Яку роль відіграють тиреоїдині гормони у регуляції росту?
Нормальний лінійний ріст тіла можливий тільки в присутності тиреоїдних гормонів, бо вони є синергістами СТГ та соматомедінів, які впливають на утворення кісток.
Тиреоїдні гормони стимулюють в кістках осіфікацію і як наслідок виникає нормальний їх розвиток відповідно до віку дитини, при нестачі гормонів вік кісток стає меншим за хронологічний вік дитини
Як діють тиреоїдині гормони на інтенсивність метаболізму?
Основнийобмін – це енергетичні витрати організму, які характеризують інтенсивність метаболізму і визначаються у стандартних умовах (натще, при температурі комфорту, лежачі, під час фізичного і психічного спокою).
Тиреоїдні гормони збільшують інтенсивність метаболізму, тому основний обмін збільшується. Причиною збільшення інтенсивності метаболізму є – збільшення в клітинах-мішенях синтезу нових білків, а саме – ферменту Na+-K+-АТФ-ази, який збільшує гідроліз АТФ і тим самим - швидкість дії натрій-калієвих насосів мембран-клітин, які потребують енергії АТФ, тому збільшується кількість мітохондрій в клітинах. Наслідком зазначеного і є збільшення інтенсивності метаболізму, що супроводжується збільшення споживання кисню організмом, а це призводить до збільшення вентиляції легень, хвилинного об’єму крові (збільшення частоти і сили скорочення серця).
Споживання кисню збільшується у всіх тканинах завдяки стимуляції інтенсивності метаболізму за винятком мозку, статевих залоз і селезінки.
Збільшення інтенсивності метаболізму призводить до збільшення теплопродукції, що впливає на процеси терморегуляції. Люди, які мають збільшену концентрацію гормонів погано переносять спеку.
Як діють тиреоїдині гормони на вісцеральні системи, структури яких мають адренорецептори?
Тиреоїдні гормони підвищують вплив симпатичної нервової системи та катехоламінів (адреналін, норадреналін) на клітини-мішені, які мають адренорецептори (переважно бета-адренорецептори), бо вони збільшують синтез нових білків, які є мембранними адренорецепторами. Тому збільшення частоти і сили скорочення серця під впливом тиреоїдних гормонів є наслідком збільшення впливу симпато-адреналової системи на бета-адренорецептори кардіоміоцитів.
Тема 9. Роль гормонів підшлункової залози в регуляції концентрації глюкози в крові.
Які гормони підшлункової залози регулюють концентрацію глюкози в крові?
Сталість концентрації глюкози в крові регулюють гормони підшлункової залози інсулін та глюкагон.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 492 | Нарушение авторских прав
|