В. Підготовча 6 страница
В.Відразу після народження
С.Після обробки пуповини та проведення профілактики гонобленореї*
D.Через 30 хвилин після народження
Е. Через 2 години після народження
6. У 2-місячної дитини шкіра жовта (морквяна), тургор тканин знижений, обличчя набрякле, язик великий. Голову не тримає. Смокче груди мляво. Пупкова грижа. Маси не набирає. Мати працювала до вагітності в хімічній лабораторії. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Набута гіпотрофія
B. Хвороба Дауна
C. Вроджений гіпотиреоз *
D.Пологова травма НС
Е. Аномалія жовчних шляхів
7. Дитина 7 років хворіє близько 2 тижнів. З'явився нежить, дитина приймала краплі в ніс. Страждає на харчову алергію. Об'єктивно: гнійно-
кров’янисті виділення з носа, мацерація пазух носа та верхньої губи. Під час риноскопії: на носовій перегородці білувато-сірі острівці. Слизова ротоглотки не змінена. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Гайморит
B. Алергічний риніт
С.Дифтерія носа*
D. Риновірусна інфекція
Е. Аденовірусна інфекція
8. У дитини 1 року спостерігаються і°=39, 8°С, рідкі випорожнення. Протягом 5 днів лихоманила з періодами підвищення температури до високих значень. Змарніла, бліда. Тургор тканин знижений. Тони серця приглушені. Живіт здутий, бурчання в ділянці пупка, болісність під час пальпації. Печінка +3,5 см. Випорожнення рідкі, 10 разів на добу, зеленого кольору, зі слизом. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Ешерихіоз
B. Дизентерія*
C. Вірусний гепатит
D. Сальмонельоз
Е. Ротавірусна інфекція
9. У 12-річної дівчинки після вживання двох таблеток аспірину через 4-5 годин температура тіла підвищилася до 39 — 40°С. Скаржиться на загальне нездужання, запаморочення, несподівану появу червоних плям на шкірі з утворенням пухирів або відшаровуванням епідермісу, з ерозуванням поверхні. Ураження на шкірі нагадували опіки другого ступеня. Симптом Нікольського - позитивний. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Бульозний дерматит
B. Поліморфна ексудативна еритема
C. Пухирчатка вульгарна*
D. Герпетиформний дерматит Дюринга
Е. Гострий епідермальний некроліз
10. Під час огляду дитини у пологовому залі встановили, що дитина вагою 2800 г, живіт здутий в епігастральній ділянці, під час зондування шлунка отримано ЗО мл вмісту жовтуватого кольору. Меконій не відходив. На оглядовій рентгенограмі: на фоні відсутності пневматизації кишечника виявлено два рівні газу та рідину в епігастрії. Яка вада розвитку спостерігається у дитини?
A. Атрезія здухвинної кишки
B. Атрезія товстої кишки
C. Атрезія прямої кишки
D. Атрезія 12-палої кишки
Е. Атрезія стравоходу*
11. У 5-річної дитини гостро виник напад серцебиття, що супроводжувався нудотою, запамороченням, загальною слабкістю. На ЕКГ зафіксована тахікардія з ЧЧС - 220/хв. Шлуночкові комплекси деформовані і розширені. Зубець Р відсутній. Який першочерговий препарат призначити для надання невідкладної допомоги?
A. Новокаїнамід
B. Седуксен
C. Строфантин
D. Ізоптин *
Е. Лідокаїн
12. Дівчина 14 років надійшла зі скаргами на рясні кров'янисті виділення зі статевих шляхів протягом 10 днів після затримки місячних на 1,5 місяці. Подібні кровотечі повторюються періодично з 12 років на фоні невстановленого циклу. Під час ректального дослідження патології з боку внутрішніх статевих органів не виявлено. У крові: НЬ- 70 г/л, ер.- 2,3* 1012/л, Нt- 20. Який найбільш вірогідний діагноз?
