоношеною від III вагітності в ґестаційний строк 34 тижні з масою тіла 2000 г. Попередні вагітності закінчувалися народженням мертвих дітей. Дитині встановлено діагноз: токсоплазмоз. Призначте лікування.
А. Антибіотики цефалоспоринового ряду
В. Піриметамін*
С. Аміноглікозиди
Д. Нітрофурани
Е. Бісептол
55. Дитина народилася від І вагітності в ґестаційний строк 42 тижні з масою тіла 4300 г. Під час огляду відмічається великий живіт, пупкова кила. Обличчя пастозне, перенісся широке, плоске, язик висунутий; очі маленькі, губи товсті. Низький тембр голосу. Шкіра суха, жовтяниця, лущиться, холодна на дотик. ЧСС - 120/хв. Яке захворювання можна запідозрити?
А. Хвороба Гіршпрунга
В. Хвороба Дауна
С. Хондродистрофія
Д. Природжений гіпотиреоз *
Е. Гемолітична хвороба новонароджених
56. Дитина народилася від III пологів з масою тіла 1200 г у ґестаційний строк 34 тижні. Перебіг вагітності з анемією, погрозою переривання. Через декілька годин після народження встановлений діагноз "СДР". Призначте етіопатогенетичне лікування.
А. Інгаляції сурфактанту*
В. Оксигенотерапія
С. Антибактеріальна терапія
Д. В/в інфузії глюкози
Е. В/в інфузії сольових розчинів
57. Новонародженій дитині віком 23 години встановлено діагноз: гемолітична хвороба новонароджених за резус-фактором. Рівень загального білірубіну становить 200,57 мкмоль/л за рахунок непрямого білірубіну. Яка тактика неонатолога?
А. Консервативна терапія
В. Операція замінного переливання крові *
С. Гемосорбція
Д. Фототерапія
Е. Спостереження за дитиною і лабораторний контроль
58. У новонародженої дитини відзначаються вади розвитку: ранній фетальний кардит, незрощення верхньої губи. В який період внутрішньоутробного розвитку відбулась дія можливого етіологічного чинника?
А. 22-й тиждень внутрішньоутробного розвитку
В. Останній тиждень
С. Перший триместр вагітності*
Д. 28-й тиждень внутрішньоутробного розвитку
Е. 32-й тиждень внутрішньоутробного розвитку
59. Немовля народилось від другої доношеної вагітності, других термінових пологів від матері, яка має групу крові А(ІІ) Rh(-). Група крові дитини - 0(І), Rh(+). Рівень непрямого білірубіну у крові з пуповини складав 45 мкмоль/л. Через 3 години був отриманий показник вмісту непрямого білірубіну у сироватці крові дитини - 105 мкмоль/л. У цей момент дитині слід призначити:
А. Інфузійну терапію
В. Фототерапію
С. Фенобарбітал
Д. Ентеросорбенти
Е. Замінне переливання крові*
60. Дитина народилася від перших пологів, термін ґестації 39 тижнів. Вага при народженні 3500. Через 18 годин з'явилась жовтяниця. Рівень білірубіну становив 110 мкмоль/л. Перинатальних ускладнень не було. Що з перелічених чинників жовтяниці найменш імовірне?
А. ГХН по Rh-фактору або АВО-системі
В. Фізіологічна жовтяниця*
С. Сепсис
Д. Природжена гемолітична анемія
Е. Фетальний гепатит.
Варіант 8
1. У 2-місячного хлопчика після проведення профілактичного щеплення спостерігалася тривала кровотеча з місця ін’єкції, після чого утворилася внутрішньомязова гематома. Об’єктивно: значне підвищення споживання протромбіну та виражене подовження активованого часткового тромбопластинового часу. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Хвороба Шенлейн-Геноха
В. Гемофілія*
С. Вроджена афібриногенемія
D. Геморагічна хвороба новонароджених
Е. Хвороба Верльгофа
2. В учня 8 класу після травми відзначається різка атрофія всіх мязів лівої руки, тонус яких різко знижений, активні рухи збережені тільки в лівому суглобі, ступня учня деформована. Опорна функція лівої ноги відсутня, Опорна функція правої ноги збережена. Хлопчик носить ортопедичне взуття. До якої групи фізичного виховання можна віднести хлопчика?
А. Спеціальна *
В. Додаткова
С. Підготовча
D. Інша
Е. Основна
3. У дитини 2-х років після гри з „мозаїкою” раптово виник кашель, стридорозне дихання, потяг до блювоти, ціаноз. Що має запідозрити лікар в першу чергу?
А.Гостру пневмонію
В. Кашлюк
С. Гострий ларингіт
D. Аспірацію стороннього тіла*
Е. Гострий ларинготрахеїт
4. У 2-місячного хлопчика після проведення профілактичного щеплення спостерігалася тривала кровотеча з місця ін’єкції,після чого утворилася внутрішньом’язова гематома. В крові: значне підвищення споживання протромбіну та виражене подовження активованого часткового тромбопластинового часу. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Хвороба Верльгофа
В. Хвороба Шенлейн-Геноха
С. Вроджена афібриногенемія
D. Гемолітична хвороба новонароджених
Е. Гемофілія*
5. У дитини 1 року спостерігаються t°=39,8°С, рідкі випорожнення. Протягом 5 днів лихоманила з періодами підвищення температури до високих цифр. Змарніла, бліда. Тургор тканин знижений. Тони серця приглушені. Живіт здутий, бурчання в ділянці пупка, болісність під час пальпації. Печінка +3,5см. Випорожнення рідкі, 10 разів на добу, зеленого кольору, зі слизом. Який найбільш імовірний діагноз?
А.Дизентерія
В. Сальмонельоз*
С. Ротавірусна інфекція
D.Вірусний гепатит
Е. Ешерихіоз
6. Дитина 7 років гостро захворіла з підвищенням температури до 38°С, з'явилися нежить, кашель, сльозотеча та великоплямиста висипка на шкірі. Слизова оболонка зіва набрякла, гіперемійована, з білуватими плямами в ділянках щік. Запалення якого характеру лежить в основі змін слизової оболонки?
