В. Підготовча 4 страница
A. Епіфізарний остеомієліт плечової кістки*
B. Перелом ключиці
C.Флегмона плеча
D.Травматичний трахеобронхіт
E. Перелом плечової кістки
6. У дитини 1,5 місяців у тім'яно-скроневій ділянці справа з народження відзначається пухлиноподібне утворення темно-багряного кольору, яке вивищується над поверхнею шкіри, не зникає при натискуванні, розмірами 2-3 см. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Кавернозна гемангіома*
B. Пігментна пляма
C. Лімфангіома
D. Ангіофіброма
Е.Вроджена судинна пляма
7. Батько хлопчика 6 років скаржиться педіатру на малу масу та низький зріст дитини, "заїди"в куточках рота, наявність гнійничкових захворювань на шкірі, часте сечовипускання. Об'єктивно: рум’янець на щоках, сухість слизових та шкіри, зниження тургору та гнійничкове ураження шкіри. Яке дослідження буде найбільш доцільним у даному випадку?
A. Загальний аналіз сечі
B. Аналіз крові на цукор*
C. Визначення вмісту в крові загального ТЗ та Т4
D. УЗД наднирників
Е. Ультрасонографія підшлункової залози
8. Для функціонального стану дитини при народженні: серцебиття ясне, 136/хв., дихання самостійне, але без першого крику, шкіра обличчя і тіла рожева, кінцівок – синя, рухи активні,при подразненні підошв дитина відсмикнула ніжку, зявилася гримаса на обличчі, дитина почала голосно кричати. Який стан новонародженого за шкалою Апгар?
А. 5 балів
В. 8 балів*
С. 10 балів
D. 6 балів
Е. 9 балів
9. У дівчинки 3-х років спостерігаються підвищення температури тіла до 38°С, що триває другу добу, нежить, сухий поверхневий кашель, кволість, зниження апетиту. Пальпаторних змін над легенями не виявлено. Перкуторний звук з коробковим відтінком, аускультативно - пуерильне дихання, хрипів немає. В крові - лейкопенія, лімфоцитоз, прискорене ШЗЕ. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Рецидивуючий бронхіт, фаза загострення
B. Гострий простий бронхіт*
C. Гострий обструктивний бронхіт
D. Двобічна дрібновогнищева пневмонія
Е. Гострий простий трахеїт
10. У 13-річного хлопчика раптово різко погіршився стан, з'явилися задишка, блідість шкіри із ціанозом. АТ - 80/55 мм рт.ст, Рs - 128/хв, тони серця послаблені. На ЕКГ: дифузні м'язові зміни, політопна екстрасистолія. На рентгенограмі: різке розширення меж серця у всі боки. Два тижні тому спостерігалася медикаментозна реакція на введення аналгіну Який найбільш імовірний діагноз?
A. Ексудативний перикардит*
B. Гіпертрофічна кардіоміопатія
C. Ідіопатичний міокардит Абрамова-Фідлера
D.Ендокардіальний фіброеластоз
Е. Ревматичний міокардит
11. У хлопчика 10 років хронічний вірусний гепатит В з вираженою активністю процесу. Загальний білірубін -70 мкмоль/л. непрямий - 26 мкмоль/л, прямий - 44 мкмоль/л, ACT - 6,2 ммоль/год*л, АЛТ - 4,8 ммоль/год*л. Який механізм лежить в основі підвищення рівня трансаміназ у цього хворого
А.Цитоліз гепатоцитів*
B. Гіперспленізм
C. Порушення синтетичної функції печінки
D. Внутрішньопечінковий холестаз
E. Порушення кон'югації білірубіну
12. Дитина віком 1 тиждень надійшла до приймального відділення у зв'язку з гострим початком хвороби. Об-но: блювання з домішками жовчі. Оглядовий знімок черевної порожнини вказує на обструкцію дванадцятипалої кишки. За допомогою барієвої клізми виявлено диспозицію сліпої кишки. Який найбільш вірогідний діагноз? A. Гіпертрофічний стеноз пілоричного відділу шлунку
В.Вроджена патологія кишечнику (порушення ротації кишечнику) *
C. Інвагінація кишечнику
D. Атрезія порожньої кишки
Е. Гострий апендицит
13. Доношена дитини перенесла анте-та інтранатальну гіпоксію, народилася в асфіксії (оцінка за шкалою Апгар 2-5 балів). Після народження у дитини прогресує збудження, відзначаються блювання, ністагм, судоми, косоокість, спонтанні рефлекси Моро та Бабинського. Яка локалізація внутрішньочерепного крововиливу найбільш вірогідна?
