В. Підготовча 3 страница
А. Герметична інфекція
В. Ентеровірусна інфекція
С. Краснуха
D. Кір
Е. Вітряна віспа*
4.У хлопчика 4 років через 2 тижні після ангіни з’явились набряки, головний біль, протягом доби три рази відзначалась блювота. Об’єктивно: підвищення АТ, сеча кольору м’ясних помиїв. Який найбільш ймовірний діагноз?
А. Інтерстиціальний нефрит
В. Цистит
С. Пієлонефрит
D. Уретрит
Е. Гломерулонефрит*
5. У хлопчика 4 років через два тижні після ангіни з’явилися набряки, головний біль, протягом доби 3 рази відзначалося блювання. Об’єктивно: підвищення АТ, сеча кольору м’ясних помиїв. Який найбільш ймовірний діагноз?
A. Уретрит
B. Гломерулонефрит*
C. Пієлонефрит
D. Інтерстиціальний цистит
E. Цистит
6. Визначте вік здорової дитини, яка може сидіти за мінімальної підтримки, дотягатися до іграшки, розміщеної в межах досяжності, перевертатися зі спини на живіт, але не утримувати іграшку великим та вказівним пальцями:
А. 2місяці
B. 4 місяці
C. 9 місяців
D. 1 рік
Е. 6 місяців*
7. У дитини 2 роки, яка надійшла до стаціонару з приводу пневмонії, на шкірі пігментні плями. Із анамнезу відомо, що перед пневмонією в дитини спостерігалися лихоманка, висипання. Яке захворювання перенесла дитина?
А. ЕСНО- екзантему
В. Кір*
С. Краснуху
D. Вітряну віспу
Е. Скарлатину
8. Дитина 4 років хворіє 5-й день. Скарги на кашель, висип на шкірі, t0 - 38, 2°С, одутлість обличчя, світлобоязнь, кон'юнктивіт. На обличчі, шиї, верхній половині грудної клітки яскравий плямисто-папульозний висип, що місцями зливається. Зів гіперемований. З носа - серозно-гнійне виділення. В легенях - сухі хрипи. Який найбільш вірогідний попередній діагноз?
А.Кір
B. Скарлатина
C. Ентеровірусна екзантема *
D. Краснуха
Е. Аденовірусна інфекція
9. Протягом 2-х годин після народження плода стан роділлі добрий: матка щільна, куляста, дно її на рівні пупка, кровотечі немає. Затискач, накладений на відтинок пуповини, знаходиться на попередньому рівні, при глибокому вдиху і при натискуванні ребром долоні над симфізом пуповина втягується в піхву. Кров'янистих виділень зі статевих шляхів немає. Якою буде подальша тактика лікаря?
A. Провести кюретаж порожнини матки
B. Внутрішньовенно ввести окситоцин*
C. Застосувати способ Абуладзе
D.Застосувати способ Креде-Лазаревича
Е. Провести ручне відокремлення плаценти
10. На ЕКГ у 14-річної дитини з серцевою недостатністю, яка перебуває на стаціонарному лікуванні, були виявлені зміни у вигляді коритоподібного зміщення сегмента SТ нижче ізолінії та часті шлуночкові екстрасистоли. Яка найбільш вірогідна причина таких змін?
A. Міокардіодистрофія
B. Передозування препаратів калію
C.Передозування серцевих глікозидів
D. Кардит
Е. Міокардіосклероз*
11. Хлопець 15 років з дитинства страждає на атопічний дерматит з алергією на м'ясо ракоподібних. Останні 3 місяці, після покупки акваріумних рибок, з'явилися риніт, кон'юнктивіт, свербіння у носі. Рівень якого імунологічного показника треба визначити у хворого?
A. IgJ
В. IgА
С.IgE
D.lgM*
Е. Циркулюючі імунні комплекси
12. Новонароджена дитина після пологів загальмована, рухи повільні. Народилася з нормальною вагою від 4-ї вагітності у матері 28 років. Вагітність перебігала без ускладнень, пологи швидкі, було застосовано місцеву анестезію та в/в введення промедолу. Що з запропонованого слід зробити для поліпшення стану новонародженого?