А. Геморагічне
B. Гнійне
C. Фібринозне
D. Серозне
E. Катаральне*
7. Для вивчення фізичного розвитку дітей та підлітків широко використовують антропометричні дослідження. Яке з цих досліджень проводять фізіо-метричним методом?
A. Визначення маси тіла
B. Визначення форми хребта
C. Визначення форми грудної клітки
D. Визначення життєвої ємкості легень *
Е. Вимірювання зросту
8. У дитини 5 років на 8 день захворювання, яке супроводжувалося підвищенням температури тіла, везикульозним висипом, переважно на шкірі тулуба та волосистої частини голови, з'явився сильний головний біль, блювання, атаксія, загальмованість, дискоординація рухів, тремор кінцівок. Другою хвилею гарячки діагностовано енцефаліт. Ускладненням якого захворювання може бути енцефаліт у цієї дитини?
А. Кір
В. Вітряна віспа
C. Герпетична інфекція *
D. Краснуха
Е. Ентеровірусна інфекція
9. Батько хлопчика 6 років скаржиться педіатру на малу масу та низький зріст дитини, "заїди"в куточках рота, наявність гнійничкових захворювань на шкірі, часте сечовипускання. Об'єктивно: рум'янець на щоках, сухість слизових та шкіри, зниження тургору та гнійничкове ураження шкіри. Яке дослідження буде найбільш доцільним у даному випадку?
А. Визначення вмісту в крові загального ТЗ та Т4
В. Аналіз крові на цукор*
C. Загальний аналіз сечі
D. УЗД підшлункової залози
E. УЗД наднирників
10. Дитині 8 місяців після обстеження встановлено діагноз атипової позалі-карняної пневмонії хламідійної етіології. Який оптимальний варіант антибіо-тикотерапії в даному випадку?
А. Амінопеніцилін
В. Макролід ІІ-го покоління
C. Цефалоспорин ІІ-го покоління
D. Аміноглікозиди
E. Макролід 1-го покоління*
11. Хлопчик 10 років лікувався у відділенні кардіології з приводу ревматичної лихоманки. Захворювання виникло вперше. Виписаний у задовільному стані. Який препарат найбільш доцільно призначити для профілактики вторинного ревматизму?
А. Біцилін-5
B. Біцилін-1*
C. Еритроміцин
D.Ампіцилін
Е.Оксацилін
12. Дитина 2-х місяців, що народилася у, строк з масою тіла 3500 г, знаходилася на змішаному вигодовуванні. Фактична маса тіла - 4900 г. Дайте оцінку маси тіла дитини:
А. Гіпотрофія І ступеня
В. Відповідає вікові*
С. Гіпотрофія II ступеня
D.Паратрофія І ступеня
Е. На 150 г менше належного
13. У хлопчика 4 тижнів спостерігається блювання протягом 10 днів, частота його збільшується. Блювотні маси не забарвлені жовчю. Дитина їсть з апетитом, виглядає добре, але втрачає вагу. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Пухлина головного мозку
В. Гастроентерит
С.Пілоричний стеноз*
D. Непрохідність тонкого кишечнику
E. Інвагінація
14. Хлопчик 3 місяців вигодовується коров'ячим молоком. Добре набирає масу тіла, профілактика рахіту вітаміном D не проводилася. Дитина пітніє, потилиця сплощена, краніотабес, волосся на потилиці викатане, погано спить. Укрові - високий рівень лужної фосфатази. Який найбільш вірогідний діагноз?
А.Рахіт легкий, період розпалу, гострий перебіг*
B. Рахіт легкий, період розпалу, підгострий перебіг
C. Рахіт середньотяжкий, період розпалу, гострий перебіг
D. Рахіт легкий, початковий період, гострий перебіг
E. Гіпервітоміноз D
15. В технікумі, де навчаються переважно дівчата та юнаки у віці 14 років, необхідно зробити плановий профілактичний огляд на туберкульоз. Який з нижченаведених методів повинен бути використаний?
A. Фізикальне обстеження
B. Дослідження харкотиння на МБТ*
C. Загальний аналіз крові
D. Флюорографія
Е. Проба Манту з 2 ТО
16. Хлопчик 15 років двічі переніс напад бджіл, наслідком чого - був важкий анафілактичний шок. Що з перерахованого є найбільш ефективним методом профілактики?
A. Десенсибілізація екстрактом бджолиної отрути
B. Тривале профілактичне лікування антигістамінними препаратами
C. Захисний одяг
D. Обмеження знаходження поза приміщенням протягом літніх місяців
Е. Призначення кортикостероїдів протягом літа*
17. У 12-річної дівчинки після прийому двох таблеток аспірину через 4 години температура тіла підвищилася до 39 — 40°С. Скаржиться на загальне нездужання, запаморочення, несподівану появу червоних плям та пухирів на шкірі. Об'єктивно: ураження на шкірі нагадують опіки другого ступеня, місцями з ерозуванням поверхні або відшаровуванням епідермісу. Симптом Ніколь-ського - позитивний. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Поліморфна ексудативна еритема
B. Гострий епідермальний некроліз
C. Пухирчатка вульгарна
D. Бульозний дерматит*
E. Іерпетиформний дерматит Дюринга
18. У хлопчика 7 років раптово з'явився біль та набряк правого коліна. Напередодні в школі брав участь у кросі по пересіченій місцевості. У сімейному анамнезі даних за гемофілію та підвищену кровоточивість немає. Об'єктивно: температура тіла - 37, 5°С. Коліно болісне при доторканні, гаряче на дотик, набрякле з локальним напруженням тканин над ним. У крові: НЬ- 123 г/л, лейк.- 5,6* 109/л, тромб.- 354 * 109/л, протромбіновий час - 12 сек (норма -10-15 сек), частково активований тромбопластиновий час - 72 сек (норма - 35-45 сек). Час кровотечі нормальний, фактор VIII:C - 5% від норми. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гемофілія В
B. Тромбоцитопенія*
C. Гемофілія А
D. Хвороба Шенлейна-Геноха
E. Нестача вітаміну К
19. У дитини спостерігається раптове припинення дихання, посиніння шкірних покривів, зникнення пульсу на магістральних судинах, звуження зіниць. Які першочергові заходи?