A. Перивентрикулярні крововиливи
B. Крововиливи в шлуночки мозку
C. Дрібні крововиливи в тканину мозку
D. Субдуральний крововилив
Е.Субарахноїдальний крововилив*
14. У хлопчика 8 років, що страждає на гемофілію А, через 8 годин після падіння виникла масивна кровотеча з лунки зуба, що випав. Вкажіть провідний метод терапії:
А. Дицинон
В. Переливання еритроцитарної маси
С. Введення кріопреципітату*
D. Вікасол
E. Переливання свіжозамороженої плазми
15. У дитини, яка народилася на 8-му місяці вагітності, виявлено мікроцефалію, катаракту, ваду серця. Мати дитини на 2-му місяці вагітності хворіла: був нетривалий підйом температури до 37,5°С. збільшення лімфатичних вузлів та дрібноплямистий висип на обличчі, тулубі та кінцівках, який пройшов без залишкових явищ. Яке захворювання перенесла мати під час вагітності?
A. Цитомегаловірусна інфекція
B. Токсоплазмоз
С. Краснуха*
D. Герпетична інфекція
Е. Хламідійна інфекція
16. У жінки 40 років, на 40-му тижні 6-ї патологічної вагітності (загроза зриву, гестоз І типу II половини), від 3-х пологів народився хлопчик в асфіксії. Стан дитини важкий, вага 2 кг, ознаки недозрілості, синдром гідроцефалії. Шкіра бліда, з жовтяничним відтінком, акроціаноз. Тони серця глухі, грубий систолічний шум в усіх точках аускультації. Живіт збільшений, печінка +3 см. Сеча насичена, кал світлий. Окулістом виявлено хоріоретиніт. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Вроджений токсоплазмоз*
B. Сепсис
C. Вроджена вада серця
D. Вроджений гепатит
Е. Гемолітична хвороба новонародженого
17. Дівчинка 13 років скаржиться на підвищення температури тіла до фе-брильних цифр протягом місяця, біль у суглобах, періодичний висип на шкірі. При обстеженні в крові встановлено стійке підвищення ШЗЕ, LЕ-клітини Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Системний червоний вовчак*
B. Системна склеродермія
C. Ювенільний ревматоїдний артрит
D. Ревматизм
Е. Гострий лімфобластний лейкоз
18. У дитини дошкільного віку встановлено гармонійний фізичний розвиток та відповідність біологічного віку календарному. Хронічних захворювань немає. Протягом року 5 разів хворів на гострі захворювання. До якої групи здоров'я слід віднести цю дитину?
A. IV
B. III
С. І
D. V*
Е. ІІ
19. Підліток 16 років скаржиться на слабкість, запаморочення, відчуття важкості в лівому підребер'ї. Об'єктивно: шкіра та видимі слизові жовтяничні. Вежовий череп. Печінка +2 см, нижній полюс селезінки на рівні пупка. У крові: ер.- 2. 7 * 1012/л, НЬ- 88 г/л, лейк.-•5.6 * 109/л, ШЗЕ- 15 мм/год. Вкажіть найбільш вірогідну зміну рівня білірубіну в цього хворого:
A. Підвищення вільного та зв'язаного білірубінів
B. Зниження зв'язаного білірубіну
C. Підвищення вільного білірубіну
D. Підвищення зв'язаного білірубіну
E. Зниження вільного білірубіну*
20. У хлопчика 10-ти років встановлений діагноз цукровий діабет. Під час огляду відмічається запах ацетону з рота. В крові: цукор - 20,5 ммоль/л. В сечі: цукор - 20 г/л, ацетон - (+++). Чим можна пояснити появу ацетону у видихаємому повітрі та сечі?