А. Запросити на консультацію невропатолога
В. Ввести налоксон *
С. Ввести вітамін К
D.Досліджувати концентрацію електролітів сироватки крові
Е. Провести інфузію 10% розчину глюкози
13. Дівчина 18 років скаржиться на слабкість, запаморочення, зниження апетиту, меноррагії. Об'єктивно: на шкірі верхніх кінцівок петехії різного кольору. У крові: НЬ- 105 г/л, ер.-3,2* 1012/л, КП- 0,95, тромб.-20 * 109/л. Час зсідання крові за Лі-Уайтом- 5'; тривалість кровотечі за Дюком- 8', проби щипка та джгута (+). Який діагноз найбільш вірогідний?
А. Тромбоцитопенічна пурпура *
В. Гемофілія
C. Залізодефіцитна анемія
D. Геморагічний діатез
E. Хвороба Маркіафави-Мікелі
14. Хлопчик 15 років двічі переніс важкий анафілактичний шок після бджолиних укусів. Що з перерахованого є набільш ефективним методом профілактики?
A. Обмеження знаходження поза приміщенням протягом літніх місяців
В.Десенсибілізація екстрактом бджолиної отрути*
С.Тривале профілактичне лікування антигістамінними препаратами
D. Призначення кортикостероїдів протягом літа
E. Захисний одяг
15. Хворий 6 років скаржиться на значну слабкість. Захворів гостро з підвищенням температури тіла, нездужанням, болем у суглобах та за ходом м'язів ніг. Об'єктивно: фіолетово-синюшна еритема навколо очей та над колінними суглобами. ЧСС- 120/хв., тони серця ослаблені. У крові: лейк.-12 * 109/л, ШЗЕ- 40 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Ревматоїдний артрит
B. Атопічний дерматит
C. Системний червоний вовчак
D. Реактивний поліартрит
Е.Дерматоміозит*
16. Доношена дитина перенесла анте- та інтранатальну гіпоксію, народилася в асфіксії (оцінка за шкалою Апгар 2-5 балів). Після народження у дитини прогресує збудження, відзначаються блювання, ністагм, судоми, косоокість, спонтанні рефлекси Моро та Бабінського. Яка локалізація внутрішньочерепного крововиливу найбільш вірогідна?
A. Крововиливи в шлуночки мозку
B. Субдуральний крововилив
C. Субарахноїдальний крововилив
D. Перивентрикулярні крововиливи*
Е. Дрібні крововиливи в тканину мозку
17. Хворий 18 років надійшов до стаціонару на 7-й день хвороби зі скаргами на головний біль, загальну слабкість, підвищення температури тіла, біль у горлі. Об'єктивно: збільшення всіх груп лімфовузлів до 1-3 см в діаметрі. Під час пальпації: лімфовузли щільнуваті, еластичні, малоболісні, не спаяні між собою. На збільшених мигдаликах - гнійні нашарування. Печінка +3 см. У крові: лейкоцитоз, відносний лімфомоноцитоз, віроцити - 15%. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Аденовірусна інфекція
B. Ангіна
C. Гострий лімфолейкоз
D. Дифтерія
Е. Інфекційний мононуклеоз*
18. До хірургічного відділення надійшов хлопчик у першу добу після народження з пінистими виділеннями з носа та рота, нападами ціанозу. Рентгенологічно: сліпий кінець стравоходу на рівні II грудного хребця, газовий міхур шлунка під лівим куполом діафрагми. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Атрезія стравоходу, трахео-стравохідна нориця*
B. Атрезія стравоходу без нориці
C. Бронхо-стравохідна нориця
D. Параезофагеальна грижа стравохідного отвору діафрагми
E. Атрезія стравоходу тотальна
19. У дитини 3-х років спостерігається утруднене дихання, відмова від їжі, t°- 40°С, гугнявість голосу. Впродовж 10 днів були явища риніту. Об'єктивно: м'яке піднебіння симетричне, гіперемія та вибухання сферичної форми задньої стінки глотки, більше праворуч. По передньому краю грудниноключичносо-скоподібного м'яза, за кутом нижньої щелепи, припухлість, болісна під час пальпації. Дихання утруднене, помірний стридор. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Дифтерія ротоглотки
B. Правостороння аденофлегмона шиї
C. Заглотковий абсцес*
D. Правосторонній паратонзиліт
E. Правосторонній паратонзилярний абсцес
20. У дитини 3-х місяців після декількох днів занепокоєння, анорексія, субфебрилітету з'явилися жовтяниця, гепатоспленомегалія; сеча темно-жовтого кольору, знебарвлення калу. У віці 1 місяць були гемотрансфузїї. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гемолітична анемія
B. Вірусний гепатит В*
C. Кон'югаційна жовтяниця
D.Атрезія біліарних шляхів
21. Підліток 13-ти років, який страждає на гемофілію А, після бійки у школі потрапив до лікарні. Діагностовано правобічний гемартроз колінного суглоба, позао-черевинна гематома. Що слід призначити хворому в першу чергу?