А.Синдром полікістозних яєчників
В. Ювенільна кровотеча, постгеморагічна анемія *
C. Гормонпродукуюча пухлина яєчника
D.Неповний самовільний аборт
E. Хвороба Верльгофа
13. У дитини, хворої на стафілококову пневмонію, раптово розвинулося тахіпное, дихання поверхневе. Який більш вірогідний діагноз, що потребує негайних заходів?
А. Напружений пневмоторакс*
B. Плевральний випіт
C. Напад страху
D. Прогресування пневмонії
Е. Формування пневмоцеле
14. Мати 9-ти місячної дитини звернулася до лікаря з приводу того, що "в сечі дитини з'явилася кров". Загальний стан дитини задовільний. У неї температура в нормі та не було уретральної травми. При макроскопічному дослідженні сеча рожевого кольору, але при мікроскопії еритроцити відсутні. Найбільш вірогідним поясненням цього явища є:
A. Гемоглобінурія
B. Порфірія
С. Лізис еритроцитів
D. Міоглобінурія
Е. Наявність хромогенів в їжі дитини*
15. Хлопчик 13 років скаржиться на сухий кашель, задишку. Хворіє протягом року. Напади ядухи короткочасні - 1-2 рази на місяць. Об'єктивно: дитина неспокійна, шкіра бліда, ціаноз носогубного трикутника, задишка експіраторного типу. ЧДР- 48/хв. Перкуторно: над легенями звук з коробковим відтінком; аускультативно - дихання послаблене, сухі свистячі хрипи з обох боків. Об'єм форсованого видиху - 80% від належного. Який з препаратів найбільш доцільно призначити хворому?
А. Еуфілін
В. Індометацин
С. Супрастин
D. Сальбутамол*
Е. Преднізолон
16. У дитини 10 років, що знаходиться в олігоануричній стадії гострої ниркової недостатності, з'явилися відчуття поколювання в слизовій оболонці порожнини рота, язика, оніміння кінцівок, зниження рефлексів, розлад дихання, аритмія. Чим зумовлена вказана симптоматика?
A. Алкалоз
B. Гіпонатріємія
C. Гіперазотемія
D. Ацидоз
Е. Гіперкаліємія*
17. За результатами лікарняно-педагогічного спостереження за уроком фізкультури в 9-ому класі побудована фізіологічна крива, що характеризується поступовим збільшенням частоти пульсу у ввідній частині, приростом частоти пульсу на 80 % під час основної частини; крива має 4-х зубчастий вигляд. Як можна оцінити організацію уроку фізкультури?
A. Фізичне навантаження надмірне
B. Фізичне навантаження достатнє
C. Урок побудований правильно
D. Тривалі проміжки між вправами*
E. Фізичне навантаження недостатнє
18. Хворий 6 років скаржиться на значну слабкість. Захворів гостро з підвищенням температури тіла, нездужанням, болем у суглобах та за ходом м'язів ніг. Об'єктивно: фіолетово-синюшна еритема навколо очей та над колінними суглобами. ЧСС- 120/хв., тони серця ослаблені. У крові: лейк.-12 * 109/л, ПІЗЕ- 40 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Системний червоний вовчак
B. Ревматоїдний артрит
C. Реактивний поліартрит
D. Атопічний дерматит
E. Дерматоміозит*
19. У дитини 3 років з'явилися кашель та нежить. Двоє інших членів сім’ї такі ж симптоми. На третю добу від початку захворювання кашель посилився, став сухим, нав'язливим; підвищилася температура до 37, 8°С. Об'єктивно: дихання за участю допоміжних м'язів: при перкусії - з обох боків легеневий звук з коробковим відтінком. Дихання жорстке, видих подовжений, розсіяні середньо- та великопухирчасті вологі і місцями сухі свистячі хрипи. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гострий бронхіоліт
B. Стенозуючий ларинготрахеїт