A. Порушення процесів фосфорилювання глюкози
B. Послаблення процесів гліколізу
C. Порушення кислотно-лужного балансу
D. Посилений розпад кетогенних амінокислот та ліпідів*
E. Порушення водно-електролітного балансу
21. Мати новонародженої дитини страждає на хронічний пієлонефрит. Перед пологами перенесла ГРВІ. Пологи термінові, тривалий безводний період. На 2-й день у дитини з'явилося еритематозне висипання, у подальшому - пухирі розміром близько 1 см, наповнені серозно-гнійним вмістом. Симптом Нікольського - позитивний. Після розтинання пухирів з'являються ерозії. Дитина млява, температура тіла субфебрильна. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Пухирчатка новонародженого*
B. Псевдофурункульоз
C. Везикулопустульоз
D.Дерматит Ріттера
Е. Сепсис
22. Студент 18-ти років протягом 7-ми днів скаржиться на слабкість, температуру тіла до 37,8°С, слизові виділення з носа, біль у горлі під час ковтання, відчуття "піску"в очах. Об'єктивно: збільшення задньошийних, кутовощелепних лімфовузлів, набряк та ін'єкція судин кон'юнктив, гіперемія слизової оболонки ротоглотки, гіпертрофія мигдаликів, нальоту немає. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Інфекційний мононуклеоз
B. Грип
C. Парагрип
D. Риновірусна інфекція
E. Аденовірусна інфекція*
23. Дитина 2-х місяців, що народилася у строк з масою тіла 3500 г, знаходилася на змішаному вигодовуванні. Фактична маса тіла - 4900 г. Дайте оцінку маси тіла дитини:
A. Гіпотрофія II ступеня
B. Відповідає вікові*
C. На 150 г менше належного
D. Гіпотрофія І ступеня
E. Паратрофія І ступеня
24. Дитина 3-х років захворіла гостро, підвищилася температура тіла до 39,5°С, стала млявою, повторне блювання, головний біль. При огляді виявлені позитивні менінгеальні симптоми, проведена люмбальна пункція. Спинномозкова рідина каламутна, витікає під тиском, вміст білка -1,8 г/л; реакція Панді +++, цукор - 2,2 ммоль/л, хлориди -123 ммоль/л, цитоз - 2350 • 106 (80% нейтрофілів, 20% лімфоцитів). Який найбільш вірогідний діагноз?
А. Гнійний менінгіт*
B. Пухлина мозку
C. Субарахноїдальний крововилив
D.Серозний менінгіт туберкульозний
Е. Серозний менінгіт вірусний
25. У хлопчика 10-ти років встановлений діагноз цукровий діабет. Під час огляду відмічається запах ацетону з рота. В крові: цукор - 20.5 ммоль/л. В сечі: цукор - 20 г/л, ацетон - (+++). Чим можна пояснити появу ацетону у видихаємому повітрі та сечі?
A. Порушення процесів фосфорилювання глюкози
B. Порушення кислотно-лужного балансу
C. Послаблення процесів гліколізу
D.Посилений розпад кетогенних амінокислот та ліпідів*
Е. Порушення водно-електролітного балансу
26. У дитини 2-х місяців, народженої з вагою 5100 г, визначаються жовтяниця, хриплий крик, пупкова грижа, відставання у фізичному розвитку. Печінка +2 см, селезінка не збільшена. Кал та сеча звичайного кольору. В анамнезі - затримка відпадання пуповинного залишку. У крові: НЬ- 120 г/л, ер.-4. 5 • 1012/л, ШЗЕ- 3 мм/год. Білірубін сироватки загальний - 28 мкмоль/л, непрямий - 20 мкмоль/л, прямий - 8 мкмоль/л. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?
