В. Підготовча 7 страница
В. Клінічний аналіз крові
С. Рентгенологічне дослідження органів грудної клітки*
Д. Протеїнограма
Е. Імунологічне дослідження
Варіант 7
1. У 5-річного хлопчика зі стигмами дизембріогенезу (маленьке підборіддя, товсті губи, відкритий рот, гіпертелоризм) –систолічний шум в II міжреберї справа від грудини. Шум проводиться на шию і по лівому краю грудини. Пульс на лівій плечовій артерії –зменшений. АТ на правій руці – 110/60мм.рт.ст, на лівій -100/60. На ЕКГ: гіпертрофія лівого шлуночка. Який дефект найбільш вірогідний?
А. Дефект міжшлуночкової перегородки
В. Дефект міжпередсердної перегородки
С. Аортальний стеноз *
D. Відкрита аортальна протока
Е. Коарктація аорти
2. Дівчинка 4 днів народилася від II жаданої вагітності, II пологів у строк 39 тижнів. Обєктивно: ознаки затримки внутрішньоутробного розвитку, крилоподібні складки на шиї, лімфатичний набряк кистей та ступнів, який минув сам по собі у першу добу. Який ваш попередній діагноз?
А. Недорозвиненість лімфатичної системи
В. Вроджений гіпотиреоз
С. Дитина здорова
D. Синдром Шерешевського-Тернера*
Е. Склерема
3. У 12-річної дівчинки після вживання двох таблеток аспірину за 4-5 годин температура тіла підвищилася до 39-40С. Скаржиться на загальне нездужання, запаморочення, несподівану появу червоних плям на шкірі з утворенням пухирів або відшаровуванням епідермісу, з ерозуванням поверхні. Ураження на шкірі нагадували опіки другого ступеня. Симптом Нікольського – позитивний. Який найбільш ймовірний діагноз?
А. Поліморфна ексудативна еритема
В. Гострий епідермальний некроліз*
С. Пухирчатка вульгарна
D. Бульозний дерматит
Е. Герпетиформний дерматит Дюрінга
4. Дитина впродовж З років хворіє на бронхіальну астму. На фоні ГРВІ у дитини розвинувся напад задишки. Які медикаменти в першу чергу слід призначити для зняття нападу?
А. Муколітики
В. Антибіотики
С. Бета-2 агоністи *
D. Антигістамінні
Е. Кортикостероїди
5. У дівчини 17 років захворювання почалося з підвищення температури
37,8°С, закладеності та серозних виділень з носа, кашлю, помірного болю в горлі. На 2-й день з'явився біль в очах. Об'єктивно: обличчя одутле, очі намагається тримати заплющеними, плівчастх ий кон'юнктивіт, гіперемія слизової ротоглотки, збільшення шийних лімфатичних лімфовузлів. Який найбільш імовірний діагноз?
А.Грип
В. Аденовірусне захворювання*
С. Парагрип
D.РС-вірусна інфекція
Е. Риновірусна інфекція
6. Хлопчик 14 років протягом 3 років періодично скаржиться на біль в епігастрії натщесерце, нудоту та печію. Під час гастродуоденоскопії: ознаки гастродуоденіту виразковий дефект слизової оболонки дванадцятипалої кишки. Який препарат буде найбільш ефективним у лікуванні цього хворого?
А.Альмагель
В.Папаверин
С. Атропін
D.Де-нол*
Е. Но-шпа
7. У дитини 6 місяців під час огляду визначається збільшення розмірів голови, Окружність голови 48 см. Виражена венозна сітка на шкірі голови. Розходження швів. Симптом "заходу сонця". Велике тім'ячко 3x3 см. Шкіра бліда, чиста. Тони серця ритмічні, звучні. Над легенями пуерильне дихання. Живіт м'який. Випорожнення оформлені. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Мікроцефалія
В.-
С. Гідроцефалія*
D. Рахіт
Е.Здорова дитина
8. У дитини 1,5 місяців у тім'яно-скроневій ділянці справа з народження відзначається пухлиноподібне утворення темно-бурякового кольору, яке вивищується над поверхнею шкіри, не зникає при натискуванні, розмірами 2-3 см. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Пігментна пляма
В.Лімфангіома
С. Кавернозна гемангіома
D. Вроджена судинна пляма *
Е. Ангіофіброма
9. Хлопчик 12 років у стаціонарі скаржиться на біль в епігастрії зранку натщесерце, нудоту. Два роки тому отримував лікування з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Який етіологічний фактор найбільш імовірний?