A. Відмиті тромбоцити
B. Свіжозаморожена плазма*
C. Суха плазма
D.Альбумін плацентарний
Е. Амінокапронова кислота
22. У дівчинки 3-х років спостерігаються підвищення температури тіла до 38°С, що триває другу добу, нежить, сухий поверхневий кашель, кволість, зниження апетиту. Пальпаторних змін над легенями не виявлено. Перкуторний звук з коробковим відтінком, аускультативно - пуерильне дихання, хрипів немає. В крові: лейкопенія, лімфоцитоз, прискорена ШЗЕ. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Рецидивний бронхіт, фаза загострення
B. Гострий простий трахеїт*
C. Гострий обструктивний бронхіт
D. Гострий простий бронхіт
E. Двобічна дрібновогнищева пневмонія
23. Дитина народилася з масою 3250 г та довжиною тіла 52 см. У віці 1,5 місяців фактична маса достатня (4350 г), психофізичний розвиток відповідає вікові. Дитина знаходиться на природному вигодовуванні, періодично відзначаються зригування. Чим зумовлені зригування у дитини?
A. Пілороспазм
B. Атрезія стравоходу
C. Аерофагія*
D. Гострий гастроентерит
E. Пілоростеноз
24. У новонародженого з пупкової ранки гнійні виділення, шкіра навколо пупка припухла. Об'єктивно: шкіра бліда, з жовто-сірим відтінком, генералізована геморагічна висипка. Температура тіла носить гектичний характер. Який діагноз найбільш вірогідний?
А. Гемолітична хвороба новонароджених
B. Омфаліт
D. Тромбоцитопатія
Е. Сепсис*
25. Дівчинка 13-ти років скаржиться на підвищення температури тіла до фебрильних цифр протягом місяця, біль у суглобах, періодичний висип на шкірі. При обстеженні в крові встановлено стійке підвищення ШЗЕ, LЕ-клітини. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Ревматизм
B. Ювенільний ревматоїдний артрит
С.Системний червоний вівчак*
D.Гострий лімфобластний лейкоз
Е. Системна склеродермія
26. У дитини з тетрадою Фалло має місце:
A. Підвищення пульсового тиску
B. Посилення кровообігу у малому колі кровообігу
C. Нормальне насичення киснем (РаО2) у лівому шлуночку
D.Підвищення тиску у правому шлуночку*
Е. Нормальний градієнт тиску на легеневому клапані
27. У дитини 2-х місяців межі серця розширені вліво, II тон посилений над легеневим стовбуром, безперервний, систоло-діастолічний шум машинного характеру в ІІ-ІІІ міжребер'ї зліва по краю грудини, який проводиться на судини шиї. ЧСС - 150/хв. АТ -105/30 мм рт. ст. На ЕКГ - ознаки гіпертрофії лівого шлуночка. Яка природжена вада серця найбільш імовірна?