C. Бронхіальна астма*
D. Гострий обструктивний бронхіт
E. Двобічна бронхопневмонія
20. Дівчинка 14-ти років на уроці математики отримала незадовільну оцінку та догану вчителя, з приводу чого довго плакала. Після уроку раптово знепритомніла і впала.Об'єктивно: шкіра блідо-рожевого кольору кольору, Рs- 100/хв, задовільних властивостей, АТ- 110/70 мм рт.ст. Повіки щільно стулені. Видимих ушкоджень не відмічено. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Епілепсія
B. Істеричне зомління*
C. Синдром подовженого інтервалу Q - T
D.Симпатикотонічний колапс
Е. Ваготонічне зомління
21. Хлопчик 4 -х років госпіталізований до стаціонару зі скаргами на задишку, швидку втомлюваність. В анамнезі часті респіраторні захворювання. Перкуторно: межі серця розширені вліво та вгору. Аускуль-тативно: посилення II тону над легеневою артерією, в ІІ-ІП міжребер'ї ліворуч від груднини вислуховується грубий систоло-діастолічний "машинний"шум, що проводиться в усі інші точки та на спину. АТ-100/20 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Ізольований стеноз отвору легеневої артерії
B. Дефект міжпередсердної перегородки
C. Дефект міжшлуночкової перегородки
D.Відкрита артеріальна протока*
Е. Клапанний стеноз аорти
22. Дитина 8-ми років скаржиться на головний біль, блювання. Хворіє 1день. Об'єктивно: t°- 39.3 °С, шкіра чиста,зів гіперемований, язик обкладений, конюнктивіт, склерит. Слабко виражена ригідність м'язів потилиці. Позитивний симптом Керніга з правого боку. Ліквор: цитоз - 340, лімф.- 87%. нейтроф.- 13%, білок - 140 мг/л. Який найбільш діагноз?
A. Нейротоксикоз
B. Серозний менінгіт*
C. Арахноїдит
D.Гнійний менінгіт
Е. Пухлина мозку
23. При огляді дитини віком 4-х місяців на волосистій частині голови виявлені лусочки лимонно-жовтого кольору з масними кірочками. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Дитяча екзема
B. Строфулюс
C. Псевдофурункульоз
D. Гнейс*
Е. Молочний струп
24. Дівчина 12-ти років скаржиться на різку слабкість, нудоту, запаморочення, порушення зору. Напередодні їла в'ялену рибу, яловичину домашнього виготовлення. При огляді: блідість шкіри, подряпина лівого коліна, сухість слизових оболонок ротоглотки, двобічний птоз, зіниці розширені, не в змозі читати простий текст ("сітка", "туман"перед очима). Яка терапія буде найбільш адекватною в даному випадку?
A. Парентеральне введення антибіотиків
B. Парентеральна дезинтоксикація
C. Парентеральне введення протиправцевої сироватки
D. Парентеральне введення полівалентної протиботулінічної сироватки *
Е. Промивання шлунка
25. Хлопчик 4-х років госпіталізований до стаціонару зі скаргами на задишку, швидку втомлюваність. В анамнезі часті респіраторні захворюванин. Перкуторно: межі серця розширені в лівий бік та вгору. Аускультативно посилення II тону над легеневою артерією, в ІІ-ІІІ міжребір'ї ліворуч від грудини вислуховується грубий систолодіастолічний " машинний шум", що проводиться в усі інші точки та на спину AT- 100/20 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Дефект міжпередсердної перегородки
B. Дефект міжшлуночкової перегородки
C. Відкрита артеріальна протока*
D. Клапанний стеноз аорти
E. Ізольований стеноз отвору легеневої артерії
26. У дитини віком 3 місяці зявилося облисіння потилиці, неспокійний сон, підвищена пітливість. Про яку хворобу можна подумати?