A. Стресові ситуації
B. Аліментарний фактор
C. Глистна інвазія
D. Хелікобактер пілорі*
Е.Харчова алергія
10. У дитини 26 днів з діагнозом пупковий сепсис відзначаються набряк правого плеча, відсутність активних рухів у плечовому суглобі, звисання правої кисті. Стан погіршився за останню добу, що виявилося у відмові від грудей, неспокої, плачі при повиванні, підвищенні температури до 38,8°С. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Флегмона плеча
B. Перелом плечової кістки
C. Перелом ключиці
D. Епіфізарний остеомієліт плечової кістки
Е. Травматичний брахіоплексит*
11. До шкільного лікаря звернулась дівчина 13 років, у якої 2 доби тому вперше з'явились помірні кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Вторинні статеві ознаки розвинені. Яка найбільш вірогідна причина кров'янистих виділень?
А. Рак ендометрія
В. Менархе *
С. Ювенільна кровотеча
D. Гемофілія
Е. Хвороба Верльгофа
12. У новонародженої дівчинки на 4 добу спостерігається набухання молочних залоз із виділенням секрету, набухання вульви, кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Яка найбільш вірогідна причина цього стану?
A. Прийом матір'ю гормонів під час вагітності
B. Тестикулярна фемінізація
C. Підвищення рівня тиреотропного гормону у новонародженої
D.Гранульозоклітинна пухлина
Е. Перехід естрогенів матері до плоду *
13. Дитина 7 років доставлена до приймального відділення. Протягом 3годин у неї температура 39,5°С та у горлі. Дитина налякана, дихання за типом помірного інспіраторного стидору. Що слід зробити негайно?
A. Приготувати все для встановлення повітроводу*
B. Дослідити гази крові та встановити в/в катетер
C. Взяти мазок з зіву для отримання культури
D. Госпіталізувати дитину та помістити його в кювез з високою вологістю
E. Провести рентгенографію грудної клітки, рентгенографію шиї у боковій проекції
14. 8-місячна дитина була доставлена до лікарні з скаргами на утруднене дихання. Мати дитини повідомила, що 5 днів тому у неї була нежить, невеликий кашель та підвищення температури тіла до 38,3°С. Лихоманка зменшилася, але кашель залишився. Вранці дихання дитини почастішало та шкіра вкрилася п'ятнами. Об'єктивно: температура нормальна, але зберігається загальне нездужання, на відстанні чути свистячі хрипи. ЧД- 80/хв. Ps- 180 уд/хв. При перкусії легень звук з коробковим відтінком; при аускультації різнокаліберні сухі хрипи. Найбільш важливим кроком у плані обстеження є:
A. Дослідження цереброспінальної рідини
B. Проведення бронхоскопії
С.Посів з носоглотки
D. Визначення газів артеріальної крові
Е.Розгорнутий загальний аналіз крові*
15. Хлопчик 7 років захворів 2 тижні тому, коли з'явився нежить. Приймав краплі в ніс. Звернувся до ЛОР-лікаря з приводу гнійно-кров'янистих виділень з носа, мацерації крил носа та верхньої губи. При риноскопії: на носовій перетинці білувато-сірі острівці. Слизова ротоглотки не змінена. Яке захворювання найбільш вірогідне?
А. Риновірусна інфекція
В. Гайморит
С. Алергічний риніт
Д. Аденовірусна інфекція*
Е. Дифтерія носа
16. Дитина народилася з оцінкою за шкалою Апгар 8-9 балів. Коли її слід прикласти до грудей?