А. Відкритий атріовентрикулярний канал
В. Дефект міжшлуночкової перегородки
С. Дефект міжпередсердної перегородки
Д. Комплекс Ейзенменгера
Е. Відкрита артеріальна протока*
28. У дитини 3-х років після ГРВІ погіршився загальний стан, з'явилась швидка втомлюваність. Шкіра бліда, межі серця поширені вліво, І тон на верхівці глухий, ніжний систолічний шум над верхівкою. На ЕКГ - ознаки перевантаження лівого шлуночка. Який найбільш імовірний діагноз? А. Застійна кардіоміопатія
В. Ревматичний кардит
С. Неревматичний кардит *
Д. Природжений кардит
Е. Набута вада серця
29. Дитина 12-ти років зі скаргами на напади частого серцебиття. Під час огляду - блідість, пульсація яремних він, ЧСС - 210 /хв. На ЕКГ - суправентрикулярна тахікардія. Який лікувальний метод слід використати у першу чергу?
А. В/в введення АТФ
В. В/в введення новокаїнаміду
С. В/в введення ізоптина
Д. Механічний вплив на п. Vаgus*
Е. Електроімпульсна терапія
30. Хлопчик 12-ти років знаходиться під диспансерним наглядом у кардіоревматолога з діагнозом і ревматизм, активна фаза, ревмокардит з ураженням мітрального клапана. На протязі якого часу слід проводити вторинну біциліно-медикаментозну профілактику?
А. З роки
В. 5 років*
С. 1 рік
Д.1 місяць
Е. 6 місяців
31. Батьки дитини 10 місяців з діагнозом "відкрита артеріальна протока" звернулись до клініки зі скаргами на погіршення стану дитини, відмову від їжі, появу задишки. Під час огляду -тахікардія, систоло-діастолічний шум у II м/р зліва, незвучні вологі хрипи у нижніх долях легенів. Який механізм розвитку серцевої недостатності?
А. Підвищення обсягу циркулюючої крові
В. Енергетично-динамічний
С. Зниження коронарного кровообігу
Д. Підвищена проникність судин
Е. Гемодинамічний*
32. Дівчинка 9 років скаржиться на підвищення температури тіла до 37,5 °С, головний біль, млявість, слабкість, зниження апетиту, біль у животі, часті і болісні сечовиділення. Був запідозрений гострий пієлонефрит. У клінічному аналізі сечі: питома вага -1018, білка немає, Л - 10-15 у п/з. Який з методів дослідження вірогідно допоможе підтвердити діагноз інфекції сечової системи?
А. Загальноклінічний аналіз крові
В. Проба Реберга
С. Проба Зимницького
Д. Бактеріологічний посів сечі*
Е. Проведення клінічних аналізів сечі в динаміці
33. Дівчинка 9 років у 2- місячному віці перенесла пневмонію, у З роки - кір у важкій формі. Перенесла важкий грип з високою температурою. Упродовж 3 днів на фоні лихоманки відчувала страх, була неспокійною, бачила ' чортів із противними мордами, які "щось говорили". Після зниження температури та поліпшення самопочуття на 7 день пішла в школу, але швидко стомлювалася, боліла голова, через 4 дні ввечері побачила на стіні в малюнках шпалери змій, тарганів, з'явилися "голоси", знову стала неспокійною, в зв'язку з чим була госпіталізована у психіатричну лікарню. Що потрібно було призначити хворій для профілактики повторного деліріозно-го стану інфекційного ґенезу?
А. Транквілізатори*
В. Дезінтоксикаційну терапію
С. Антидепресанти
Д. Загальнозміцнювальну терапію
Е. Ноотропи
34. Під час обстеження дитини виявлено, що вона може тривало спостерігати за яскравою іграшкою, усміхається. В положенні на животі - підіймає та утримує голову. Не сидить. Вік дитини, виходячи з ЇЇ психосоматичного розвитку, відповідає:
А. 4 міс.
