Алгоритм дій на догоспітальному етапі.
1. Забезпечити прохідність дихальних шляхів та при потребі налагодити штучну вентиляцію легенів.
2. Покласти пацієнта в комфортне положення.
3. Забезпечити подачу кисню.
4. Забезпечити моніторування життєвих функцій та ЕКГ.
5. Налагодити внутрішньовенний доступ.
6. Заспокоїти пацієнта. Треба забезпечити адекватне знеболення та у деяких випадках (наприклад кокаїнова інтоксикація, та ін.) медикаментозну седацію. Препаратами вибору є морфіну гідрохлорід, фентаніл та діазепам.
7. Симптоматичне та антигіпертензивне лікування повинно проводитися згідно стандартів в залежності від ураження органів-мішеней:
А. Рекомендоване внутрішньовенне введення препаратів. Препаратами вибору є лабеталол, нітрогліцерин, урапіділ. У хворих з ознаками гіперволемії (гостра серцева недостатність, набряк легенів) необхідно введення фуросеміду. Задля попередження гіпотензії нітрогліцерин не рекомендовано застосовувати протягом 48 годин після останнього застосування інгібіторів 5-фосфодіестерази (силденафіл, тадалафіл та ін.).
Б. У звязку зі складностями адекватного контролю темпів зниження АТ, застосування антигіпертензивної терапії у хворих з гострим порушенням мозкового кровобігу на догоспітальному етапі у більшості випадків не рекомендоване.
В. Не рекомендоване застосування сублінгвального та внутрішньом’язового введення антигіпертензивних препаратів у зв’язку з непередбаченим фармакодинамічним ефектом.
Г. Застосування ніфедипіну короткої дії для лікування ГК протипоказано оскільки швидкість та ступінь зниження АТ при його прийомі (особливо сублінгвально) важко контролювати;
8. При виникненні гіпотензивної реакції рекомендоване внутрішньовенне введення сольових ізотонічних розчинів, при неефективності - симпатоміметики та пресорні аміни.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 521 | Нарушение авторских прав
|