A. Гемолітична анемія
B. Природжений гепатит
C. Кон'югаційна жовтяниця
D. Цитомегаловірусна інфекція
E. Природжений гіпотиреоз*
27. Дитині 8 місяців. Фізичний і нервово-психічний розвиток відповідає віку. До цього часу не хворіла. Яка ймовірна кількість молочних зубів може бути у дитини?
А. З зуби
В. 1 зуб
С. 2 зуби
Д. 4 зуби*
Е. 5 зубів
28. Дитині 2 місяці. Мати звернулась до педіатра зі скаргами на періодичний неспокій дитини, недостатню прибавку у масі, блідість шкірних покривів. При огляді відмічається помірна блідість шкіри та видимих слизових оболонок, витончення підшкірної основи на тулубі, животі. Шкірна складка на рівні пупка досягає 0,8 см. Психомоторний розвиток відповідає віку. Яке порушення фізичного розвитку в дитини?
А. Гіпотрофія*
В. Паратрофія
С. Гіпостатура
Д. Нанізм
Е. Еутрофія
29. Дитині 3 місяці. Мати звернулась в дитячу консультацію за порадою в зв'язку з недостатньою кількістю молока в грудях. Після кількох разових контрольних зважувань виявилось, що дитину необхідно догодовувати. Які з перерахованих молочних сумішей є найбільш оптимальними для догодовування?
А. "Малятко"
В. Суміш № 2
С. Суміш № З
Д. Цільне коров'яче молоко
Е. "Малюк"*
30. Хлопчик 10 років захворів на гострий гломерулонефрит. Виражені набряки АТ - 110/60 мм рт. ст. Білок в добовій сечі - 4,5 г/л, в біохімічному аналізі крові: загальний білок - 48 г/л; сечовина - 5,2 ммоль/л; креатинін -0,1 ммоль/л, холестерин - 9,4 ммоль/л. Який препарат патогенетичної терапії необхідно призначити дитині?
А. Хлорбутин
В. Лейкераналіз
С. Преднізолон*
Д. Делагіл
Е. Азатіоприн
31. У дитини віком 4 місяці діагностовано гіпотрофію II ступеня. Який дефіцит маси у дитини?
А. 21-30%*
В. 10-20%
С. 31-50%
Д. 5-10%
Е. 51-70%
32. Хлопчик, 10 років. Стан здоров'я: скарг немає, самопочуття добре, фізичний розвиток нормальний; ЖЄЛ і екскурсія грудної клітки дещо знижені; на протязі учбового року хворів гострими респіраторними захворюваннями 4 рази. До якої медичної групи по фізичному вихованню слід віднести хлопчика?
А. Лікувальна фізкультура
В. Підготовча
С. Спеціальна
Д. Основна*
Е. Відсторонити від занять
33. Хлопчик 5-ти років погано ходить, швидко втомлюється. Часто скаржиться на головний біль, шум у вухах, носові кровотечі. Гіпотонія та гіпотрофія м'язів ніг; верхній плечовий пояс розвинутий відповідно віку. Пульс на променевих артеріях напружений, пульсація на стегнових артеріях слабка. АТ на руках - 120/80 мм рт. ст., на ногах - 60/10 мм рт. ст. При аускультації серця - систолічний шум у II міжребер'ї справа і в міжлопатковій ділянці. Попередній діагноз:
А. Тетрада Фалло
В. Коарктація аорти
С. Відкрита артеріальна протока
Д. Стеноз легеневої артерії*
Е. Стеноз отвору аорти
34. У дитини 2 місяців, яка знаходиться на грудному вигодовуванні, на слизовій оболонці губ, щік, ясен з'явився білий плівчастий наліт. Наліт розташований на злегка гіперемованому фоні, частково знімається ваткою. У куточку рота зліва з'явилася невеличка тріщина. Для лікування цього стану ви порекомендуєте батькам:
А. Ністатин перорально
В. Обробка слизової оболонки маззю з інтерфероном
С. Обробка слизової оболонки антибактеріальною маззю
Д. Вітаміни перорально
Е. Обробка слизової оболонки 1 % аніліновими барвниками *