В. 2 міс.*
С. 5 міс.
Д. 6 міс.
Е. 7 міс.
35. Підчас огляду дитини 1,5 років виявлено, що вона захворіла гостро: підвищилась температура до 39 °С, з'явилась блювота до 5 разів. Дослідження нервової системи виявило позитивні симптоми Керніга, Брудзинського. Перераховані симптоми відносяться до:
А. Синдрому рухових розладів
В. Синдрому дискоординації
С. Менінгеальних знаків*
Д. Енцефалічного синдрому
Е. Ознак інфекційного токсикозу
36. Після бесіди з матір'ю 7-місячного хлопчика, який знаходиться на природному вигодовуванні, педіатр з'ясував, що годують його 7 разів на добу. Яка кількість годувань установлена для дитини даного віку?
А. 7 разів
В. З рази
С. 4 рази
Д. 6 разів
Е. 5 разів*
37. У дівчинки 11 років (в анамнезі часті ангіни) захворювання мало поступовий розвиток. З'явились дратівливість, неуважність, гіперкінези. При обстеженні виявили порушення координації рухів, гіпотонію м'язів, гіпер-рефлексію. Для якого захворювання характерні такі зміни з боку центральної нервової системи?
А. Системний червоний вовчак
В. Ревматизм *
С. Системна склеродермія
Д. Вузликовий периартеріїт
Е. Вегетосудинна дисфункція
38. Хлопчик 12 років, скаржиться на голодні нічні болі в животі, закрепи, печія. Хворіє більше двох років. Яке захворювання найбільш імовірне?
А. Хронічний гастрит
В. Гострий гастрит
С. Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки*
Д. Дискінезія жовчовивідних шляхів
Е. Виразкова хвороба шлунка
39. Дитина 9 років. Хворіє три роки. Скарги на біль у животі, більше справа, субфебрилітет. Печінка +2 см. Позитивний симптом Кера. Випорожнення нестійкі. В аналізах крові - підвищення ШОЕ. Яке захворювання обумовлює таку клінічну картину:
А. Хронічний холецистит *
В. Хронічний ентероколіт
С. Неспецифічний виразковий коліт
Д. Дискінезія жовчновивідних шляхів
Е. Гостра кишкова інфекція
40. Дитина 8 років хворіє 3 роки. Скаржиться на випорожнення з кров'ю та слизом до 5-6 разів на добу, зменшення маси тіла, слабкість. Посів калу на патогенну флору негативний. В аналізах крові - анемія, збільшення швидкості зсідання еритроцитів. Ваш передбачуваний діагноз?
А. Хронічний панкреатит
В. Дискінезія жовчновивідних шляхів
С. Виразкова хвороба
Д. Неспецифічний виразковий коліт*
Е. Сальмонельоз
41. Хворий Д, 10 років, страждає на бронхіальну астму легкого ступеня. При диспансерному спостереженні треба рекомендувати:
А. Заборонити поїздки до моря
В. Заборонити загартування
С. Заборонити заняття в спортивних секціях
Д. Заборонити санаторне лікування
Е. Заборонити алергізуючі продукти харчування*
42. Хлопчик 9 років скаржиться на періодично виникаючі приступи утрудненого дихання при контакті з кішкою. Такий стан має розвиток 2-3 рази на рік, триває від декількох хвилин до 1,5-2 годин. Приступ проходить самостійно. Який ступінь тяжкості бронхіальної астми у дитини?