A. Внутрішньовенне введення еуфіліну
B. ШВЛ, закритий масаж серця
C. Внутрішньосерцеве введення адреналіну
D.Промивання шлунка *
Е. Оксигенотерапія
20. У дитини 10-ти років, що знаходиться в олігоануричній стадії гострої ниркової недостатності, з'явилися відчуття поколювання в слизовій оболонці порожнини рота, язика, оніміння кінцівок, зниження рефлексів, розлад дихання, аритмія. Чим зумовлена вказана симптоматика?
A. Гіперазотемія
B. Гіпонатріємія
C. Алкалоз
D. Гіперкаліємія*
E. Ацидоз
21. Дитині 2 місяці. У пахвинно-стегнових складках виявлені гострозапальні вогнища з чіткими межами у вигляді плям, які злегка виступають над оточуючими ділянками за рахунок набряку шкіри. Висипання з'явилися протягом тижня. Везикуляція та мокнуття не спостерігаються. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Дитяча екзема
B. Псоріаз
C. Мікоз гладенької шкіри
D.Пелюшковий дерматит*
Е. Ускладнений перебіг корости
22. Доношена дитина перенесла анте-та інтранатальну гіпоксію, народилася в асфіксії (оцінка за шкалою Апгар 2-5 балів). Після народження у дитини прогресує збудження, відзначаються блювання, ністагм, судоми, косоокість, спонтанні рефлекси Моро та Бабинського. Яка локалізація внутрішньочерепного крововиливу найбільш вірогідна?
A. Дрібні крововиливи в тканину мозку
B. Субдуральний крововилив
C. Субарахноїдальний крововилив*
D.Перивентрикулярні крововилив
Е. Крововиливи в шлуночки мозку
23. Мати новонародженої дитини страждає на хронічний пієлонефрит. Перед пологами перенесла ГРВІ. Пологи термінові, тривалий безводний період. На 2-й день у дитини з'явилося еритематозне висипання, у подальшому - пухирі розміром близько 1 см, наповнені серозно-гнійним вмістом. Симптом Нікольського - позитивний. Після розтинання пухирів з'являються ерозії. Дитина млява, температура тіла субфебрильна. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Везикулопустульоз
B. Сепсис
C. Дерматит Ріттера
D. Псевдофурункульоз
Е. Пухирчатка новонародженого*
24. Хлопчик 5-ти місяців народився недоношеним, в періоді новонародженості та в подальшому не хворів. При огляді в поліклініці відзначається блідість шкірних покровів, сонливість. В крові: НЬ- 95 г/л, ер.- З, 5• 1012/л, ретик.-9°/оо, КП- 0,7, осмотична стійкість еритроцитів - 0,44-0,33%, сироваткове залізо - 4,9 мкмоль/л. Яка причина анемії найбільш вірогідна?
A. Інфекційний процес
B. Гемоліз еритроцитів
C. Дефіцит вітаміну В12
D.Дефіцит заліза*
Е. Незрілість кровотворення
25. Підліток 13- років, який страждає на гемофілію А, після бійки у школі потрапив до лікарні. Діагностовано правобічний гемартроз колінного суглоба,поза очеревинна гематома. Що слід призначити хворому в першу чергу?
A. Свіжозаморожена плазма*
B. Відмиті тромбоцити
C. Амінокапронова кислота
D. Суха плазма
Е. Альбумін плацентарний
26. Дівчинка 8-ми років скаржиться на біль у суглобах, підвищення температури тіла до 38°С, задишку. Об'єктивно: ліва межа серця зміщена вліво на 2,5 см, тахікардія, систолічний шум на верхівці і в V точці. У крові: лейк.-20, 0- 109/л, ШЗЕ-18 мм/год. Яка ознака в найбільшій мірі обґрунтовує діагноз ревматизму?
A. Лейкоцитоз
B. Артралгії
C. Гарячка
D.Кардит*
Е. Прискорена ШЗЕ
27. Хлопчик 9 років, який страждає на гемофілію, неодноразово лікувався у стаціонарі, госпіталізовано для проведення планової санації порожнини рота. Який препарат необхідно ввести дитині перед екстракцією зуба?
А. Суху плазму
В. Кріопреципітат*
С. Одногрупну кров
Д. Свіжозаморожену плазму
Е. Преднізолон
28. Дитина 7 років госпіталізована зі скаргами на схуднення, спрагу, часте сечовиділення. Під час обстеження в аналізах крові рівень цукру натще склав 14 ммоль/л, рівень цукру у сечі - 5 г/л. Ваш попередній діагноз?
А. Симптоматична гіпоглікемія
В. Цукровий діабет II типу
С. Нецукровий діабет
Д. Симптоматична гіперглікемія
Е. Цукровий діабет І типу*
29. Дівчинка 14 років протягом року спостерігається гастроентерологом у зв'язку з дискінезією жовчевивідних шляхів. Періодично скаржиться на болі в правому підребер'ї після вживання жирної їжі та фізичних навантажень. До якої групи здоров'я слід віднести дівчинку?
А. Четверта група здоров'я
В. Перша група здоров'я
С. Третя група здоров'я
Д. Друга група здоров'я*
Е. П'ята група здоров'я
30. Новонароджена дитина з терміном гестації 32 тижні та масою при народженні 1700 була оцінена за шкалою Сільвермана - 7-8 балів. У віці 2 годин з'явилася задишка, експіраторні шуми. Аускультативно-вологі хрипи в легенях. Найвірогідніша причина симптомів:
А. Персистуюча легенева гіпертензія
В. Пневмоторакс
С. Респіраторний дистрес-синдром *
Д. Вроджена аномалія легень
Е. Синдром аспірації меконію
31. У новонародженої, на вигляд здорової дівчинки, на 2 добу життя спостерігаються блювання з домішками крові, мелена. Найвірогідніший діагноз?
