АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА СТЕНОКАРДІЇ В МІЖНАПАДНИЙ ПЕРІОД
А. Кардіальні захворювання:
1. Міокардит: тупі постійні болі в області серця, зв'язок з перенесеною інфекцією, загальні ознаки запалення: підвищення температури тіла, лейкоцитоз; ЕКГ – порушення ритму і провідності; ЕХО-КГ – дифузне збільшення обох шлуночків.
2. Нейро-циркуляторна дистонія: болі, що колють і ниючі; посилення болів після (не безпосередньо чи під час) хвилювання, перевтомлення, інфекцій, menses; лабильність PS і АТ.
3. Дисгормональна (постклімактерична) кардіоміопатія: поява впродовж 1-3 років після настання менопаузи; постійні тривалі болі; з'являються у будь-який час доби; не провокуються фізичним навантаженням, а навпаки – зменшуються після неї; постільний режим не зменшує, а навпаки підсилює болі; супроводжуються приливами; відсутність ефекту від нітрогліцерину і ефект від ментолвміщуючих препаратів – валідол, корвалол; на висоті болю хворого барвисто її описує (при стенокардії – в страху завмирає); не зважаючи на біль хворий продовжує займатися своєю справою; позитивний ефект від замісної гормональної терапії.
Б. Некардіальні захворювання:
1. Лівобічний синдром сходового м'яза (скаленус-синдром, синдром Наффцигера): болі в області серця; біль і тяжкість в лівій руці; провокація болів глибоким вдихом, нахилом голови вправо, відведенням лівої руки; оніміння і відчуття колення по ліктьовому краю кисті і передпліччя; припухлість надключичної ямки (лімфостаз); болючість при пальпації і збільшенні переднього сходового м'яза і місці його прикріплення до II ребра; зменшення, аж до відсутності пульсу на лівій променевій артерії при нахилі голови вправо; порушення трофіки лівої руки; ефект від новокаїнової блокади переднього сходового м'яза.
2. Синдром м'яза, що піднімає лопатку зліва: Біль в області лопатки, особливо її верхньо-медіального кута, шиї, передпліччя, плечового суглоба, плеча і бокової поверхні грудної клітки. Виникнення болів у зв'язку з динамічним навантаженням на м'язи шиї і спини і зміною погоди. Наявність зони - тригера (тиснення на яку спричиняє виникнення болю) в місці прикріплення м'яза, що піднімає лопатку; ефект від новокаїнової блокади поблизу місця прикріплення м'яза.
3. Корінцеві синдроми особливо, ураження корінця С8: біль, який розповсюджується від шиї до ліктьового краю передпліччя і мізинця; біль в міжлопатковій області; парестезії по ліктьовому краю кисті і мізинцю; гіпоалгезія.
4. Синдром Тітце: болі в місцях з'єднання ребрових хрящів із грудиною; пальпаторно – асиметрія грудини і ребер, болюча припухлість; рентгенологічно – звапніння;
5. Лівобічний оперізувальний лишай; болі в лівій половині грудної клітки; поява характерних герпетичних висипань через 7-10 днів після появи болю; ефект від противірусної терапії.
6. Синдром передньої грудної стінки: тривалий, тупий біль в м'язах передньої грудної стінки; зв'язок із значним фізичним навантаженням; ознаки запалення: підвищення температури, лейкоцитоз; ефект від протизапальної терапії; лівобічний плеврит, лівостороння плевропневмонія; інтоксикація, підвищення температури (домінуюча скарга); зв'язок болів із актом дихання; задишка; хрипи, крепітація, притуплення перкуторного звуку; наявність рентгенологічних змін – осередки потовиділення; ефект від антибактеріальної терапії.
7. Лівобічна пухлина легенів: тривалий, тупий біль; наявність пухлини на рентгенограмі і томограмі.
8. Дискінезії стравоходу: дифузний езофагоспазм; спазм кардіального сфінктера; ахалазія кардії; інтенсивні болі за грудиною із іррадіацією вліво. Провокуючі чинники – горизонтальне положення, нахили, куріння, стрес, прийом гарячішої або холодної їжі, спецій, соусів. Купірування болів ковтком води, зміною положення тіла, прийомом антацидів, нітрогліцерину (ахалазія кардії, оскільки захворювання пов'язане з дефіцитом релаксуючого чинника – NO). Виявлення спазму при ФГДС і рентгеноскопії.
9. Грижа стравохідного отвору діафрагми: болі в підкладковій області, з іррадіацією по ходу стравоходу, в спину, міжлопаткову область, в ділянку серця. Зв'язок болю із багатою їжею, підйомом тяжкості, кашлем, метеоризмом, прийняттям горизонтального положення. Посилення болів при нахилі вперед; зникнення або зменшення болів після відрижки, блювоти, глибокого вдиху, переходу у вертикальне положення, прийому води. Виявлення на фіброгастродуоденографії або рентгенографії.
10. Гіпотиреоз: болі в області серця; брадикардія; кардіомегалія, гідроперикард. На ЕКГ – низький вольтаж, зниження сегменту ST донизу від ізолінії. Адинамічность, апатичність, загальмованість, повільність, сонливість хворих. Одутловатість обличчя і, набряк язика - дизартрія, набряк голосових зв'язок – грубість, осиплість голосу, лущення шкіри, гіперкератоз. Набряклість кінцівок, без слідів після натиснення; зниження температури тіла; мускульна слабкість; зменшення гормонів щитовидної залози в крові.
11. Гіпертиреоз – дифузний токсичний зоб: болі в області серця; постійна тахікардія, не зникаюча уві сні, екстрасистолія; резистентність до серцевих глікозидів. Підвищення сістоли і зниження тиску діастоли. Постійне підвищення температури тіла і відчуття жару; прискорене дихання. Тепла, суха, бархатиста шкіра; схуднення; нервове збудження, плаксивість, тремор; очні симптоми; збільшення щитовидної залози пальпаторно і на ультразвуковому дослідженні; збільшення гормонів щитовидної залози в крові.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 557 | Нарушение авторских прав
|