Які етапи формування поперечних актино-міозинових містків?
Цикл формування актино-міозинових містків має 4 кроки:
а) Перший крок - зв’язування головки міозину з актином під кутом 90опісля того, як відкрились активні центри актину.
б) Другий крок - генерація напруження виникає завдяки тому, що головки міозину змінюють своє положення від кута 90о до кута 45о, пересуваючи філаменти міозину відносно актину.
Енергія використовується при гідролізі АТФ до АДФ і неорганічного фосфору (Фн).
АТФ-азну активність мають головки міозину, активація відбувається при контакті головки з актином - утворенні актино-міозинових поперечних містків.
в) Третій крок - відокремлення головки міозину від актину. Це відбувається завдяки синтезу АТФ, яка займає місце знову на головці міозину.
При відсутності синтезу АТФ, поперечні містки не роз’єднуються (наприклад - трупне заклякання).
в) Четвертий крок - поперечний місток з молекулою АТФ на головці міозину займає своє початкове положення - під кутом 90овідносно активного центру актину і розпочинається новий цикл.
Які механізми розслаблення м’язів?
Розслаблення м’язу виникає тоді, коли Са2+ видаляється з цитоплазми кальцієвими насосами (Са2+-АТФ-аза), що розташовані на мембрані СР. Коли концентрація Са2+ стає нижче 0,1 μмоль/л, тропоміозин займає своє початкове розташування, бо тропонін вже не з’єднується з іонами кальцію при зниженні його концентрації, утворення поперечних актино-міозинових містків припиняється.
Загальна фізіологія регуляції функцій організму
Що називають біологічною регуляцією?
Біологічна регуляція - це сукупність процесів, що забезпечують взаємодію структур організму та взаємодію організму з навколишнім середовищем при досягненні його пристосувальної реакції.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 478 | Нарушение авторских прав
|