А. Геморагічна хвороба новонародженого*
В. Пологова травма
С. Синдром аспірації меконію
Д. ДВЗ-синдром
Е. Гепатит
32. У новонародженого терміном ґестації 31 тиждень спостерігаються гіпотонія та пригнічення свідомості. Гематокрит 35 %, а в загальному аналізі ліквору виявлено підвищену кількість еритроцитів, білка та знижений вміст глюкози. Ці дані відповідають клінічній картині:
А. Внутрішньоутробної інфекції
В. Менінгіту
С. Сепсису
Д.Анемії
Е. Внутрішньочерепного крововиливу *
33. У дівчинки 12-ти років на шкірі обличчя симптом "метелика", на руках рожево-червоні плями з білувато-сірими лусочками, випадання волосся і болі в суглобах, стійка артеріальна гіпертензія, протеїнурія, еритроцитурія, лейкоцитурія, азотемія. Про яке захворювання сполучної тканини варто думати в першу чергу?
А. Ювенільний ревматоїдний артрит
В. Системний червоний вовчак*
С. Дерматоміозит
Д. Склеродермія
Е. Ревматизм
34. У хлопчика 4 років через 2 тижні після ангіни з'явились набряки, головний біль, на протязі доби 3 рази відмічалась блювота. Об'єктивно: підвищення артеріального тиску, сеча кольору "м'ясних помиїв". Який найбільш імовірний діагноз?
А. Цистит
В. Пієлонефрит
С. Інтерстиціальний нефрит
Д. Гломерулонефрит*
Е. Уретрит
35. Дитина 5 років, хворіє другий день. Діагностовано ГРВІ, бронхіт. Який вид лікування найбільш вірний?
А. Відхаркуючі + вітамінотерапія *
В. Антибіотики цефалоспорини
С. Сульфаніламіди
Д. Антибіотики, аміноглікозиди
Е. Антигістамінні препарати
36. Хворій 3 роки, скарги на кашлюкоподібний кашель з виділенням густого харкотиння, стійкі зміни в легенях з 6міс. віку, коли вперше діагностована гостра пневмонія. Хлориди в поті - 112 мекв/л. Діагностовано муковісцидоз. Що є основою аутосомно-рецесивної хвороби - муковісцидозу?
А. Дефіцит альфа-1-антитрипсину
В. Порушення клітинного транспорту іонів хлору та натрію *
С. Відкладення в альвеолах три-фосфатів і карбонатів кальцію
Д. Кісти легень
Е. Гіпоплазія легеневих артерій
37. У хлопчика 8 років упродовж З тижнів спостерігаються інтермітуюча лихоманка з ознобами; у фебрильні періоди наростають прояви поліартриту, з'являються плямисто-папульозні висипи на тулубі та обличчі. Тахікардія, тони гучні. Гепатолієнальний синдром. Антибактеріальна терапія протягом 2 тижнів не дала ефекту. Яка найбільш імовірна патологія зумовлює описану картину?
А. Системна склеродермія
В. Ревматизм
С. Сепсис
Д. Системний червоний вовчак
Е. Ювенільний ревматоїдний артрит*
38. У дитини 4,5 місяців з тетрадою Фалло виник задишково-ціанотичний напад. В чому полягає перша допомога?
А. В/в ввести еуфілін, строфантин, кисень
В. В/в ввести строфантин, фуросемід, кисень
С. В/в ввести реланіум, анаприлін, кисень*
Д. В/в ввести преднізолон, корглікон, кисень
Е. В/в ввести фуросемід, корглікон, кисень
39. Дільничний педіатр оглянув дитину двохмісячного віку. Скарги матері на періодичний неспокій, підвищену пітливість. Потилиця сплющена, облисіла. Краї великого тім'ячка податливі. Про яке захворювання йде мова?
А. Вітамін В-резистентний рахіт
В. Фосфат-діабет
С. Синдром Де Тоні - Дебре - Фанконі
Д. Рахіт*
Е. Спазмофілія
40. У новонародженого - гнійні виділення з пупкової ранки, шкіра навколо пупка припухла. Шкіра бліда, з жовто-сірим відтінком, генералізована геморагічна висипка. Температура тіла носить гектичний характер. Який з перерахованих діагнозів найбільш імовірний?
А. Геморагічна хвороба новонароджених
В. Сепсис*
С. Гемолітична хвороба новонароджених
Д. Тромбоцитопатія
Е. Омфаліт
41. Дівчинці 4,5 роки. У дитини нічний страх, поганий сон, відставання маси тіла. В анамнезі епізоди ацетонемічного блювання. Інтелектуально добре розвинена. Який вид діатезу найбільш імовірно є у дитини?
А. Сечокам'яний
В. Лімфатико-гіпопластичний
С. Ексудативно-катаральний
Д. Неврастенічний
Е. Нервово-артритичний *
42. У дитини 2-х років, після гри з мозаїкою, раптово виник кашель, стридорозне дихання, поклик до блювання, ціаноз. Що має запідозрити лікар в першу чергу?
А. Гостру пневмонію
В. Гострий ларингіт
С. Гострий ларинготрахеїт
Д. Аспірацію стороннього тіла*
Е. Кашлюк
43. До лікаря звернулася жінка з б-місячною дитиною, в якої після детального клініко-лабораторного обстеження було виявлено залізодефіцитну анемію. Лікар призначив дитині гемофер. З якого розрахунку на вміст елементарного заліза здійснювалось призначення?
А. 5-8 мг/кг *
В. 1-3 мг/кг
С. 15-20 мг/кг
Д. 20-30 мг/кг
Е. 30-40 мг/кг
44. Хлопчик 10 років, хворий на гемофілію А, скаржиться на сильний зубний біль. Потрібна екстракція зуба. Які заходи із запобігання кровотечі з лунки зуба необхідно провести?