A. Після обробки пуповини
B. Після обробки пуповини та проведення профілактики гонобленореї*
C. Через 30 хвилин після народження
D. Відразу після народження
E. Через 2 години після народження
17. Хворий 16 років. Протягом останнього року поступово змінилася поведінка: став усамітнюватися, втратив інтерес до друзів, навчання. Став байду- жим до рідних, був безпричинно грубим, сам до себе говорив або сміявся. На питання відповідає формально правильно, малослівно. Вважає себе цілком здоровим, але дещо втомленим, каже, що обмірковує написання книги "Проекція людства на площину Всесвіту',' носить при собі зошит, сторінки якого заповнені безліччю однакових хрестиків. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Депресивний розлад*
B. Шизоїдний розлад особистості
C. Хвороба Піка
D. Шизофренія
E. Аутичний розлад особистості
18. Хвора 18 років скаржиться на болючість та нагрубання молочних залоз, головний біль, дратівливість, набряклість нижніх кінцівок. Вказані симптоми турбують з початку менархе, з'являються за 3-4 дні до початку чергової менструації. Під час гінекологічного огляду патології не виявлено. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Мастопатія
B. Неврастенія*
C. Передменструальний синдром
D. Захворювання нирок
E. Захворювання серцево-судинної системи
19. Хворий 18 років скаржиться на біль у колінних та гомілковоступневих суглобах, підвищення температури тіла до 39,5°С. За півтора тижні до того переніс респіраторне захворювання. Об'єктивно: температура тіла 38, 5°С, припухлість колінних та гомілкових суглобів. Рв- 106/хв, ритмічний. АТ- 90/60 мм рт.ст. Межі серця не змінені, тони послаблені, м'який систолічний шум на верхівці. Який показник найбільш пов'язаний з можливою етіологією процесу?
A. Креатинкіназа*
B. 1-антитрипсин
C. Ревматоїдний фактор
D.Серумокоїд
Е. Антистрептолізин-0
20. У дитини спостерігається раптове припинення дихання, посиніння шкірних покривів, зникнення пульсу на магістральних судинах та звуження зіниць. Які оптимальні першочергові заходи?
A. Внутрішньосерцеве введення адреналіну
B. Оксигенотерапія*
C. Внутрішньовенне введення еуфіліну
D. Промивання шлунка
Е. Штучна вентиляція легень, закритий масаж серця
21. До лікарні швидкої допомогою доставлено хлопчика 7-ми років. Скарги на неприємні відчуття в ділянці серця, біль в епігастрії, запаморочення, блювання. Об'єктивно: виражена блідість шкірних покривів, задишка, пульсація яремних вен. Межі серця в межах норми. Тони серця ясні, ЧСС- 170/хв, пульс малого наповнення. АТ-90/50 мм рт.ст. На ЕКГ: пароксизм шлуночкової тахікардії. Для зняття пароксизму педіатр призначила:
A. Строфантин
B. Ніфедіпін
C. Еналаприл
D.Лідокаїн*
Е. Морфін
22. У жінки 30-ти років при других пологах народилася дитина з анемічно-жовтяничною формою гемолітичної хвороби. Група крові у жінки А(ІІ)Rh-, група крові в новонародженого B(III)Rh+, у батька новонародженого також B(III)Rh+, Яка найбільш вірогідна причина імуноконфлікту?