А. З ступінь
В. 2 ступінь
С. 1 ступінь*
Д.4 ступінь
Е. -
43. Хлопчику 10 днів. Млявий, адинамічний. Кричить рідко, голос грубий, низький. Язик великий, рот відкритий. Наявний гіпертелоризм. Шкіра щільна, суха, іктерична. Брадикардія. Печінка виступає на 2 см з-під краю реберної дуги, селезінка не пальпується. Запори. У крові: Ер -3,4хЮ12/л, НЬ- 125 г/л. Група крові і резус-фактор дитини і матері збігаються. Каріотип: 46, ХУ. Установіть можливий діагноз:
А. Гемолітична хвороба немовляти
В. Природжений гіпотиреоз*
С. Хвороба Дауна
Д. Залізодефіцитна анемія
Е. Доліхосигма
44. У стаціонар надійшла дівчинка 5 років із гнійним пансинуситом; незважаючи на проведене лікування, поліпшення не відзначається, зберігаються болі, гнійні виділення, субфебрилітет. При обстеженні виявлено: кандидоз піхви, одиничні телеангіоектазії на шкірі обличчя, вушних раковин, розширення судин бульбарної кон'юнктиви. Батьки - ліквідатори на-припустити?
А. Синдром Ді-Джорджі
В. Ретикулярна дисгенезія
С. Синдром Віскотта - Олдрича
Д. Синдром Луї – Барра*
Е. Синдром Незелофа
45. У доношеної дитини є кефалогематома. На 2 добу з'явилась жовтяниця, на 3 добу - змінився неврологічний стан - ністагм, симптом Грефе. Сеча жовта, випорожнення жовтого кольору. Група крові матері А(ІІ) ШІ(+), дитини А(П) КЬ(+). На третю добу білірубін в крові - 58 мкмоль/л за рахунок непрямої фракції. Чим пояснити жовтяницю дитини?
А. Черепно-мозковим крововиливом *
В. Фізіологічною жовтяницею
С. Гемолітичною хворобою новонароджених
Д. Фетальним гепатитом
Е. Атрезією жовчовивідних шляхів
46. У хворого 12 років періодично (весна, осінь) виникають напади задухи, кашель, спочатку сухий, а пізніше вологий. Обличчя бліде, трохи набрякле, грудна клітина здута і розширена у передньо-задньому розмірі, ЧД - 32/хв. Чути сухі хрипи. Імовірний діагноз?
А. Рецидивуючий бронхіт
В. Бронхіальна астма*
С. Гостре респіраторне захворювання
Д. Пневмонія
Е. Муковісцидоз
47. У дівчинки 13 років під час уроку фізкультури у школі з'явилися скарги на слабкість, запаморочення, частота серцевих скорочень понад 140 /хв. Викликаний лікар швидкої допомоги зареєстрував на електрокардіограмі пароксизмальну надшлуночкову тахікардію. Який захід невідкладної допомоги необхідно провести першим?
А. Механічні (рефлекторні) дії*
В. Електроімпульсна терапія
С. 0,05 % розчин строфантину в/в
Д. 0,1 % розчин обзидану в/в
Е. 1 % розчин лідокаїну
48. У хлопчика двох років, що на протязі 3 діб хворіє на гостру пневмонію з токсичним синдромом, на фоні підвищення температури тіла до 40°С розвинулися тоніко-клонічні судоми. Який захід невідкладної допомоги необхідно провести першим?
А. Гексенал 5 % в/м
В. Дроперидол 0,25 % в/м
С. Сульфат магнію 25 % в/м
Д. Седуксен 0,5 % в/м або в/в *
Е. Манітол 20 % в/в крапельне
49. У дівчинки, що має тетраду Фалло, після психоемоційного збудження розвився задухо-ціанотичний приступ. У цьому стані мати з дитиною звернулася до педіатра, що проводив прийом у дитячій поліклініці. Який захід невідкладної допомоги необхідно провести першим?
А. Калію хлорид 4 % в/в
В. Корглікон 0,06 % в/в
С. Інтубація трахеї
Д. Папаверин 2 % в/м
Е. Обзидан реr os або в/в*
50. Дитина народилася на 38-му тижні ґестації. Яка маса тіла при народженні може свідчити про її недоношеність?
А. Менше 2500,0 г
В. Менше 3000,0 г
С. Менше 2800,0 г
Д. Ця дитина незалежно від маси тіла вважається доношеною*
Е. Менше 2000,0 г
51. У недоношеного немовляти з назофарінгеальним зондом на першу добу життя виникла блювота червоною кров'ю. Тест Апта позитивний. Згортуваність крові за Лі - Уайтом -6 хв. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?