А. Анемія
В. Хондродистрофія
С. Фосфат-діабет
D. Спазмофілія
Е. Рахіт*
27. У хлопчика 2-х років після перенесеної ГРВІ знизився апетит, появилися блювання та субфебрилітет. Хлопчик зниженої вгодованості, кволий, не цікавиться оточенням, не хоче ходити. Виражені гіпотонія, деформації скелета (Х-подібні нижні кінцівки). Вислуховується систолічний шум, тахікардія. У крові: анемія, гіпоглікемія, гіпокаліємія, гіпофосфатемія, підвищена активність лужної фосфатази. В сечі: поліурія, глюкозурія, гіпераміноацидурія. Описані симптоми найбільш характерні для:
А. Нецукрового діабету
В. Ниркового тубулярного ацидозу
С. Цукрового діабету
Д. Синдрому Дебре-де Тоні-Фанконі*
Е. Фосфат-діабету
28. У хлопчика 2-х років з вираженими порушеннями у фізичному і психомоторному розвитку та деформаціями скелету запідозрено синдром Дебре - де Тоні - Фанконі. Які зміни в сечі підтверджують припущення?
А. Галактозурія, лактозурія
В. Глюкозурія, гіпераміноацидурія *
С. Ацетонурія, ізостенурія
Д. Протеїнурія, гематурія
Е. Циліндрурія, бактеріурія
29. У 10-річної дівчинки після ГРВІ з’явилися скарги на біль в серці і задишку при фізичному навантаженні. При огляді: шкіра бліда, підвищено волога. Ліва границя серця зміщена до середньоключичної лінії, ослаблення серцевих тонів, ніжний систолікус над верхівкою. ЧСС -124/хв., АТ -90/60 мм рт. ст. Кров: легка анемія, помірний лейкоцитоз, еозинофілія, білки гострої фази в N. ЕКГ: синусова тахікардія, порушення процесів реполяризації, зміщення інтервалу SТ нижче ізолінії. Описані симптоми характерні для:
А. Ревмокардиту
В. Панкардиту
С. Септичного ендокардиту
Д. Фіброеластозу
Е. Неревматичного кардиту *
30. Дитині 8 місяців. Тиждень тому перенесла ГРВІ. Фізичний та нервово-психічний розвиток відповідають віку. Скарги на в'ялість, зниження апетиту, немотивоване повторне блювання, підвищення температури на протязі останньої доби до 38°С, блідість, часте сечовипускання малими порціями. Тахікардія. В аналізі сечі виявлено: білок - 0,099 г/л, Л - 15-20 в п/з, бактеріурія (+++), слиз (+++). Про яке захворювання можна думати?
А. Гострий гломерулонефрит
В. Дизметаболічна нефропатія
С. Гострий пієлонефрит*
Д. Фосфат-діабет
Е. Дефекти догляду
31. Хлопчик 9 років поступив до стаціонару з скаргами на біль в попереку, набряки обличчя, червоний колір сечі. Мають місце виражені симптоми інтоксикації (зниження апетиту, блювання, блідість шкірних покривів). Позитивний симптом Пастернацького. В аналізі сечі: колір - бурий, питома вага - 1018, білок - 0,66 г/л, еритроцити покривають все поле зору, циліндри гіалінові - 3-4 в п/з. Першочерговим у призначенні є:
А. Бензантинпеніцилін С*
В. Преднізолон
С. Метіндол
Д. Амікацин
Е. Лейкеран
32. У хворої А. 10 років на фоні хронічної ниркової недостатності продовжує прогресувати анемічний синдром. Вкажіть препарат вибору для патогенетичного лікування вказаного синдрому:
А. Ферум-лек
В. Еритропоетин*
С. Ціанокобаламін
Д. Еритроцитарна маса
Е. Фолієва кислота
33. У хворого А., 12 років, діагностовано хронічну ниркову недостатність, азотемічну стадію. В сироватці крові виявлено зниження вмісту кальцію, підвищення рівня лужної фосфатази, а на рентгенограмі кісток передпліччя та кисті - ознаки остеопорозу. Які з названих препаратів потрібно застосувати для лікування та профілактики остеопатій у даного хворого?
