АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Гострий набряк легенів.
Приблизно 50% пацієнтів з гострим набряком легенів (ГНЛ) мають підвищені цифри АТ (систолічний АТ>140 мм рт ст.). У частини хворих така гіпертензивна реакція не є первинною, а розвивається у відповідь на задишку, збудження та/або стенокардитичний біль. Тому таким хворим треба налагодити оксигенотерапію, заспокоїти та забезпечити адекватне знеболення. Препаратом вибору у цьому випадку є морфін, який має також деякі інші позитивні ефекти у хворих з ГНЛ. Метою подальшого лікування цієї категорії хворих є зниження перед- і післянавантаження та забезпечення достатнього діурезу. Зниження АТ дозволяє зменшити потреби серця у кисні та підвищити серцевий викід. При ГНЛ зниження АТ необхідно проводити терміново та швидко. Препаратами вибору є нітрогліцерин та нітропрусід натрію, які використовуються на фоні сечогінної терапії.
Альтернативою нітровазодилататорам для зниження АТ у хворих з ГНЛ може бути застосування урапіділу. Цей препарат на відміну від інших вазодилататорів не викликає розвиток рефлекторної тахікардії, що особливо важливо у хворих з гострою серцевою недостатністю. У дослідженні NITURA використання урапіділу (на фоні оксигенотерапії, морфіну та діуретиків) у хворих з ГК, які ускладнені ГНЛ, супроводжувалося значнішим зниженням АТ та суттєвішим покращенням респіраторних та метаболічних показників ніж застосування нітрогліцерину.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 443 | Нарушение авторских прав
|