35. Хлопчик 14 років лікується комплексом препаратів з приводу виразки шлунка. В останній тиждень скаржиться на закрепи, які найімовірніше є наслідком вживання:
А. Обліпихової олії
В. Метоклопраміду
С. Альмагелю*
Д. Ранітидину
Е. Вітаміну U
36. Хлопчик 8 років рік тому перехворів на гепатит В. Останніх два місяці скаржиться на підвищену втомлюваність, порушення сну, погіршення апетиту, нудоту, особливо зранку. Шкірні покриви без жовтяниці, печінка та селезінка пальпуються на 1 см нижче реберного краю, не болючі. Активність АлАТ - 2,2 мкмоль/л. Даний стан можна розцінити як:
А. Розвиток хронічного гепатиту*
В. Рецидив вірусного гепатиту В
С. Дискінезію жовчних ходів
Д. Залишкові явища перенесеного гепатиту В
Е. Розвиток цирозу печінки
37. Хлопчик 2-х років відстає від ровесників у фізичному розвитку. Об'єктивно: ЧД - 20/хв., ЧСС -104/хв., печінка - + 4 см, селезінка -25x15x10 см. При аускультації - безперервний систоло-діастолічний шум у ІІ-ІІІ міжреберних проміжках біля грудини, зниження діастолічного артеріального тиску. На ЕКГ змін немає. Поставте діагноз.
А. Дефект міжшлуночкової перетинки
В. Відкрита артеріальна протока *
С. Дефект міжпередсердної перетинки
Д. Атрезія тристулкового клапана
Е. Вада аортального клапана
38. Хлопчик 2-х років відстає від ровесників у фізичному розвитку. Об'єктивно: ЧД - 20/хв., ЧСС -104/хв., печінка - + 4 см, селезінка -25хІ5х10см. При аускультації - безперервний систолодіастолічний шум у ІІ-ПІ міжреберних проміжках біля грудини, зниження діастолічного артеріального тиску. Який метод дослідження дозволить встановити остаточний діагноз?
А. Спірометричне обстеження
В. Електрокардіографічне обстеження
С. Ехокардіографічне обстеження
Д. Рентгенологічне обстеження
Е. Рентгено-хірургічне обстеження*
39. У хворого Я., 12 років, діагностована справжня екзема. Який первинний морфологічний елемент є головним у клінічній картині?
А. Пухир
В. Пустула
С. Папула
О. Везикула*
Е. Пляма
40. Дитині 5 років. 2 тижні тому перенесла ангіну. Скарги матері на поганий апетит, порушений сон. При об'єктивному дослідженні виявлена ЧСС -100/хв. Як слід оцінити цей показник?
А. Брадикардія
В. Тахікардія
С. Вікова норма*
Д. Дихальна аритмія
Е. Пароксизмальна тахікардія
41. Дитина народилася від перших нормальних пологів 36 тижнів гестації. Пологи затяжні, природним шляхом. У дитини визначається велика кефалогематома. У загальному аналізі крові: НЬ - 120г/л, Ер - 3,5х10!2/л, загальний білірубін - 123 мкмоль/л, прямий - 11 мкмоль/л, непрямий -112 мкмоль/л. Чим, на ваш погляд, обумовлена гіпербілірубінемія в даному випадку?
А. Гемоліз еритроцитів у гематомі *
В. Внутрішньосудинний гемоліз
С. Порушення кон'югаційної функції печінки
Д. Згущення жовчі
Е. Механічне порушення відтоку жовчі
42. Хлопчику 14 років. Скарги відсутні. Займається лижним спортом. При диспансеризації в школі показники АТ потрапили в зону 10 центиля. Що слід рекомендувати для подальшого обстеження дитини?
А. Направити на ЕКГ
В. Направити на консультацію до кардіоревматолога
С. Зробити УЗД серця
Д. Взяти на диспансерний нагляд
Е. Не підлягає подальшому обстеженню*
43. Дитині 10 років. Знаходиться на стаціонарному лікуванні в кардіологічному відділенні 10 днів з приводу активної фази ревматизму. Режим ліжковий. Яке навантаження слід призначити для проведення функціональної проби за Шалковим?