А. Полівітаміни і марганець
В. Кальцій без вітаміну В
С. Фосфор та вітаміну В(
Д. Цинк і молібден
Е. Вітаміни і кальцій*
34. Дев'ятирічний хлопчик переніс скарлатину 2 тижні тому. Протягом трьох днів турбує загальна слабість, блідість шкіри, підвищення температури тіла до 38°С, біль в ділянці серця, задишка. При аускультації серця відзначено ослаблені тони, систолічний шум над верхівкою, роздвоєння І тону. На ЕКГ- подовження інтервалу QТ, РQ (0,22 с), зниження амплітуди зубця Т, поодинокі екстрасистоли. Яке захворювання запідозрить педіатр?
А. Пневмонію
В. Кардіоміопатію
С. Нейроциркуляторну дистонію
Д. Ревматичний кардит*
Е. Природжену ваду серця
35. Чотирнадцятирічну дівчинку упродовж року турбують: головний біль переважно стискаючого характеру, запаморочення після сну, при різкій зміні положення тіла, після тривалої перерви в прийомі їжі, підвищена втомлюваність, біль у серці, особливо при фізичному навантаженні. На ЕКГ: від'ємний зубець Т у V5, V6, що зникає після глибокого вдиху. Яке захворювання запідозрить кардіолог?
А. Хронічне легеневе серце *
В. Ішемічна хвороба серця
С. Вегетосудинна дисфункція
Д. Міокардит
Е. Перикардит
36. У лікарню швидкою допомогою доставлено хлопчика 7-ми років. Скарги на неприємні відчуття в ділянці серця, біль в епігастрії, головокружіння, блювання. При огляді: виражена блідість шкірних покривів, задишка, пульсація яремних вен. Границі серця в межах норми. Тони серця ясні, ЧСС - 170/хв., пульс малого наповнення. АТ - 90/50 мм рт. ст. На ЕКГ -пароксизм шлуночкової тахікардії. Для зняття пароксизму педіатр введе:
А. Лідокаїн*
В. Морфін
С. Еналаприл
Д. Ніфедипін
Е. Строфантин
37. У хлопчика 10 років скарги на відчуття перебоїв в роботі серця, періодично серцебиття, що супроводжуються серцевим болем. Об'єктивно: серцеві тони аритмічні, звучні, чисті. ЧСС - 90/хв., АТ - 85/55 мм рт. ст. На ЕКГ: ритм синусовий, неправильний за рахунок поодиноких суправентри-кулярних екстрасистол, інтервал РQ =0,08 с, QRS = 0,14 с, виражена дельта-хвиля на висхідному коліні зубця R. В основі даного патологічного стану:
А. Внутрішлуночкова блокада
В. Передсердно-шлуночкова дисоціація
С. Синдром слабкості синусового вузла
Д. Міграція водія ритму
Е. Синдром передчасного збудження шлуночків*
38. У дитини 10 років на фоні загострення хронічного тонзиліту на 10-й день появився біль в ділянці серця. Стан дитини середньої тяжкості, температура - 37,8 °С, ЧСС - 93/хв., ослаблення І тону над верхівкою, апікальний систолічний шум. У крові: Л - до 12x109/л, ШОЕ - 28 мм/год., титр антистрептолізину-О сироватки -450 од/мл, СРП- (-). На ЕКГ: подовження А-V провідності, зміна кінцевої частини QRSТ. Оптимальним варіантом антибактеріальної терапії міокардиту є призначення:
А. Левоміцетину
В. Бензантинпеніциліну С*
С. Еритроміцину
Д. Амоксициліну
Е. Амікацину
39. У хлопчика 14 років на тлі хронічного тонзиліту, гаймориту появились відчуття перебоїв в ділянці серця і додаткових пульсових ударів. ЧСС - 83/хв. На ЕКГ: після кожних двох синусових скорочень регулярно виникають імпульси, в яких відсутній зубець Р, QRS поширений більше 0,11с, різко деформований, дискордантний зубець Т, після чого реєструється повна компенсаторна пауза. Вкажіть характер