A. Конфлікт по АВ0
B. Конфлікт по антигену АВ
C. Конфлікт по антигену В
D.Резус-конфлікт*
Е. Конфлікт по антигену А
23. Хвора 15-ти років звернулася зі скаргами на періодичний біль в низу живота, більше праворуч. Менструальна функція не порушена. Статевим життям не живе. Ректоабдомінальне дослідження: матка не змінена, з лівого боку додатки не визначаються, з правого боку пальпується утворення овоїдної форми, розміром 10x11см з гладенькою поверхнею, тугоеластичної консистенції, рухоме, безболісне. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Апендицит
B. Хронічний сальпінгоофорит
C. Піовар зліва
D.Пухлина лівого яєчника *
Е. Рак яєчників
24. У доношеної дитини 3-ї доби життя на різних ділянках шкіри виявляються еритема, ерозивні поверхні, тріщини, лущення епідермісу. Немовля виглядає ніби ошпарене окропом. Виявлено позитивний симптом Нікольського. Загальний стан дитини важкий. Виражений неспокій, гіперестезія, фебриль-на температура. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Псевдофурункульоз Фігнера
B. Мікотична еритема
C. Ексфоліативний дерматит*
D.Пухирчатка новонародженого
Е. Флегмона новонародженого
25. Хворого 15-ти років турбує головний біль, носові кровотечі, відчуття похолодання нижніхкінцівок. Об'єктивно: мязи плечового поясу добре розвинуті, нижні кінцівки гіпотрофовані. Пульсація на артеріях ступні та стегновій артерії різко ослаблена. АТ-150/90 мм рт. ст.- на руках, 90/60 мм рт.ст.- на ногах. Над сонними артерія-систолічний шум. Який найбільш вірогідний діагноз?
А. Аневризма аорти
В. Коарктація легеневої артерії
С. Коарктація аорти*
D. Аортальна недостатність
Е. Аортальний стеноз
26. Дитина 8-ми років скаржиться на головний біль, блювання. Хворіє 1 день. Об'єктивно: t°- 39,3°С, шкіра чиста, зів гіперемований, язик обкладений, кон'юнктивіт, склерит. Слабко виражена ригідність м'язів потилиці. Позитивний симптом Керніга з правого боку. Ліквор: цитоз - 340, лімф.-87%, нейтроф.- 13%, білок - 140 мг/л. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гнійний менінгіт
B. Серозний менінгіт*
C. Пухлина мозку
D. Арахноїдит
E. Нейротоксикоз
27. Хлопчик 12 років на протязі 5 днів хворіє на ГРВІ. При огляді дільничний педіатр виявив аритмію, при аускультації ослаблення першого тону серця на верхівці, короткий локалізований систолічний шум у 5 точці. На ЕКГ - політопна екстрасистолія, зниження амплітуди хвилі Т. Поставте діагноз:
А. Ревматичний кардит
В. Неревматичний кардит *
С. Вегето-судинна дистонія
Д. Бактеріальний ендокардит
Е. Вторинна кардіопатія
28. У хворого хлопчика 13 років скарги на біль та набряк гомілковоступневих суглобів, різі та часті сечовиділення, почервоніння кон'юнктиви очей. Ваш попередній діагноз?
А. Інфекційно-алергічний поліартрит
В. Ювенільний ревматоїдний артрит
С. Хвороба Рейтера*
Д. Системний червоний вовчак
Е. -
29. Після прогулянки на вулиці в ясний сонячний день у дитини 8 місяців з проявами рахіту II ступеня, підгострого перебігу, періоду розпалу з'явилися судоми у вигляді карпопедального спазму. Вони свідчать про наявність у дитини?
А. Спазмофілії*
В. Еплепсію
С. Менінгіту
Д.ГРВІ
Е. Черепно-мозкової травми
30. У 3-річної дитини спостерігаються напади, що супроводжуються ціанозом, різким занепокоєнням, присіданням навпочіпки. Деформація фаланг пальців у вигляді "барабанних паличок", нігті у формі "годинникових скелець". Межі серцевої тупості зсунуті вліво та вправо, у II міжребер'ї біля лівого краю грудини визначається систолічне дрижання, вислуховується грубий систолічний шум з р.тах. у II міжребер'ї, II тон над основою серця ослаблений. На рентгенограмі серце у вигляді "дерев'яного черевика", легеневий малюнок виражений слабо. Який найбільш імовірний попередній діагноз?
