АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Алгоритми лікувально-діагностичних заходів при гострих порушеннях мозкового кровообігу на госпітальному етапі
(методичні рекомендації)
Госпітальний етап лікування хворих з МІ полягає у визначенні характеру інсульту, його локалізації, механізму розвитку, ступеня тяжкості та в проведенні інтенсивної терапії в інсультних відділеннях або у відділеннях інтенсивної терапії багатопрофільних лікарень (згідно з наказом МОЗ України № 297 «Про вдосконалення медичної допомоги хворим з цереброваскулярною патологією» від 30.07.2002 p.). Ці відділення повинні бути оснащені сучасною діагностичною апаратурою, що обов'язково включає КТ або МРТ і працює в цілодобовому режимі, а також мати підготовлений персонал для ведення таких хворих. Неодмінною умовою є забезпечення надання консультативної нейрохірургічної допомоги. Згідно з положеннями наказу всі хворі з ГПМК оглядаються нейрохірургом з моменту госпіталізації не пізніше першої доби з метою визначення доцільності нейрохірургічного лікування.
Існують вагомі докази того, що лікування хворих з інсультом в спеціалізованих центрах достовірно покращує результати лікування. Ці центри характеризуються наявністю висококваліфікованого персоналу та мультидисциплінарним підходом із залученням спеціалістів: анестезіологів, нейрохірургів, неврологів, кардіологів, фізіотерапевтів, спеціалістів з мовної та соціальної реабілітації.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 615 | Нарушение авторских прав
|