Хворий поступив в коматозному стані з помірним пригніченням дихання і серцевої діяльності після прийому препаратів барбітурової кислоти. Призначити антидотную терапію.
A. *Бемегрід
B. Апоморфіну гідрохлорид
C. Протаміну сульфат
D. Кальцію хлорид
E. Атропіну сульфат
З хімічного виробництва в токсикологічне відділення доставлений хворий з отруєнням ртуттю. Який препарат слід використати в даній ситуації?
A. *Унітіол
B. Ізонітрозин
C. Налоксон
D. Активоване вугілля
E. Ентеросорбент СКН
У приймальне відділення поступив хворий з пригніченням дихання. Препарати якої фармакологічної групи стимулюють дихання при його пригніченні?
A. * Аналептики
B. Транквілізатори
C. Нейролептики
D. Антидепресанти
E. Анальгетики
Хворий на гострий інфаркт міокарду в складі комплексної терапії отримував гепарин. Через деякий час з”явилася гематурія. Який засіб (антидот) можна використовувати?
A. *Протаміну сульфат
B. Беметрид
C. Унітіол
D. Налоксон
E. Вікасол
64. Підчас барбітурового наркозу у хворого 65 років почалость пригнічення дихання. Анестезіолог зробив внутрішньовенну ін’єцію 10 мл 0,5% розчину бемегріду. Стан хворого покращився, об”єм легеневої вентиляції збільшився. Яке явище полягає в основі взаємодії цих препаратів?
A. *Антагонізм прямий
B. Антагонізм непрямий
C. Антагонізм однобічний
D. Синергізм прямий
E. Синергізм непрямий
Унітіол є антидотом і застосовується, зокрема, при отруєннях солями важких металів. Як називається такий тип взаємодії лікарських речовин?
A. *Хімічний антагонізм
B. Фізичний антагонізм
C. Фізіологічний антагонізм
D. Синергоантагонізм
E. Неконкурентний антагонізм
При огляді хворого відмічено різке звуження зіниць ока, сонливість, рідке дихання, по типу Чейна-Стокса, застримка сечі, сповільнення серцевого ритму, підвищення спино-мозкових рефлексів. Яка речовина викликала отруєння?
A. *Морфін
B. Атропін
C. Фосфакол
D. Кофеїн
E. Барбітал
Хворому з діагнозом отруєння ціанідами лікар призначив натрію нітрит. Який механізм його антитоксичної дії?
A. *Утворення метгемоглобіну
B. Адсорбція токсинів
C. Реактивація цитохромоксидази
D. Утворення нейтральних солей
E. Утворення хелатних комплексів
Хлопець 15 років, з ознаками гострого отруєння наркотичними анальгетиками потребує призначення специфічного антагоніста морфіноподібних засобів. Назвіть його.
A. * Налоксон
B. Трилон Б
C. Пентазоцин
D. Унітіол
E. Бемегрід
У відділення швидкої допомоги доставлений пацієнт, який помилково випив розчин ртуті дихлориду (сулема). Стан важкий, відмічається збудження, зниження артеріального тиску. Лікар зробив промивання шлунку з розчином яєчного білку, ввів за допомогою зонду 30 г активованого вугілля і 30 г магнію сульфату. Вкажіть, який препарат необхідно призначити для знешкодження ртуті?
A. *5% розчин унітіолу внутрішньом”язево
B. 4% розчин натрію гідрокарбонату внутрішньовенно
C. 15% р-н дипіроксиму внутрішньом”зево
D. 2% розчин фуросеміду з ізотонічним розчином натрію хлориду внутрішньовенно
E. Метиленовий синій в 5% розчині глюкози внутрішньовенно
70. Потерпілий обробляв рослини розчином речовини з інсектицидною дією без індивідуальних засобів захисту. Через деякий час у нього почалося сильне виділення слини, поту, сльоз, болі у животі, діарея. При огляді виявлено міоз. Речовина, що викликала отруєння, належить до групи:
A. * Антихолінестеразні засоби
B. Н-холіноміметики
C. Солі міді
D. Нітрати
E. Органічні сполуки хлору
71. Після введення лікарської речовини у піддослідної тварини зменшилося виділення слини, розширилися зіниці, а при наступному введенні у вену ацитилхоліну частота скорочень серця істотно не змінилася. Вкажіть назву цієї речовини:
A. *Атропін
B. Адреналін
C. Анаприлін
D. Прозерин
E. Сальбутамол
У хворого на хронічну сердцеву недостатність в процесі лікування препаратуми наперстянки виникли симптоми, що свідчать про початок токсичної дії серцевих глікозидів. Який препарат неодхідно призначити для зменьшення негативної дії наперстянки?
A. * Калію хлорид
B. Дипіроксим
C. Етімізол
D. Атропіну сульфат
E. Кофеїн-натрію бензоат
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 874 | Нарушение авторских прав
|