А. Коагулопатія
В. Травма при введенні зонда
С. Геморагічна хвороба немовлят
Д. ДВС-синдром
Е. Заковтування материнської крові*
52. На 3-й день життя в новонародженої дитини відзначене підвищення температури тіла до 38,5°С. Об'єктивно: неспокійна, слизові оболонки і шкірні покриви сухі. Яка найбільш доцільна тактика ведення хворого?
А. Призначення літичної суміші
В. 0,1 мл 50 % розчину анальгіну в/м
С. Звільнити дитину від пелюшок, додатково призначити усередину 5 % розчин глюкози до 100 мл *
Д. Інфузійна терапія
Е. Антибіотик
53. У пологовому будинку в дитини на 3-й день життя з'явилася геморагічна висипка, блювота з кров'ю, випорожнення чорного кольору. Обстеження виявило анемію, подовження часу згортання крові, гіпопротромбінемію, нормальну кількість тромбоцитів. Яка оптимальна терапевтична тактика лікування цього хворого?
А. Етамзилат натрію
В. Вітамін К*
С. Е-амінокапронова кислота
В. Фібриноген
Е. Глюконат кальцію
54. У дитини при народженні відкриті велике і мале тім'ячка. До якого віку у цієї дитини повинне закритися мале тім'ячко?
А. До 6-го місяця
В. До 10-12 тижнів після народження
С. До 4-го місяця
Д. До 4-8 тижнів після народження*
Е. До 1-1,5 років
55. Дитині 16 днів, через гіпогалактію у матері необхідне призначення докорму. Яку суміш варто призначити?
А. "Малютка" *
В. "Малиш"
С. Кефір
Д. Незбиране коров'яче молоко
Е. Ацидофільне молоко
56. Пологи завершилися живою, доношеною дівчинкою, без асфіксії. Об'єктивно: дитина млява, шкіра бліда, злегка жовтувата. Набряків немає. Живіт м'який, печінка і селезінка збільшені. Дослідження крові на резус-належність показали, що в матері група крові - А(ІІ), Rh(-), у дитини - A(ІІ), Rh(+). Яку патологію немовляти можна припустити?
А. Порушення мозкового кровообігу
В. Гемолітична хвороба немовляти *
С. Аномалії розвитку паренхіматозних органів
Д. Фізіологічна жовтяниця
Е. Внутрішньочерепна мозкова травма
57. Доношена дитина масою 3150г народилася від другої вагітності. Першу вагітність перервано штучним абортом. У матері - Rh(-) негативна кров, у дитини - Rh(+) позитивна. У новонародженого через 1 годину взята пуповинна кров на білірубін. Перший аналіз - 60 мкмоль/л, другий -71 мкмоль/л. Який приріст білірубіну в сироватці крові є показанням для замінного переливання крові?
А. 2-4 мкмоль/л
В. 10-11 мкмоль/л
С. 5-7 мкмоль/л *
Д. 7-10 мкмоль/л
Е. 12-15 мкмоль/л
58. Доношена дитина вагою 3100 г народилася від третьої вагітності. Перша вагітність - штучний аборт, друга - самовільний викидень у 12-13 тижнів. Оцінка дитини за шкалою Апгар - 9 балів. Плацента велика, масою 800 г. В першу добу з'явилося жовтушне забарвлення шкіри, дитина в'яла. У матері В(ІІІ) Rh-негативна група крові, у дитини - А(ІІ) Rh-позитивна. Збільшена печінка та селезінка. В пуповин-ній крові - білірубін - 80 мкмоль/л; НЬ - 116 г/л, Ер - 2,0 х 1012/л, наявність молодих форм еритроцитів – норма еритробластів. Яка найдоцільніша лікувальна тактика у даному випадку?
