У приймальне відділення надійшов хворий з алкогольним отруєнням. Лікар призначив провести пацієнту форсований діурез. Який сечогінний засіб необхідно використовувати?
A. * Фуросемід
B. Спіронолактон
C. Діакарб
D. Еуфілін
E. Амілорид
Хворому, який отруївся срібла нітратом призначили для промивання шлунка гіпертонічний розчин натрію хлориду. Який механізм лежить в основі антидотної дії натрію хлориду?
A. *Фізико-хімічний
B. Рецепторний
C. Взаємодія з клітинними метаболітами
D. Ферментний
E. Антиферментний
Молода дівчина 17 років з метою суїциду прийняла велику дозу фенобарбіталу. Після прибуття на місце події лікар швидкої допомоги швидко промив шлунок, ввів бемегрид і розчин натрію гідрокарбонату внутрішньовенно. З якою метою лікар ввів натрію гідрокарбонат?
A. *Для підвищення ниркової екскреції фенобарбіталу
B. Для стимуляції дихання
C. Для нормалізації АТ
D. Для інактивації фенобарбіталу
E. Для пробуджуючого ефекту
При проведенні анестезії лікар-анестезіолог передозував дозу тубокурарину хлориду. Хворому призначили прозерин. На чому заснована дія цього препарату?
A. * Зменшення активності холінестерази
B. Підвищення активності холінестерази
C. Блокада пресинаптичної мембрани
D. Активація М-холінорецепторів
E. Блокада адренорецепторів
Хворому для ввідного наркозу внутрішньовенно ввели тіопентал натрію, після чого настав ларингоспазм, підсилилась салівація. Введення якого препарату можливо було б запобігти небажані ефекти?
A. *Атропіну сульфат
B. Адреналіну гідрохлорид
C. Прозерин
D. Аллоксин
E. Пірроксан
У хворого після короткочасного оперативного втручання проведеного з застосування дитиліну понад 30 хвилин відмічалось пригнічення дихання не відновився попередній тонус м’язів. Яку допомогу необхідно надати хворому?
A. *Переливання крові
B. Гемодіаліз
C. Гемосорбція
D. Форсований діурез
E. Перитоніальний діаліз
До приймального відділення надійшов хворий у непритомному стані. Шкіра холодна, зіниці звужені, дихання з утрудненням, відзначається періодичність по типу Чейн-Стокса, артеріальний тиск знижений, сечовий міхур переповнений. Чим відбулося отруєння?
A. *Наркотичними анальгетиками
B. Транквілізаторами
C. Ненаркотичними анальгетиками
D. М-холіноблокаторами
E. Антигістамінними препаратуми
До приймального відділеня був доставлений хворий у непритомному стані з різьким пригніченням дихання та серцевої діяльності, зниженням сухожильних рефлексів. За словами супроводжуючої його дружини він в останній час страждав на безсоння та приймав на ніч снодійні засоби. Який лікарський препарат необхідно ввести хворому для невідкладної допомоги?
A. *Бемегрид
B. Унітіол
C. Дипіроксим
D. Атропіну сульфат
E. Протаміну сульфат
У хворого при комбінованій терапії хронічної серцевої недостатності дигітоксіном та фуросемідом розвинулась різка м’язова слабкість. Які електролітні порушення можна виявити в крові?
A. *Гіпокаліємія
B. Гіперкаліємія
C. Гіпокальціємія
D. Гіперкальціємія
E. --
Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої декілька покращилось, однак незабаром з’явились скарги на нежить, кон’юктивіт, шкірні висипи, в’ялість та послаблення пам’яті. Препарат якої групи міг викликати подібну побічну дію?
A. *Солі брому
B. Препарати валеріани
C. Препарати пустирника
D. Адаптогени
E. Препарати хмелю
Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої декілька покращилось, однак незабаром з’явились скарги на нежить, кон’юктивіт, шкірні висипи, в’ялість та послаблення пам’яті. Був встановлений діагноз “бромізм”. Що доцільно призначити для послаблення симптомів?
A. *Натрію хлорид
B. Розчин глюкози 5%
C. Аспаркам
D. Поліглюкін
E. Послаблюючи засоби
У хворої 45 років, котра протягом двох тижнів приймає неодикумарин з приводу тромбофлебіту при черговому обстеженні в крові виявлено зниження протромбіну, в сечі спостерігається мікрогематурія. Який лікарській засіб необхідно застосувати в якості антагоністу неодикумаріну?
A. *Вікасол
B. Протаміну сульфат
C. Амбен
D. Натрію цитрат
E. Тромбін
До приймального відділення був доставлений хворий зі скаргами на запаморочення, зниження гостроти зору, нудоту, слинотечею та спастичні болі в животі. Був встановлений діагноз: отруєння фосфорорганічними сполуками. Що доцільно включити в склад комплексної терапії?
A. *Атропіну сульфат та дипіроксим
B. Тіосульфат натрію та бемегрид
C. Тетацин-кальцій та унітіол
D. Налорфіну гідрохлорид та бемегрид
E. Глюкоза та бемегрид
У хворого, що страждає на хронічну серцево-судинну недостатність в процесі дігіталізації з’явились слідуючи симптоми: головний біль, втома, нудота, порушення кольорового зору (навколишні предмети сприймаються в зеленому кольорі). На ЕКГ з’явилась синусова брадикардія та ознаки порушення атріовентрикулярного проведення. Який засіб можна застосувати для зменшення симптомів інтоксикації?
A. *Унітіол
B. Налоксон
C. Бемегрид
D. Дипіроксим
E. Атропіну сульфат
До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіпіремійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно застосувати?
A. *Прозерин
B. Ацеклідин
C. Пілокарпін
D. Армін
E. Дипіроксим
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 984 | Нарушение авторских прав
|