А. Повна А-V блокада
В. Екстрасистолія по типу бігемінії
С. Часткова А-V блокада
Д. Екстрасистолія по типу тригемінії*
Е. Блокада лівої ніжки пучка Гіса
40. У дівчинки 8 років періодично раптово і короткочасно появляються неприємні відчуття в ділянці серця, стискання в грудях, біль в епігастраль-ній ділянці, головокружіння, блювання. Бліда, ЧД - 40/хв.; пульсація яремних вен. Пульс - 185/хв., малого наповнення. АТ - 75/40 мм рт. ст. На ЕКГ: під час нападу: ектопічні зубці Р, QRS не деформований. В кінці приступу - компенсаторна пауза. Найімовірнішою причиною нападу є:
А. Пароксизмальна передсердна тахікардія*
В. Синусова тахікардія
С. Шлуночкова пароксизмальна тахікардія
Д. Повна А-V блокада
Е. Миготіння передсердь
41. У дитини 10 років з неревматичним кардитом періодично виникають приступи, які проявляються відчуттям болю в ділянці серця, задишкою, блідістю, підвищенням артеріального тиску, різким збільшенням ЧСС до 180/хв. Який з медикаментозних середників є найбільш ефективним у лікуванні:
А. Новокаїнамід
В. Обзидан*
С. Лідокаїн
Д. Верапаміл
Е. Аймалін
42. У шестимісячного хлопчика, госпіталізованого з приводу гострої пневмонії, на рентгенограмі органів грудної клітки в прямій проекції виявлено кулясту форму серця. Дані ЕхоКС: дилятація порожнин обох шлуночків, зниження скоротливої здатності лівого шлуночка. Яку патологію можна запідозрити?
А. Перикардит
В. Тетрада Фалло
С. Міокардіодистрофія
Д. Легеневе серце
Е. Фіброеластоз*
43. У 10-річної дитини із гострим гломерулонефритом, нефритичним варіантом через 48 годин від початку захворювання виник різкий головний біль, диплопія, амавроз. Рівень артеріального тиску становить 180/120 мм рт. ст. Яке ускладнення можна запідозрити?
А. Ішемічний інсульт
В. Гіпертонічна криза
С. Гіпертонічна енцефалопатія *
Д. Гостра ниркова недостатність
Е. Серцева недостатність
44. У пацієнта Ф., 2 міс., в пахово-стегнових складках гострозапальні вогнища з чіткими межами в вигляді плям, злегка піднятих над оточуючими ділянками за рахунок набряку шкіри. Висипання з'явились протягом тижня. Везикуляція, мокнуття не спостерігались. Ваш попередній діагноз?
А. Псоріаз
В. Дитяча екзема
С. Мікоз гладкої шкіри
Д. Пелюшковий дерматит*
Е. Ускладнений перебіг корости
45. На прийом до дерматолога привели дівчинку, 8 років. На шкірі пальців кисті спостерігається запальна еритема, поодинокі мікровезикули, помірний набряк шкіри. Висипання супроводжуються свербежем. З'явились 4 дні назад. Пов'язує із носінням металевого колечка на пальці ураженої кисті. Виставлено діагноз - дерматит. Який механізм розвитку цього дерматиту?
А. Алергічний
В. Механічне подразнення*
С. Бактеріальний
Д. Вірусний
Е. Нервово-психічний
46. На консультацію до дерматолога привели дівчинку, 12 років, із запальними плямистими висипаннями, помірним лущенням та запальною інфільтрацією шкіри ліктьових та колінних згинів, задньої поверхні шиї. Спостерігаються супутній хейліт та лінії Дені. Висипання супроводжуються інтенсивним свербіжем. З'являлись і раніше, переважно після вживання великої кількості шоколаду та цитрусових. У віці 1 року лікували в педіатра з приводу "діатезу". В подальшому лікувались самостійно, від "алергії". Ваш попередній діагноз?
