ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ
1. Предмет філософії і своєрідність філософських проблем:
- поняття «філософія»; предмет філософії в різні історичні часи;
- коло філософських проблем; основні філософські дисципліни та основні розділи філософії;
- специфіка філософських питань.
2. Основне питання філософії:
- основне питання філософії;
- матеріалізм та ідеалізм, гностицизм та агностицизм; метафізика та діалектика у філософії.
3. Світогляд. Його структура і типи:
- світогляд його структура та рівні;
- історичні типи світогляду, спільне і відмінне між ними;
- специфіка філософського світогляду.
4. Основні функції філософії:
- функції філософії (світоглядна, методологічна, наукова) та їх значення;
- основні етапи співвідношення філософії і науки;
- спільні та відмінні риси філософії і науки;
- біполярність філософії.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ ПОЗААУДИТОРНОЇ РОБОТИ
Завдання 1. За допомогою словника дайте визначення поняттям: світогляд, міфологія, релігія, філософія, методологія, матеріалізм, ідеалізм онтологія, гносеологія, аксіологія, праксеологія, агностицизм.
Завдання 2. Робота з першоджерелом.
Законспектуйте уривок праці Ф.Енгельса «Людвіг Фейєрбах і кінець німецької класичної філософії» і складіть схему філософських течій та напрямів, які склалися в результаті розв’язання основного питання філософії.
«Найвищим питанням всієї філософії, питання про відношення мислення до буття, духу до природи, має свої корені в... обмежених і незграбних уявленнях людей.. Але воно було поставлене тільки тоді, коли все населення Європи пробудилося від зимової сплячки християнського середньовіччя (хоча питання про відношення мислення до буття в церкві принесло нову постановку питання: створений світ Богом чи існував він вічно?)...
Філософи розділилися на два протилежні табори в залежності від того, як вони відповідали на питання: що було первинним – дух чи природа? Ті, які стверджували, що дух існував до природи, і які визнавали створення світу,... становили ідеалістичний табір. Ті ж, які основним началом вважали природу, прилучилися до різних шкіл матеріалізму.
Але питання про відношення мислення до буття має ще й іншу сторону: як відноситься наше мислення про оточуючий нас світ до самого світу. Чи здатне наше мислення пізнавати дійсний світ, чи можемо ми в наших уявленнях і поняттях про дійсний світ складати правдиве відображення дійсності? На філософській мові це питання називається питанням про тотожність мислення і буття...».
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 449 | Нарушение авторских прав
|