А. Переливання плазми
В. Кріопреципітат*
С. Переливання еритроцитарної маси
Д. Внутрішньом'язове введення вікасолу
Е. Пероральне призначення глюконату кальцію
45. Дитина 7 років занедужала гостро з підвищенням температури до 38°С, появи нежитю, кашлю, сльозотечі і крупноплямистої висипки на шкірі. Слизова оболонка зіву набрякла, гіперемована, з білуватими плямами в ділянці щік. Запалення якого характеру лежить в основі змін?
А. Серозне
В. Геморагічне
С. Катаральне*
Д. Гнійне
Е. Фібринозне
46. У дитини двох місяців від народження спостерігаються судоми, рецидивуючі вірусно-бактеріальні інфекції верхніх дихальних шляхів. Виявлені деформований череп, гіпоплазія тимусу та паращитовидних залоз. При лабораторному імунологічному обстеженні: лімфоцитопенія, зниження рівня та проліферативної відповіді Т-лімфоцитів, нормальний рівень іму-ноглобулінів. Ваш діагноз?
А. -
В. Первинний імунодефіцит, синдром Чедіака - Хідасі
С. Первинний імунодефіцит, хвороба Брутона
Д. Загальний варіабельний імунодефіцит
47. У дитини 8 місяців батьками відзначено зниження апетиту, блідість шкірних покривів, збільшення живота в обсязі за рахунок правої його половини. При пальпації правої половини живота визначається щільно-еластичної консистенції пухлиноподібне утворення 10,0x7,0 см. Позитивний симптом балотування. Найбільш імовірний діагноз?
А. Пухлина кишечнику
В. Пухлина печінки
С. Природжений гідронефроз
Д. Патологія товстої кишки
Е. Нефробластома (пухлина Вільямса)*
48. Дитина 5-ти місяців, захворіла гостро та поступила в інфекційне відділення з явищами діареї до 10 разів на добу. При огляді лікар констатував сухість та сповільнене розправлення шкірної складки. Про який із нижчеперерахованих станів свідчить зі зниження еластичності шкіри?
А. Гіпотрофія
В. Рахіт
С. Синдром дегідратації*
Д. Склерема
Е. Синдром мальабсорбції
49. У хлопчика 10 років встановлений діагноз: цукровий діабет. Під час огляду відмічається запах ацетону з рота. В аналізах крові рівень цукру: 20,5 ммоль/л, цукор сечі - 20 г, ацетон у сечі (+++). Чим можна пояснити появу ацетону у видихуваному повітрі та сечі?
А. Посиленим розпадом кетонових амінокислот та ліпідів*
В. Порушенням водно-електролітного балансу
С. Порушення кислотно-лужного балансу
Д. Порушення процесів фосфорилювання глюкози
Е. Послаблення процесів гліколізу
50. Новонароджений госпіталізований з блювотою та явищами дегідратації. При огляді - дитина стабільна, мінімальна гіперпігментація навколо сосків. Концентрація Nа+ та К+ в сироватці - 120 ммоль/л та 9 ммоль/л. Ваш діагноз?
А. Вторинний гіпотиреоїдизм
В. Пілоростеноз
С. Адреногенітальний синдром*
Д. Гіперальдостеронізм
Е. Пангіпопітуїтаризм
51. Використання 100 % кисню під час реанімації новонародженого:
А. Дозволяється протягом першої доби життя
В. Забороняється
С. Дозволяється в окремих випадках
Д. Дозволяється протягом перших годин
Е. Дозволяється протягом кількох хвилин*
52. Новонароджена дівчинка народилася з масою тіла 2400 г, довжиною 50 см. Термін ґестації 40 тижнів. При огляді: підшкірно-жирова основа відсутня на тулубі і кінцівках. Про яку патологію можна думати?
А. Природжені дизморфії
В. Недоношеність
С. Внутрішньоутробна інфекція
Д. Внутрішньоутробна гіпотрофія*
Е. Пологова травма
53. У новонародженої дівчинки на 20-у добу життя з'явились прояви везикулопустульозу. Яка найбільш імовірна етіологія захворювання?
А. Стафілокок *
В. Кишкова паличка
С. Гриби роду Сапdida
Д. Синьогнійна паличка
Е. Протей
54. У доношеного хлопчика на 2 добу життя виникла помірна жовтяниця шкіри та слизових оболонок. Загальний стан дитини не порушений. У крові: непряма гіпербілірубінемія -120 мкмоль/л. Група крові дитини А(ІІ) Rh(+), група крові матері В(ІІІ) Rh (+). Якою повинна бути тактика лікаря?
А. Провести замінне переливання крові
В. Призначити ентеросорбенти
С. Призначити преднізолон
Д. Призначити холекінетики
Е. Утриматись від медикаментозної терапії*
55. Хлопчик народився від III вагітності. Перші дві вагітності закінчилися медичними абортами. Білірубін пуповинної крові 41 мкмоль/л. На початку 2 доби з'явилась іктеричність шкіри і слизових оболонок. Білірубін дорівнював 136 мкмоль/л за рахунок непрямої фракції. У матері група крові 0(І) Rh(+), у дитини - А(ІІ) Rh(+). Укажіть механізм виникнення жовтяниці.
А. Запальний процес в печінці
В. Зниження активності глюкуро-нілтрансферазної системи печінки
С. Гемоліз еритроцитів за АBО -конфліктом*
Д. Порушення обміну білірубіну
Е. Порушення відтоку жовчі із печінки
56. Лікар оглядає недоношену новонароджену дитину. Об'єктивно спостерігалося одиничне апное тривалістю до 5 сек. Якою основною функціональною особливістю дихальної системи можна пояснити приступи апное у недоношеної дитини?
А. Функціональна незрілість дихального центру*
В. М'якість хрящів трахеї та бронхів
С. Звуження просвіту дихальних шляхів
Д. Схильність слизових оболонок до набряку та гіперсекреції
Е. Недостатня дренажна та захисна функція бронхів
57. Дитині 12 днів. Мати скаржиться на щоденні зригування малими порціями. Випорожнення щоденні. Вагу набирає добре. З боку внутрішніх органів патології не виявлено. Який найбільш імовірний попередній діагноз?
