АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Чоловіча статева система. Будова сім’яників. Вплив алкоголю та нікотину на функції статевих органів.

Прочитайте:
  1. A. виробляє рилізинг-фактор, що впливає на синтез ФСГ і ЛГ
  2. Cечова система. 1 заняття
  3. E. Лікування специфічної інфекції жіночих статевих органів
  4. IV. Основні завдання та функції служби страхових експертів
  5. А. Недостатній розвиток сім’яників та вторинних статевих ознак, високий зріст.
  6. Анатомічна будова ВНС.
  7. Анатомічна будова кореня.
  8. Анатомічна будова листка дводольних рослин.
  9. Анатомічна будова листка хвойних рослин.
  10. Анатомічна будова листка.

Однією з умов існування і процвітання будь-якого біологічного виду є здатність відтворювати нащадків. Людина також біологічний вид, тому продовження роду є її природною потребою. Однак людина не тільки біологічна, а й соціальна істота. Це зумовлено тим, що її еволюція відбувалася в соціальному середовищі. Тому повноцінними умовами для продовження людського роду є створення сім'ї.

Людина розмножується статевим способом. Функцію розмноження забезпечує репродуктивна система, яку утворюють статеві органи. Статеві органи складаються зі статевих залоз, де формуються статеві клітини; статевих шляхів, по яких ці клітини досягають місця запліднення, і зовнішніх статевих органів, що забезпечують зустріч статевих клітин.

Чоловіча статева система складається з внутрішніх і зовнішніх статевих органів. Внутрішні статеві органи - це яєчка (статеві залози) з придатками, статеві канали (сім'явиносні й придаткові протоки, сім'явипорскувальний канал), придаткові статеві залози (сім'яні міхурці, передміхурова залоза, залози цибулини сечівника)

Яєчка - овальні парні статеві залози, що містяться поза черевною порожниною у шкірному мішку (мошонці) і виконують подвійну секреторну функцію: зовнішню - утворення сперматозоїдів і внутрішню - виділення гормону тестостерону. Кожне яєчко складається приблизно з тисячі звивистих сім'яних канальців. При статевому дозріванні у сім'яних канальцях яєчок починають утворюватися чоловічі статеві клітини - сперматозоїди. З яєчок вони надходять до придатків, де дозрівають упродовж двох тижнів.

Придаток яєчка - це згорнута спіраллю трубка, що проходить по задній частині кожного яєчка. Від кожної протоки придатка починається сім'явиносна протока, яка з'єднується з протоками сім'яних міхурців. Сім'яні міхурці - парні залози, секрет яких забезпечує сперматозоїди поживними речовинами, а також підтримує їхню рухливість.

Протоки придатків й сім'яних міхурців зливаються в одну й утворюють сім'явипорскувальний канал. Він відкривається у сечівник (уретру). Саме тут сечовий шлях об'єднується зі статевим.

Під сечовим міхуром, верхню частину сечівника охоплює передміхурова залоза (простата). Вона виділяє слиз, який забезпечує рух сперматозоїдів сім'явиносною протокою, а також процес сім'явипорскування. Залози цибулини сечівника виділяють слизоподібний секрет, що захищає слизову оболонку сечівника від подразнювальної дії сечі.

До зовнішніх статевих органів відносять мошонку, що вміщує яєчка та їхні придатки, і статевий член (пеніс).

 


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 597 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.007 сек.)