А. Первинний бактеріальний ендокардит
В. Дефект міжшлуночкової перетинки
С. Дефект міжпередсердної перетинки
Д. Тетрада Фалло *
Е. Дилатаційна кардіоміопатія
31. У дівчинки 5 років діагностовано напад суправентрикулярної пароксизмальної тахікардії. Який препарат слід призначити з метою купірування нападу?
А. Лідокаїн
В. Адреналін
С. Корглікон
Д. Морфін
Е. Строфантин *
32. У хлопчика 14 років із загостренням вторинного обструктивного пієлонефриту із сечі виділена синьо-гнійна паличка в титрі 1 000 000 мікробних тіл на 1 мл. Який антибактеріальний препарат найбільш доцільно призначити в даному випадку?
А. Цефазолін
В. Ампіцилін
С. Ципрофлоксацин *
Д. Азитроміцин
Е. Левоміцетин
33. Хлопчик 5 років отримує ампіцилін з приводу ГРВІ. На 5-й день лікування наросли симптоми інтоксикації, з'явилась пастозність обличчя, біль в суглобах. Нашкірітулуба - дрібнопапу-льозна висипка. АТ - 140/90 мм рт. ст. За добу виділив 2100 мл сечі (отримав рідини 2000 мл). В аналізі крові: креатинін - 0,22 ммоль/л, сечовина -11,8 ммоль/л, калій - 3,8 ммоль/л, натрій - 125 ммоль/л. В аналізі сечі: протеїнурія - 0,99 г/л, еритроцитурія, еозинофільна лейкоцитурія. Відносна щільність сечі на протязі доби коливається від 1002 до 1010. Посів сечі на стерильність росту не дав. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Гострий пієлонефрит
В. Гострий інтерстиціальний нефрит*
С. Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом
Д. Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом
Е. Дизметаболічна нефропатія
34. Дівчинка 14 років протягом п'яти останніх років страждає бронхіальною астмою з загостреннями, що виникають зазвичай у період цвітіння амброзії і тополі. ГРВІ хворіє не більше 2 разів у році. Який з перерахованих патогенетичних механізмів розвитку є провідним при даному захворюванні у дитини?
А. Нейрогенний
В. Аутоімунний
С. Мікробно-запальний
Д. Іg Е-реагінзалежний*
Е. Імунокомплексний
35. У хлопчика 13 років, що страждає з першого року життя атонічним дерматитом, діагностована бронхіальна астма, атопічна форма, середньо-тяжкий перебіг. Приступи ядухи щотижня, нічні 1-2 рази на місяць. Яка з перерахованих патофізіологічних ознак відіграє провідну роль у розвитку обструкції дихальних шляхів у даної дитини?
А. Хронічне алергійне запалення у бронхах*
В. Мікротромбоваскуліт
С. Набряк слизової бронхів
Д. Гіперреактивність бронхів
Е. Гіперсекреція залозистого апарата бронхів
36. У дворічної дитини на шкірі обличчя з'явилися фліктени з в'ялою покришкою, опалесціюючим вмістом і запальним ободком по периферії. Також відзначаються ерозії з гнійними виділеннями і скоринки серозного характеру. Напередодні приймав бісептол із приводу ангіни. Укажіть попередній діагноз:
А. Вульгарне імпетиго
В. Стрептококове імпетиго *
С. Стафілококове імпетиго
Д. Бульозне імпетиго
Е. Токсидермія
37. Мама скаржиться на висипання й інтенсивну сверблячку шкіри у дитини 11 років, що захворіла на 1 році життя. Шкірні покриви сухі. Переважно на згинах колінних і ліктьових суглобів, передньобоковій поверхні шиї, на обличчі наявні вогнища ліхенізації з великою кількістю екскоріацій, плоскі вузликові висипання кольору нормальної шкіри, лущення, гіперпігментація. Укажіть попередній діагноз:
А. Хронічна істинна екзема
В. Псоріаз
С. Атонічний дерматит*
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 753 | Нарушение авторских прав
|