А. Кишкова інфекція
В. Пілоростеноз
С. Парентеральна диспепсія
Д. Пілороспазм*
Е. Проста диспепсія
58. Дитина доношена, оцінка за Апгар 6 бал. Бліда, геморагії на шкірі, загальний набряк, гепатоспленомегалія. Мати 0(І) Rh(-), дитина 0(І) Rh(+). Гемоглобін пуповинної крові -70 г/л, Ер- 1,5х1012/л; ретикулоцитів - 15 %, в периферичній крові є еритробласти. Білірубін при народженні - 58 мкмоль/л, некон'югований. У жінки викидні в анамнезі. Найбільш імовірний діагноз?
А. Природжений лейкоз
В. Резус-конфлікт, набрякова форма*
С. Фетальний гепатит
Д. Сепсис новонародженого
Е. Спадкова гемолітична анемія
59. Доношений новонароджений від першої вагітності і перших пологів, Мати 0(I) Rh(+), дитина А(II) Rh(+). Жовтяниця з 2 доби життя, швидко прогресує. Білірубін крові на 3 добу життя - 250 мкмоль/л, некон'югований - 240 мкмоль/л. Пряма проба Кумбса слабопозитивна. Анемія, Нt -0,55. Найбільш імовірний діагноз?
А. Фізіологічна жовтяниця
В. Жовтяниця від грудного молока
С. Кон'югаційна жовтяниця
Д. Фетальний гепатит
Е. АВО-конфлікт*
60. Новонароджений від нормальної вагітності і пологів. На 12 добу життя виражена жовтяниця шкіри. Гепатоспленомегалії немає. Дитина активна. НЬ крові 140 г/л, Ер 4,8x10І2/л, Нt-0,45. Група крові матері В (III) Rh (+), дитини - В (III) Rh (+). Білірубін крові 130 мкмоль/л, некон'югований 100 мкмоль/л. Найбільш імовірний діагноз?
А. Фізіологічна жовтяниця
В. Жовтяниця через АВО-конфлікт
С. Кон'югаційна жовтяниця*
Д. Синдром холестазу
Е. Гепатит
Варіант 9
1. Дитина раптово втратила свідомість, зявилась різка блідість шкіри і слизових оболонок, поширення зіниць. Реєструються окремі судомні вдохи. Пульс на променевій та сонній артерії не визначається. Вкажіть першочергові заходи:
А. Опустити голову та підняти ноги хворого
В. Реанімація за системою АВСД*
С. Забезпечити доступ до центральної вени
D. Терміново провести ЕКГ- дослідження
Е. Терміново запросити досвідченого лікаря для консультації
2. Дитина, якій 6 місяців, народилася недоношеною і в пологовому відділенні ніяких щеплень не отримувала. Проти якої інфекції її треба імунізувати в першу чергу?
А. Дифтерія
В. Кір
С. Туберкульоз*
D. Правець
Е. Поліомієліт
3. У 5-річної дитини гостро виник напад серцебиття, що супроводжувався нудотою, запамороченням, загальною слабкістю. На ЕКГ зафіксовано тахікардія з ЧСС – 220/хв. Шлуночкові комплекси деформовані і розширені. Зубець Р відсутній. Який першочерговий препарат призначити для надання невідкладної допомоги?
А. Ізоптин
В. Лідокаїн*
С. Седуксен
D. Строфантин
Е. Новокаїнамід
4. Хлопець 15 років з дитинства страждає на атопічний дерматит з алергією на м'ясо ракоподібних. В останні 3 місяці, після купівлі акваріумних рибок, з’явилися риніт,кон’юнктивіт, свербіж у носі. Рівень якого імунологічного показника треба визначати у хворого?
A. Ig A
B. Ig E*
C. Циркулюючі імунні комплекси
D. Ig J
E. Ig M
5. Після перенесеної ГРВІ у дівчинки 5 років з'явилися носова кровотеча та поліморфна, поліхромна, несиметрична висипка (петехії та екхімози) на тулубі та кінцівках. Лімфатичні вузли не збільшені. Патології з боку ШКТ не виявлено. В крові: Нв 105 г/л, ер. 3.3 * 1012/л, лейк. 7,2 * 109/л, тромб. 25 * 109/л. Час згортання крові за Лі-Уайтом 7 хв (несилікована пробірка), час кровотечі за Дюке 9 хв, позитивна проба джгута. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Хвороба Вілебранда
В. ДВЗ-синдром
C. Тромбоцитопенічна пурпура*
D. Гемофілія
E. Геморагічний васкуліт
6. 16-річному хворому на ангіну призначили ін'єкції антибіотиків через З дні від початку лікування. Стан хворого погіршився: з'явилися неприємні відчуття в поперековій ділянці, запаморочення, нудота. AT 140/80 мм рт.ст. Аналіз крові: ер. 3,12 * 1012/л, Hb 120 г/л, лейк. 10 * 109/л, ШОЕ 28 мм/год. Аналіз сечі: відносна густина 1002, білок 0,99 г/л. Проба за Зимницьким: добова кількість сечі 3,2 л, коливання відносної густини 1002-1005. Рівень креатиніну в крові - 480 ммоль/л. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Хронічний гломерулонефрит, сечовий синдром
B. Гострий інтерстиціальний нефрит*
C. Швидкопрогресуючий (злоякісний) гломерулонефрит
D. Гострий пієлонефрит
Е. Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром
7. У дитини 7 років з'явились набряки на обличчі, нижніх кінцівках, підвищення температури тіла до 37,5°С, потім приєднались головний біль, блювання, болі в животі. Протягом 2-х тижнів на шкірі елементи стрептодермії. AT -130/80 мм рт.ст. Загальний білок крові -62,4 г/л, холестерин крові - 4,3 ммоль/л. Загальний аналіз сечі: колір «м'ясних помиїв», білок - 2,0 г/л, лейк. - 4-6 в п/з, ер. - змінені і незмінені все п/з. Який попередній діагноз?
А. Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом*
В.Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом і гематурією
C. Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом
D. Тубулоінтерстиціальний нефрит
E. Гострий пієлонефрит
8. У 2-місячного хлопчика після проведення профілактичного щеплення спостерігалася тривала кровотеча з місця ін'єкції, після чого утворилася внутрішньом'язова гематома. При обстеженні дитини виявлено значне підвищення споживання протромбіну та виражене подовження активованого часткового тромбопластинового часу. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Гемофілія*
B. Геморагічна хвороба новонароджених
C. Хвороба Шенлейн-Геноха
D. Вроджена афібриногенемія
Е. Хвороба Верльгофа
9. Дитина впродовж 3 років хворіє на бронхіальну астму. На фоні ГРВІ у дитини розвинувся напад задишки. Які медикаменти в першу чергу слід призначити для зняття нападу?
A. Муколітики
В.Антибіотики в -2 агоністи*
D. Антигістамінні
E. Кортикостероїди
10. Дитина народилася з оцінкою за шкалою Апгар 8-9 балів. Коли її слід прикласти до грудей?
A. Відразу після народження
B. Через 2 години після народження
C. Через 30хвилин після народження*
D. Після обробки пуповини
Е. Після обробки пуповини та проведення профілактики гонобленореї
11. Головному районному педіатру необхідно провести аналіз рівня показника смертності немовлят. Що він повинен взяти за одиницю спостереження?
A. Випадок смерті дитини на першому місяці життя
B. Випадок смерті дитини під час пологів
С. Випадок смерті дитини у віці до 1 року *
D.Випадок смерті дитини після 28 днів життя
Е. Випадок смерті дитини у перші 7 діб життя
12. У дівчинки 3-х років спостерігаються підвищення температури тіла до 38°С, що триває другу добу, нежить, сухий поверхневий кашель, кволість, зниження апетиту. Пальпаторних змін над легенями не виявлено. Перкуторний звук з коробковим відтінком, аускультативно - пуерильне дихання, хрипів немає. Вкрові - лейкопенія, лімфоцитоз, прискоренаШЗЕ. Який найбільш вірогіднийдіагноз?
A. Гострий обструктивний бронхіт
B. Рецидивуючий бронхіт, фазазагострення
C. Двобічна дрібновогнищева пневмонія
D.Гострий простий бронхіт
Е. Гострий простий трахеїт*
13. Хлопець 15 років з дитинства страждає на атопічний дерматит з алергією на м'ясо ракоподібних. Останні 3 місяці, після покупки акваріумних рибок, з'явилися риніт, кон'юнктивіт, свербіння у носі. Рівень якого імунологічного показника треба визначити у хворого?
A. Циркулюючі імунні комплекси
B. Ig A
C. Ig J
D. Ig E*
C. Ig M
14. У дитини періодично відзначається підвищення температури до 40°С, набряклість суглобів пальців. Скарги на біль у верхній частині груднини. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Остеоартрит
B. Септичний артрит
C. Ревматизм
D. Ювенільний ревматоїдний артрит *
Е. Токсичний синовіїт
15. Мати дівчинки 5 років звернулася зі скаргами на нічне нетримання сечі у дитини, нічні страхи, порушений сон, відставання у прирості маси тіла. Об'єктивно: дівчинка зниженого харчування, інтелектуально добре розвинена, вміє читати, по-дорослому пояснює життєві ситуації. Шкіра бліда, печінка збільшена. Мати хворіє на жовчокам'яну хворобу. Який тип діатезу, найбільш вірогідний, у дитини?
A. Лімфатико-гіпопластичний
B. Ексудативно-катаральний
C. Алергічний
D. Сечокислий
Е. Нервово-артритичний*
16. Дівчинка 5 років випадково була замкнена на кілька хвилин в темній кімнаті. Коли двері було відчинено, дитина стояла нерухомо посеред кімнати, погляд був фіксований в одній точці, на обличчі застигла гримаса жаху, на подразники не реагувала. Через 40 хвилин стан дівчинки змінився на плач. Наступного дня нічого не пам'ятала про вчорашній випадок. Який найбільш вірогідний механізм даної реакції?
A. Ендогенно-органічний
B. Умовно-рефлекторний
C. Ендогенний
D. Психогенний*
Е. Екзогенно-органічний
17. Хлопчик 8 років, рік тому перехворів на гепатит В. Останні два місяці скаржиться на підвищену втомлюваність, порушення сну, погіршення апетиту, нудоту, особливо зранку. Шкірні покриви не жовтяничні, печінка та селезінка пальпуються на 1 см нижче реберних країв, безболісні. Активність АлАТ- 2,2 мкмоль/л. Як можна розцінити даний стан?
A. Дискінезія жовчних ходів
B. Залишкові явища перенесеного гепатиту В
C. Розвиток цирозу печінки
D. Рецидив вірусного гепатиту В
E. Розвиток хронічного гепатиту*
18. Хворий 15 років відстає у фізичному розвитку, періодично відзначається пожовтіння шкіри. Об'єктивно: селезінка 16x12x10 см, холецистолітіаз, виразка шкіри нижньої третини лівої гомілки. У крові: ер.- З, 0 * 1012/л, НЬ-90 г/л, КП- 1,0, мікросфероцитоз, ретикулоцитоз. Білірубін сироватки загальний - 56 мкмоль/л, непрямий - 38 мкмоль/л. Який метод лікування найбільш доцільний?
A. Оментогепатопексія
B. Спленектомія*
C. Оментоспленопексія.
D. Портокавальний анастомоз
E. Пересадження селезінки
19. У дитини 9-ти місяців, яка хворіла на ГРВІ. раптово з'явилися судоми, загальний ціаноз, втрата свідомості. Об'єктивно: клоніко-тонічні конвульсії, шкіра ціанотична, піна на губах, ознаки рахіту. З боку внутрішніх органів патологічних змін не виявлено. Які препарати необхідно ввести дитині першочергово?