А. 10 глибоких присідань за 20 сек.
В. Перехід з горизонтального положення в сидяче 5 раз *
С. 20 глибоких присідань за 30 сек.
Д. Підйом на 20 сходинок
Е. Підйом на 30 сходинок
44. Батьки хлопчика 8 років звернулись до педіатра зі скаргами на кволість та млявість дитини, відставання у фізичному розвитку, погану пам'ять. Об'єктивно: шкіра бліда з жовтавим відтінком, суха, холодна на дотик, набрякла, збирається в товсту складку, брадикардія, зниження температури тіла. Яке з досліджень буде найбільш доцільним у зазначеному випадку?
А. УЗД наднирників
В. Проба на толерантність до глюкози
С. Ультрасонографія щитоподібної залози
Д. Визначення вмісту в крові загального ТЗ та Т4 *
Е. Дослідження спонтанної добової секреції інсуліну
45. Мати дівчинки 8 років скаржиться на низький зріст дівчинки та підвищену вагу. Об'єктивно: ожиріння з надлишковим відкладенням жиру на тулубі і обличчі (кругле, місяцеподібне обличчя), вугрі, стриї на стегнах, внизу живота. Гірсутизм. Надлишок якого гормону в організмі дитини може викликати зазначені прояви?
А. Кортизол*
В. Тироксин
С. Тестостерон
Д. Інсулін
Е. Глюкагон
46. У дитини 2 років встановлено відставання в фізичному розвитку, деформації кісток кінцівок, часті респіраторні інфекції: у сечі - гіпераміноацидурія, фосфатурія та глюкозурія. У крові - наявність метаболічного ацидозу. Який чинник розвитку подібного стану у дитини?
А. Спадковий фосфат-діабет
В. Хвороба де Тоні - Дебре – Фанконі*
С. Спадкова ниркова глюкозурія
Д. Синдром Альпорта
Е. Рахіт
47. У дівчинки 8 років, що протягом трьох років хворіє на цукровий діабет, розвилася гіперглікемічна кома. Яка причина могла привести до цього ускладнення?
А. Надмірне введення інсуліну
В. Недостатнє приймання їжі
С. Недостатнє введення інсуліну *
D. Недостатній прийом рідини
Е. Призначення бігуанідів
48. Хлопчик двох років з дефектом міжшлуночкової перегородки знаходиться у кардіологічному відділенні з приводу тотальної серцевої недостатності. На четверту добу насичення дигоксином у дитини розвинулася пароксизмальна передсердна тахікардія. Спостерігаються ознаки глікозидної інтоксикації. Який засіб є найкращим для лікування цього ускладнення?
А. Хлорид кальцію
В. Хлорид калію*
С. Анаприлін
Д. Фенобарбітал
Е. Лідокаїн
49. Дитина віком 4 років з 2-х річного віку хворіє цукровим діабетом. Скарги на головні болі, болі в животі. Запах ацетону з рота. Шкіра та видимі слизові сухі, "рум'янець" щік. Печінка + 4,5 см. Яка з ком найбільш імовірна?
А. Гіперосмолярна
В. Лактатацидемічна
С. Гіпоглікемічна
Д. Кетоацидотична*
Е. Мозкова
50. Вагітна Р., 26 років, надійшла до пологового будинку в потужному періоді. Дана вагітність друга, перша закінчилась передчасним пологами мертвого плоду. Через 30 хвилин від початку потуг народилась жива дівчинка масою 3600 г, крик з'явився відразу, шкіра бліда, субіктерична, визначається збільшення печінки та селезінки. Послід відшарувався та виділився через 15 хвилин, маса плаценти - 800 г. У матері - резус-негативний тип крові 0(І) групи, у дитини - 0(І) група, резус-позитивний. У крові дитини білірубін складає 64 мкмоль/л, гемоглобін-160 г/л. Який з наступних діагнозів найбільш імовірний?
