Матеріали та обладнання
1. Мікроскоп.
2. Препаровальні голки, пінцет, предметне та покривне скло, лезо.
3. 0,002 М розчин оксіхінолу.
4. 0,01 – 0,05 % розчин колхіцину.
5. Крижана оцтова кислота.
6. Ацетокармін.
9. Хлорне залізо.
10. Препарат насіння пшениці.
Пояснення до завдання
Клітина (cellula) — елементарна жива одиниця організму, яка відокремлена від навколишнього середовища активною мембраною, є структурно упорядкованою системою біополімерів, що утворюють ядро, цитоплазму, а також інші субклітинні компоненти (органели і включення), бере участь в єдиній сукупності метаболічних процесів, спрямованих на забезпечення підтримки і відновлення системи в цілому.
Клітини в живих організмах можуть бути двох типів: які містять ядро (еукаріотичні) та які не містять ядра (прокаріотичні).
Рис. 2. Структурні компоненти клітини
Окрім клітин в організмі містяться й неклітинні структури, які є похідними клітин. Неклітинні структури поділяються таким чином: — ядерні — які містять ядро й виникають внаслідок злиття клітин (симпласти) або незавершеного поділу (синцитії); — без’ядерні — структури, які є продуктом життєдіяльності окремих груп клітин (аморфна речовина сполучної тканини). Усі еукаріотичні клітини мають однакову будову: вони складаються з трьох основних компонентів: клітинна оболонка, цитоплазма, ядро.
Клітинна оболонка відокремлює цитоплазму клітини від навколишнього середовища або сусідніх клітин та забезпечує взаємодію клітин з елементами навколишнього середовища. Цитоплазма складається з гіалоплазми та організованих структур, до яких належать органели і включення. Ядро складається з ядерної оболонки, каріоплазми, хроматину (хромосом), ядерця.
Ці компоненти клітин, взаємодіючи між собою, забезпечують існування клітини як єдиного цілого.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 517 | Нарушение авторских прав
|