A. Седативні
B. Антирахітичні
C. Протисудомні*
D. Препарати кальцію
Е. Глюкокортикоїди
20. Хвора 5-ти років надійшла до клініки зі скаргами на набряки, олігурію, гіпертензію. Загальний стан дитини важкий. Після клініко-лабораторного обстеження встановлено діагноз: гострий гломерулонефрит. Який з клініко-лаболаторних показників при цьому захворюванні є безумовним показанням для включення в терапію глюкокортикоїдних гормонів?
A. Підвищення креатиніну
B. Анемія
C. Макрогематурія
D.Добова протеїнурія до 3 г
Е. Добова протеїнурія більше 3 г*
21. У новонародженого після патологічних пологів з першого дня життя відсутні активні рухи у правій руці. Стан порушений. Рефлекс Моро праворуч не викликається. Різко знижені сухожилково-періостальні рефлекси на ураженій руці. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Травматичний плексит, тотальний тип*
B. Травматичний плексит, дистальний тип
C. Остеомієліт правої плечової кістки
D.Внутрішньочерепна пологова травма
Е. Травматичний перелом правої плечової кістки
22. Дитина 1,5 років захворіла гостро, температура тіла - 38,5°С, біль голови, слабкість. На п'ятий день хвороби температура знизилася. Вранці у правій нозі виникли біль у м'язах, відсутність рухів та сухожилкових рефлексів; чутливість збережена. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Остеомієліт
B. Артрит кульшового суглоба
C. Поліатропатія
D. Вірусний енцефаліт
E. Поліомієліт*
23. У 6-ти місячної дитини з народження наростає жовтяниця з зеленуватим відтінком. Спостерігаються явища геморагічного діатезу та сверблячки. Яка найбільш вірогідна патологія у дитини?
A. Атрезія жовчовивідних шляхів*
B. Синдром Жільбера
C. Синдром Криглера-Найяра
D.Еритробластоз
Е. Синдром Дабіна-Джонсона
24. У 7-ми річного хлопчика протягом дня відмічаються "відключення"на 10-15 секунд, під час яких він застигає в одній позі, не реагує на запитання, не відгукається на своє ім'я. Про напади потім нічого не пам'ятає. Неврологічне дослідження не виявило ніяких змін. Який метод дослідження найдоцільніше використати для уточнення діагнозу?
А. Електроенцефалографія*
B. Дослідження викликаних потенціалів
С. Рентгенограма черепа
D. Комп'ютерна томограма
Е. Ехоенцефалоскопія
25. Хлопчик 9-ти років хворіє на цукровий діабет перший рік. Одержує інсулін (хумулін R. NPH) з розрахунку 0,4 ОД/кг ваги на добу. Інсулін вводиться під шкіру плеча шприц-ручкою. Які міри слід вжити для профілактики ліподистрофії?
A. Зменшити дозу інсуліну
B. Міняти місце введення інсуліну*
C. Періодично переходити на інший вид інсуліну
D. Призначити антиоксиданти
E. Обмежити жири в дієті дитини
26. Дитина 6-ти тижнів була доставлена до лікарні з приводу задишки. Пологи пройшли без ускладнень, хоча на 3-й день у дитини розвинувся кон'юнктивіт, який тривав 2 тижні. Під час огляду виявлені задишка, двобічні крепітуючі хрипи у легенях і поодинокі сухі хрипи. Рентгенологічно підтверджена двобічна пневмонія. Температура тіла нормальна і раніше її підвищення не відзначалося. У крові: лейк.-15- 109/л, з.- 28%. Чим зумовлений симптомокомплекс, що виник?
A. Pneumocystis carinii
B. Clamydia trachomatis*
C. Вітряна віспа
D. Mycoplasma pneumoniae
E. Паразитарна інвазія
27. Дитина 5-ти років, хворіє другий день. Спостерігається незначне нездужання, підвищення 1 до 37,3 °С, зниження апетиту, кашель частий, вологий, значні виділення з носа. Діагностовано ГРВІ, бронхіт. Який вид лікування найбільш вірний?
А. Сульфаніламіди*
В. Цефалоспорини
С. Муколітики
Д. Аміноглікозиди
Е. Антигістамінні
28. Дитині 1 рік. Після введення прикорму, протягом останніх місяців, відмічається втрата апетиту, проноси з виділенням великої кількості калу, іноді блювота, температура тіла нормальна. Маса тіла - 7 кг. Встановлено діагноз: целіакія, призначена аглютенова дієта. Що виключається з харчування?
А. Молоко
В. Злакові*
С. Цитрусові
Д. М'ясо
Е. Цукор
29. Дитина поступила в стаціонар з гострим інфекційно-алергічним міокардитом. На 2 добу перебування у стаціонарі у дитини розвинувся приступ суправентрикулярної пароксизмальної тахікардії. Який медикамент є препаратом вибору для зняття приступу?
А. Морфін
В. Норадреналін
С. Дигітоксин
Д. Фіноптин*
Е. Хінідин
30. У дитини 10 років скарги на болі і припухлість колінних, гомілко-востопних суглобів та болі шийного відділу хребта. Ранкова скутість. Призначена протизапальна терапія дала позитивний терапевтичний ефект. Про яке захворювання можна говорити?
А. Ювенільний ревматоїдний артрит*
В. Остеохондроз
С. Ревматизм
Д. Синдром Рейтера
Е. Інфекційний артрит
31. Дитина 1,5 років хворіє другу добу. Температура тіла - 37,8 °С, неспокійна, "гавкаючий" надсадний кашель, осиплість голосу, шумне дихання, затруднення вдиху, блідість шкіри, втягування під час вдиху міжреберних проміжків та яремної ямки. Про яке захворювання іде мова?
А. Пневмонія
В. Ларингіт*
С. Бронхіоліт
Д. Аспірація стороннього тіла
Е. Бронхіальна астма
32. Недоношеній дівчинці трьох тижнів з метою профілактики залізодефіцитної анемії необхідно призначити препарат заліза. Який вибір буде найбільш оптимальним?
А. Фероалое
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1944 | Нарушение авторских прав
|