Роль та значення дисципліни
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
“ЗАТВЕРДЖУЮ”
Декан факультету
Біотехнології і біотехніки
О.М. Дуган
"_____" ____________ 2013 р
НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ
«ФІЗІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ТА ТВАРИН»
для студентів спеціальності – 0929 “БІОТЕХНОЛОГІЯ”
Ухвалено методичною комісією Програму рекомендовано
Факультету кафедрою промсилової
ФБТ біотехнології
Протокол № ____ від ____ для спеціальності
“Обладнання фармацевтичної
та мікробіологічної
промисловості”
Голова методичної комісії протокол № __ від ________. 2013 р
Завідувач кафедри
О.М. Дуган
Київ - 2013
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Мета навчання
Дати знання з основ фізіології людини і тварин.
Навчити умінню визначати можливість використовувати організм тварин для випробування нових біотехнологічних препаратів, визначати можливість використовувати клітини та тканини в біотехнологічному процесі..
Роль та значення дисципліни
Сучасного стану біотехнологія досягла в першу чергу завдяки того, що більшість продукції, яка виробляється в галузі використовується в медичних установах з метою покращення здоров’я людей. Це і лікарськи препарати, пробіотики, біологічно активні додатки до їжі, продукти харчування, що отримуються за допомогою біотехнологій, та багато іншого.
Розробка новітніх технологій в галузі медичної біотехнології: робота із стовбуровими клітинами, отримання імунологічних препаратів, робота з тканинами тощо вимагає від фахівця знання основ фізіології людини та тварин.
Знання фізіології тварин дозволить сучасному біотехнолого розширити галузь застосування власних знань і при необхідності запропонувати технології отримання готового біотехнологічного продукту з організму тварин. До таких продуктів належать цитаміни, біотрофи тощо.
Знання з фізіології людини і тварини надасть можливість майбутнім фахівцям уявити можливий механізм впливу тої чи іншої біологічно активної речовини на процеси, що відбуваються в організмі, що в свою чергу розширить можливості конструювання відповідних препаратів.
Дисципліна "Фізіологія людини" викладається згідно навчального плану підготовки спеціалістів-біотехнологів на факультеті біотехнології і біотехніки, призначена ознайомити студентів з основами механізмів регуляції фізіологічних функцій в організмі людини і тварин; показати взаємодію різних систем, органів, тканин; реакцію організму на введення різноманітних збудників та факторів зовнішнього середовища; можливість використання організму тварин для отримання біотехнологічної продукції; ознайомити студентів із можливими схемами фізіологічного експерименту з метою вивчення дії на організм людини біотехнологічної продукції; надати уяву про можливе застосування продукції біотехнологій щодо організму людини і тварин.
За своїм змістом дисципліна займає вагоме місце в процесі підготовки спеціалістів-біотехнологів i в учбовому процесі базується на знаннях i навичках студентів, здобутих при вивченні курсів "Загальна біохімія", "Загальна та молекулярна генетика".
1.3. Надати знання:
Після вивчення курсу студент повинен знати:
- складові системи організму людини;
- основні механізми нервової регуляції функцій цих систем;
- механізми взаємодії різних систем;
- oсновні механізми гуморальної регуляції функцій;
- механізми впливу на окремі функції організму за допомогою зовнішніх факторів хімічного та фізичного походження.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 420 | Нарушение авторских прав
|