А. Скарлатина
В. Дитяча екзема
С. Токсикодермія
Д. Простий дерматит
Е. Атонічний дерматит*
47. Під час внутрішньом'язового введення вакцини АКДП в поліклініці у дитини віком 3 місяці раптово з'явилися явища ларингоспазму, блідість шкірних покривів, ціаноз губ, "крик півня", зупинка дихання, напруження всього тіла із закинутою головою. Алергологічний анамнез дитини не обтяжений. Перед щепленням педіатр відхилень від норми не відмічав. Який найбільш вірогідний діагноз?
А. Менінгізм, клоніко-тонічні судоми*
В. Анафілактичний шок, клонічні судоми
С. Менінгоенцефалітична реакція, клоніко-тонічні судоми
Д. Крововилив у головний мозок, тонічні судоми
Е. Спазмофілія, тонічні судоми
48. З дому поступила дитина З років, у якої на фоні гіпертермічного синдрому, спричиненого грипом, упродовж 50 хвилин утримуються тоніко-клонічні генералізовані судоми. Терапія не проводилась. Для негайного лікування судомного синдрому необхідно:
А. Ввести кальцій
В. Ввести діазепам*
С. Фізичні методи охолодження
Д. Фенобарбітал перорально
Е. Жарознижуючі
49. Дівчинка 12 років доставлена в лікарню в непритомному стані. Хворіє цукровим діабетом, отримує інсулін. Після введення інсуліну не снідала. Через 2,5 години з'явилися запаморочення, сонливість та втрата свідомості. Шкіра бліда, "холодний піт", дихання поверхневе. Гіпертонус м'язів, судоми. Найбільш імовірний діагноз?
А. Гостра серцево-судинна недостатність
В. Гіперглікемічна кетоацидетична кома
С. Гіпоглікемічна кома
Д. Непритомність
Е. Епілепсія*
50. У хлопчика 4 діб життя з'явились прояви геморагічної хвороби новонароджених у вигляді мелени. Який препарат повинен був призначити лікар в перші години життя для профілактики цього захворювання?
А. Дицинон
В. Глюконат кальцію
С. Вікасол*
Д. Епсилон-амінокапронову кислоту
Е. Вітамін С
51. Доношена дівчинка від II вагітності, що протікала на фоні пієлонефриту, кольпіту. Із 3-ї доби життя відзначається поява та зростання іктеричності шкіри на фоні млявості, зниження апетиту. В легенях дихання пуерильне. Тони серця приглушені. Живіт помірно здутий. Печінка +3 см. Селезінка +0,5 см. Сеча має колір "пива", кал звичайного кольору. Загальний білірубін 168 мкмоль/л, прямий 138 мкмоль/л. Найбільш імовірний діагноз?
А. Жовтяниця від материнського молока
В. Гемолітична хвороба новонароджених
С. Фізіологічна жовтяниця новонароджених
Д. Внутрішньоутробний гепатит *
Е. Атрезія жовчовивідних шляхів
52. Хлопчик народився на 32-му тижні ґестації. Через 2 години після народження з'явились дихальні розлади. Тяжкість СДР за шкалою Сільвермана 5 балів. В динаміці дихальні розлади зростають, дихальна недостатність не ліквідується при проведенні СДППТ за Мартином - Буйєром. На рентгенограмі: в легенях відзначається ретикулярно-нодозна сітка, повітряна бронхограма. Напевне, синдром дихальних розладів обумовлений:
А. Сегментарними ателектазами
В. Хворобою гіалінових мембран*
С. Бронхолегеневою дисплазією
Д. Природженою емфіземою легень
Е. Набряково-геморагічним синдромом
53. У новонародженої, на вигляд здорової дівчинки, на 2 добу життя
спостерігаються блювання з домішками крові, мелена. Найвірогідніший діагноз?
А. Вада розвитку шлунково-кишкового тракту.