А. Внутрішньоутробне інфікування
В. Внутрішньочерепна пологова травма новонародженого
С. Асфіксія новонародженого важкого ступеня
Д. Пологова пухлина
Е. Гемолітична хвороба новонародженого, жовтянично-анемічна форма*
51. Дитина народилася на 8-му місяці вагітності. У неї встановлено мікроцефалію, катаракту, ваду серця. Мати дитини на 2-му місяці вагітності хворіла: був нетривалий підйом температури до 37,5°С, збільшення лімфатичних вузлів та дрібноплямистий висип на обличчі, тулубі і кінцівках, який пройшов без залишкових явищ. Який найбільш імовірний попередній діагноз у дитини?
А. Хламідійна інфекція
В. Цитомегаловірусна інфекція
С. Герпетична інфекція
Д. Краснуха*
Е. Токсоплазмоз
52. Дівчинка народилась від 5-ї вагітності, 2-х пологів. Мати має А(ІІ) Rh-негативний, дитина - А(ІІ) Rh-позитивний тип крові. Білірубін в пуповинній крові складав 32 мкмоль/л (непр. - 32 мкмоль/л, пр. - 0). Через 5 годин стан дитини погіршився, з'явились симптоми інтоксикації, іктеричність склер, жовтяниця шкіри, в'ялість, фізіологічні рефлекси пригнічені. Рівень білірубіну підвищився до 110 мкмоль/л (за рахунок непрямої фракції). Ваша терапевтична тактика?
А. Операція замінного переливання крові*
В. Гемотрансфузія, сеанси фототерапії
С. Гемодіаліз, форсований діурез
Д. Гемосорбція
Е. Інфузія альбуміну, фенобарбітал, холестирамін
53. Хлопчик народився в асфіксії на 40 тижні 6-ї патологічної вагітності (мала місце загроза зриву, гестоз І типу ІІ-ї половини), 3-х пологів. Матері 40 років. Стан дитини важкий, вага 2 кг, мають місце ознаки незрілості, симптом гідроцефалії. Шкіра бліда, жовта, акроціаноз. Тони серця глухі, грубий систолічний шум в усіх точках аускультації. Живіт збільшений, печінка +3 см. Сеча насичена, кал світлий. Окулістом виявлено хоріоретиніт. Ваш попередній діагноз:
А. Уроджений гепатит
В. Гемолітична хвороба новонароджених
С. Сепсис
Д. Природжена вада серця
Е. Природжений токсоплазмоз*
54. Дівчинка від третьої вагітності народилася доношеною, із помітною жовтяницею шкіри і слизових оболонок. Навколоплідні води зафарбовані в жовто-зелений колір. Запідозрено гемолітичну хворобу новонароджених. Що з перерахованого підтвердить діагноз найбільш імовірно?
А. Рівень еритроцитів та Нb у пуповинній крові
В. Акушерський анамнез матері
С. Група крові та Rh-належність матері і дитини*
Д. Рівень білірубіну в пуповинній крові
Е. Погодинний приріст білірубіну
55. Доношений новонароджений масою тіла 3800 г, що відповідає терміну ґестації, важить на 3-й день життя 3200 г. Втрата маси:
А. Перевищує норму*
В. Менше норми
С. Відповідає нормі
Д. Не можна оцінити
Е. Інший варіант відповіді
56. Новонароджений масою 4300 г народився з утрудненим виведенням плечей після тривалих пологів. При огляді спостерігаються ціаноз, западання грудини та роздування крил носа. Немовля потрібно обстежити в плані:
А. Однобічного паралічу гортанного нерва
В. Паралічу Ерба
С. Паралічу Дежерін - Клюмпке
Д. Паралічу діафрагмального нерва *
Е. Двостороннього паралічу гортанного нерва
57. В дитини віком 40 годин спостерігаються гіперестезія, пригнічення ЦНС, порушення апетиту. Є підозра на сепсис. Слід провести диференціальний діагноз із:
А. Гіпокальціємією
В. Гіпоглікемією*
С. Гіпербілірубінемією
Д. Пперкаліємією
Е. Гіпомагніємією
58. У доношеної дитини віком 6 днів на різних ділянках шкіри виявляються еритема, мляві міхурі, ерозивні поверхні, тріщини, лущення епідермісу. Немовля має вигляд ошпареного окропом. Виявлено позитивний симптом Нікольського. Загальний стан дитини важкий. Виражений неспокій, гіперестезія, фебрильна температура. Найімовірніший діагноз у цьому випадку?
