АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Організація діагностичних досліджень
Діагностичні дослідження проводять у комплексі з іншими протиепі-зоотичними заходами. Це дозволяє виявити заражених тварин та попередити небезпеку розповсюдження інфекцій. Законодавство з питань ветеринарної медицини передбачає планові та вимушені алергічні, серологічні, бактеріологічні, вірусологічні, мікроскопічні, копрологічні і інші діагностичні дослідження. При окремих хворобах їх поєднують з клінічним оглядом та термометрією.
Діагностичним дослідженням в господарстві повинна бути піддана вся без винятку худоба, сприйнятлива до даного захворювання. В організаційному відношенні важливо провести їх у можливо стислі строки.
Обов'язкові поголівні дослідження проводять при бруцельозі, туберкульозі, лейкозі тварин, сапі, парувальній немічі, інфекційній анемії коней, трихомонозі та кампілобактеріозі великої рогатої худоби, трипаносомозі коней, віслюків, мулів, верблюдів. Вибіркові дослідження проводять з метою виявлення зараження гуртів гельмінтами.
Дослідження включають в план протиепізоотичних заходів, об'єм їх визначає начальник районної державної лікарні ветеринарної медицини.
Порядок організації діагностичних досліджень залежить від їх виду та способу. В плані визначають терміни досліджень. По можливості вони не повинні порушувати господарську діяльність. У першу чергу, дослідження проводять у неблагополучних пунктах. До початку роботи складають списки всього поголів'я (за інвентарною книгою чи даними сільської ради) за нижче приведеною формою:
Дата добавления: 2015-10-20 | Просмотры: 491 | Нарушение авторских прав
|