1.1. Охоронний режим: повноцінний сон, виключення стресових ситуацій, перевтома. Благотворний вплив роблять ванни з крохмалем, висівками, хвоєю. Показані седативні і психотропні препарати: настоянка піона і валеріани, транквілізатори (оксазепам, медазепам, феназепам).
1.2. Створення «гіпоалергенного середовища»: щоденне вологе прибирання, виварювання постільної білизни кожні 7 – 14 днів, підтримка оптимальної вологості в квартирі (60%), одяг не повинен бути синтетичним і шерстяним, боротьба з мікрокліщами, тарганами, при епідермальній алергії уникати контакту з тваринами, не ходити в зоомагазини, цирк, не використовувати синтетичних миючих засобів і ін.
1.3. Строге дотримання дієти: грудним дітям використовувати гіпоалергенні суміші
старшим дітям обмежувати гострі, копчені продукти, прянощі, маринади, шоколад. цитрусові, міцні м'ясні бульйони, какао, яйця, цілісне коров'яче молоко; санація хронічних осередків інфекції і лікування вторинної інфекції, що приєдналася, на шкірі антибіотиками місцево і/або перорально.
1.4. При порушеннях травлення застосовують ферментні препарати, при дисбак-
теріозі кишечника – еубіотики, при важких формах АД - гепатопротектори..
1.5. Антигістамінні засоби: у періоді загострення застосовують препарати 1 поко-
ління з седативним ефектом (супрастин, тавегіл) у вікових дозах 1-2 рази на
день 3-5 днів, частіше на ніч у поєднанні з періолом, який має антисеротонинову дію. У подальшому переходять на препарати 11 поколіня (лоратадин, цетиризин, фексофаст) на протязі 1-го місяця. При важкій течії і неефективності антигістамінних препаратів призначають системні стероїди (преднізолон, дексаметазон) в/м в дозі 1-2 міліграми/кг по преднізолону, цитостатики.