А. Епідермоліз*
В. Флегмона новонародженого
С. Псевдофурункульоз Фігнера
Д. Міхурчатка новонародженого
Е. Ексфоліативний дерматит Ріттера
59. У передчасно народженої дитини на шкірі стегна виявлено везикулярні висипання. Загальний стан дитини не порушений. З яким інфекційним агентом можна пов'язати ці зміни?
А. Стрептокок
В. Бліда спірохета
С. Стафілокок *
Д. Мікоплазма
Е. Лістерія
60. Доношений новонароджений з проявами риніту, гепатоспленомегалією та десквамацією шкіри долонь, стоп і ділянки промежини міг бути інфікованим:
А. Блідою спірохетою*
В. Цитомегаловірусом
С. Вірусом герпесу
Д. Токсоплазмою
Е. Мікоплазмою
Варіант 5
1. У пологовому будинку під час першого годування у новонародженого було помічено постійне витікання молока з носу. Про яку аномалію розвитку може свідчити цей симптом?
А. Заяча губа
В. Вовча паща*
С. Мікростома
D. Макростома
Е. Бронхіогенні нориці
2. Дівчинка 12 років скаржиться на припухлість на передній поверхні шиї. Лікарем діагностовано гіперплазія щитовидної залози IIступеня, еутиреоз. За результатами УЗД припущено аутоімунний тиреоїдин. Зібрано кров на титр антитіл до тиреоглобуліну. Який титр антитіл буде діагностично вагомим?
А. 1:250
В. 1:150
С. 1:100*
D. 1:200
Е. 1:50
3. У дитини 6місяців спостерігається різке відставання у психомоторному розвитку, бліда шкіра із екзематозними змінами, біляві коси, блакитні очі, напади судом. Який із наступних лабораторних аналізів крові та сечі найбільш вірогідний для визначення діагнозу?
А. Визначення концентрації фенілпірувату*
В. Визначення концентрації валіну
С. Визначення концентрації лейцину
D. Визначення концентрації гістидину
Е. Визначення концентрації триптофану
4. У дитини 2-х років t- 38,5С, блювання, дегідратація 2-3-го ступенів, випорожнення до 10 разів на добу, кал рідкий, смердючий, водянистий, буро-зеленого кольору. У матері виникли подібні симптоми після вживання сирих яєць. Який найбільш ймовірний діагноз?
А. Кампілобактеріоз
В. Ротавірусна інфекція
С. Сальмонельоз*
D. Шигельоз
Е. Ентеровірусна інфекція
5. Дитині 1 року встановлено діагноз целіакія. На який термін необхідно призначити аглютенову дієту?
А. 6 місяців
В.2 тижні
С. Усе життя*
D З роки
Е. 1 рік
6. Хлопчик 1 року протягом останніх 6 місяців хворіє на рецидивуючу пневмонію з обструктивним синдромом. Лікування малоефективне. Під час проведення повторної проби рівень хлоридів потової проби становить 70 ммоль/л. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Обструктивний синдром
В.Муковісцидоз*
С. Хронічний бронхіт
D. Вроджена аномалія легенів
Е. Бронхіальна астма
7. Хворий 6 років скаржиться на значну слабкість. Захворів гостро з підвищенням температури тіла, нездужанням, болем у суглобах і за ходом м'язів ніг. Об'єктивно: фіолетово-синюшна еритема навколо очей і над колінними суглобами. ЧСС 120/хв, тони серця ослаблені. В крові: лейк. 12 * 109/л, ШОЕ 40 мм/год. Який найбільш імовірний діагноз?
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 522 | Нарушение авторских прав
|