А. Використання ентеросорбентів
В. Фототерапія
С. Дезінтоксикація
Д. Покращення кон'югаційної функції печінки
Е. ОЗПК*
59. Стан новонародженого через добу після народження погіршився. Із анамнезу відомо, що у матері - 0(І) Rh(-) група крові, у батька - А(П) Rh(+). Перша вагітність закінчилась самовільним викиднем. Дитина бліда, в'яла, судомні тремтіння кінцівок, збільшена печінка. З'явилось іктеричний колір шкіри, слизових оболонок. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Внутрішньоутробне інфікування
В. Гемолітична хвороба новонарожених*
С. Інфекційний гепатит
Д. Внутрішньочерепна травма
Е. Транзиторна гіпербілірубінемія
60. У дитини віком 2 доби, народженої на 32 тижні вагітності з вагою 1700 г наростають зміни з боку дихальної системи, які з'явились через 8 годин після народження. У матері дитини 3-я вагітність, другі пологи, абортів не було. Попередня народжена дитина загинула від синдрому дихальних розладів. Об'єктивно: оцінка за шкалою Сільвермана 6 балів, дихання з порушеним ритмом, апное, звучний видих, кивання головою при диханні, зниження тонусу м'язів. При аускультації дихання помірно послаблене, багато хрипів з обох боків. При рентгенологічному дослідженні встановлено нодозно-ретикульозну сітку. Чим обумовлений синдром дихальних розладів у дитини?
А. Ателектазами легенів
В. Діафрагмальною грижею
С. Синдромом гіалінових мембран*
Д. Внутрішньоутробною пневмонією
Е. Набряково-геморагічним синдромом
Варіант 4
1. Дитина 5 років протягом 3-х діб хворіє на ГРВІ. Раптово вночі стала неспокійною; дихання часте, гучне, з нападами „гавкаючого” кашлю. Дитина кидається у пошуках полегшення дихання. Який попередній діагноз?
А. Алергічний набряк горлянки
В. Стороннє тіло горлянки
С. Астматичний бронхіт
D. Гострий стенозуючий ларинготрахеобронхіт*
Е. Дифтерія
2. Новонароджений від вагітності з важким гестозом другої половини, народився на 41 тижні гестації, з вагою 2400г, зростом 50см. Об’єктивно: шкіра брезкла, підшкірно-жирова клітковина тонка, м’язова гіпотонія, рефлекси періоду новонародженості знижені. Внутрішні органи без патологічних змін. Як оцінити дану дитину?
А. Переношений
В. Недоношений
С. Незрілий
D. Доношений з нормальною масою тіла
Е. Доношений із затримкою внутрішньоутробного розвитку*
3. Мати 10-місячної дитини скаржиться на значну блідість, поганий апетит, збільшений живіт малюка. У неонеатальному віці дитина лікувалась у стаціонарі з приводу жовтяниці та анемії. Об’єктивно: шкіра бліда із жовтяничним відтінком, зубів немає, живіт збільшений, пальпується селезінка. Hb- 90г/л, ер.-3,0*1012 /л, КП- 0,9, мікросфероцитоз, ретикулоцитоз до 20%, білірубін сироватки – 37мкм/л, непрямий- 28мкм/л. Який тип анемії має місце?
А. Спадковий еліптоцитоз
В. Гемолітична анемія*
С. Білководефіцитна анемія
D. Залізодефіцитна анемія
Е. В12 –дефіцитна анемія
4. У 5-річної дівчинки з транзиторним імунодефіцитом за Т-системою протягом двох місяців спостерігається клінічна картина правобічної пневмонії. Про який перебіг пневмонії слід думати в даному випадку?
А. Хронічний
В. Хвилеподібний
С. Гострий
D. Рецидивуючий
Е. Затяжний*
5. У дитини 26 днів з діагнозом пупковий сепсис відзначаються набряк правого плеча, відсутність активних рухів у плечовому суглобі, звисання правої кисті. Стан погіршився за останню добу, що виявилося у відмові від грудей, неспокої, плачі при повиванні, підвищенні температури до 38,8 С. Який найбільш ймовірний діагноз?
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 495 | Нарушение авторских прав
|