В. Пологова травма
С. Тромбоцитопатія
Д. ДВЗ-синдром
Е. Геморагічна хвороба новонародженого*
54. У новонародженого терміном ґестації 31 тиждень спостерігаються гіпотонія та пригнічення свідомості. Гематокрит 35 %, а в загальному аналізі ліквору виявлено підвищену кількість еритроцитів, білка та знижений вміст глюкози. Ці дані відповідають клінічній картині:
А. Анемії
В. Менінгіту*
С. Сепсису
Д. Внутрішньочерепного крововиливу
Е. Внутрішньоутробної інфекції
55. У новонародженої дівчинки, яка народилася від 2 термінових пологів з масою 3500 г, оцінкою за шкалою Апгар 8-8 балів, на 1 добу життя з'явилася жовтяниця. Непрямий білірубін в крові 80 мкмоль/л, через 6 годин - 160 мкмоль/л. Виберіть правильний метод лікування
А. Операція замінного переливання крові*
В. Фототерапія
С. Інфузійна терапія
Д. Призначення фенобарбіталу
Е. Ентеросорбенти
56. Новонароджена, вага тіла 2000 г. Термін ґестації 30 тижнів. Через три години після народження з'явилась ядуха, акроціаноз. ЧД-80/хв., експіраторні шуми, ЧСС -186/хв. Перкуторно - звук вкорочений, вислуховується крепітація. Лікар запідозрив синдром дихальних розладів. Яке дослідження потрібно провести?
А. Аналіз крові
В. Рентгенографія органів дихання *
С. Біохімічне дослідження сироватки крові
Д. Вимірювання артеріального тиску
Е. Електрокардіографія
57. Дитина від матері, що страждає хронічним холециститом, на 6-му місяці вагітності перенесла ГРВІ. У пологах - тривалий безводний період. Маса тіла - 3100 г. Пуповина відпала на 7 добу. Додому виписана на 8-й день життя. З 10 дня стала млявою, погано смокче, зригувала. На 17 добу маса тіла 3150 г, шкіра сіра, з пупкової рани гнійні виділення. Випорожнення із зеленню, рідкі. Хірургом діагностовано гнійний остеомієліт плечової кістки. Яка найбільш імовірна патологія, що зумовлює таку картину?
А. Остеомієліт
В. Сепсис новонароджених
С. Гнійний омфаліт*
Д.Ентероколіт
Е. Внутрішньоутробний сепсис
58. У дівчинки на 7-й день життя з'явилося збільшення правої грудної залози. При пальпації права грудна залоза щільна, дитина плаче. Шкіра в місці інфільтрації гіперемована. Знижений апетит. З вивідних протоків грудної залози виділяється гній. Яканайбільш імовірна патологія, що зумовлює дану клініку?
А. Статевий криз
В. Гінекомастія
С. Некротична флегмона
В. Сепсис новонародженого
Е. Мастит новонародженого*
59. Дитина від матері, що страж дає хронічним пієлонефритом, перед пологами перенесла ГРВІ. Пологи термінові, тривалий безводний період, На 2-й день у дитини з'явилося еритематозне висипання, в подальшому - пухирі розміром біля 1 см, наповнені серозно-гнійним вмістом. Симптом "Нікольського” позитивний. Після розтинання пухирів з'являються ерозії Дитина млява. Температура тіла субфебрильна. Діагноз?
А. Везикулопустульоз
В. Пухирчатка новонародженого*
С. Псевдофурункульоз
Д. Сепсис
Е. Дерматит Ріттера
60. Дитина народилася у ґестаційному віці 34 тижні у тяжкому стані. Провідними були симптоми дихальних розладів: звучний подовжений видих, участь додаткових м'язів у диханні, наявність крепітуючих хрипів на фоні жорсткого дихання. Оцінка за шкалою Сільвермана при народженні 0 балів, через 3 години - 6 балів з наявністю клінічних даних. Який метод діагностики дозволить встановити вид пневмопатії у дитини?
А. Встановлення газового складу крові
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 947 | Нарушение авторских прав
|