АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Методом калориметрії

Прочитайте:
  1. В. Використати корегуючу гімнастику за методом Грищенко та Шулешової.
  2. ВОПРОС 43.Дайте оценку морфологического статуса ребенка(центильным методом) и уровню его биологического развития.
  3. ВОПРОС №3: 2-ОЙ ЗАКОН МЕНДЕЛЯ. ПРАВИЛО «ЧИСТОТЫ ГАМЕТ». ПРОВЕРКА ЗАКОНА МЕТОДОМ Х-КВАДРАТ. АНАЛИЗИРУЮЩЕЕ СКРЕЩИВАНИЕ И ЕГО ЗНАЧЕНИЕ ДЛЯ ГЕНЕТИЧЕСКОГО АНАЛИЗА.
  4. Дитині 5р. виставлено діагноз – дифтерія. Лікар призначив введення протидифтерійної сироватки за методом Безредка. Яким шляхом вводиться пробна доза сироватки?
  5. ДЛЯ ТОГО, ЧТОБЫ РАССЧИТАТЬ СУТОЧНЫЙ РАСХОД ЭНЕРГИИ МЕТОДОМ
  6. ИНСТРУМЕНТЫ И АППАРАТУРА, ПРИМЕНЯЕМЫЕ ПРИ ЛЕЧЕНИИ ПЕРЕЛОМОВ КОНЕЧНОСТЕЙ МЕТОДОМ ВЫТЯЖЕНИЯ
  7. МЕТОДОМ САЛИ.
  8. Методы определения субъективным методом клин рефракции
  9. Методы определения субъективным методом клинической рефракции

Для вимірювання теплових ефектів реакцій використовують кало­риметри. У цій роботі визначення будуть проводитися за допомогою найпростішого калориметра, який складається з двох фарфорових стаканів - внутрішнього і зовнішнього, прошарок повітря між якими єтеплоізолятором. Припустимо, що теплота нейтралізації буде витра­чатися на нагрівання розчину, що утвориться при реакції, і внутріш­нього стакана, маса якого (m ст) відома.

Відібрати мірним циліндром 100 мл розчину NаОН (молярна кон­центрація 1 моль/л) і вилити у внутрішній стакан. Занурити у цей розчин термометр, витримати 1 - 2 хв. і визначити температуру (t 1). Припускаючи, що розчин кислоти має таку ж саму температуру, віді­брати 100 мл розчину НСl (молярна концентрація 1 моль/л) і швидко влити її у той же самий стакан. За допомогою термометра визначити максимальну температуру розчину, що утворився (t 2).

Припускаючи, що густина розчинів натрій гідроксиду і соляної кисло­ти однакова і дорівнює 1 г/мл, будемо мати таку масу розчину у стакані:

m р= (V NаОН + V HCl) × r = (100 мл + 100 мл) × 1г/мл = 200 г.

Значення m ст, t 1і t 2занести в таблицю 8:

Таблиця 8

Параметр Позначення Величина
1. Маса внутрішнього стакана m ст  
2. Маса розчину m р 200 г
3. Теплоємність стакана С ст 1,087 Дж/г × град
4. Теплоємність розчину С р 4,1 Дж/г × град
5. Початкова температура t 1  
6. Кінцева температура t 2  

 

 

Розрахувати суму теплоємностей (S C) стакану і розчину в ньому:

S C = C ст × m ст + С р × m р , Дж/град.

Визначити кількість теплоти, що виділяється у досліді:

, Дж.

Визначити кількість теплоти, що відповідає взаємодії 1 моль натрій гідроксиду з 1 моль соляної кислоти, враховуючи, що у 100 мл розчину NaOH і НСl міститься по 0,1 моль речовини:

, кДж.


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 420 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)