АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Інші мінеральні речовини

Прочитайте:
  1. E. - Бічний ріг сірої речовини спинного мозку на рівні СVIII – ThI.
  2. Анатомо- фізіологічна характеристика ендокринної системи. Гормони як біологічно-активні речовини.
  3. Антихолінестеразні речовини необерненої дії
  4. БІОЛОГІЧНО АКТИВНІ РЕЧОВИНИ
  5. Біологічно активні речовини – медіатори (модулятори) запалення
  6. Виберіть із перерахованого, що в клітині являється бар’єром, що визначає, які речовини можуть виходити із клітини, або проникати в неї?
  7. Вітаміни і мінеральні речовини.
  8. Вітаміни – це органічні речовини, які необхідні в незначних кількостях живим організмам (записати визначення в робочому зошиті).
  9. Вітаміноподібні речовини
  10. ВІТАМІНОПОДІБНІ РЕЧОВИНИ

Фторид відіграє важливу роль у морському кормовому ланцюзі і бере участь в утворенні кісток. Очевидно, для риб характерний високий рівень стійкості до вмісту фториду у воді.

Mn, Zn, Ca, Mg у вигляді хелатів діють як кофактори, що підвищують активність інших ферментів, наприклад, фосфатаз. Вони утворюють як би місток між ферментом і фосфатними угрупованнями субстрату, полегшуючи їхнє відщіплення.

 

Регуляція водно-сольового обміну

У організмі підтримується сталість рідин внутрішнього середовища, їхнього іонного складу. Найбільш точно регулюється обсяг рідин організму, осмотичний тиск, вміст натрію і кальцію.

Нейрогуморальна регуляція:

1 Умовно-рефлекторна

2 Рефлекторна

2.1 Рецепториротової порожнини

2.2 Барорецептори шлунку

2.3 Осморецептори тканин

2.4 Волюморецептори

 

Вітаміни

 

Вітаміни – біологічно активні речовини, необхідні для нормального обміну речовин в організмі. Таких речовин нараховується біля двадцати. Вітаміни синтезуються в основному рослинами і бактеріями. Багато вітамінів входять до складу ферментів. При відсутності окремих вітамінів розвиваються авітамінози, а при хибі – гіповітамінози.

Риби мають приблизно ті ж потреби у вітамінах, що і ссавці. При обмеженому доступі риб до натурального корму і необхідно додавати до їхнього корму вітаміни. Оскільки корм для риб вноситься у воду, то велика частина вітамінів не надходить у їхній організм. У залежності від розчинності, до 90 % деяких вітамінів групи В і 65 % вітаміну С можуть вимиватися із корму за 30 с після попадання його у воду. У зв'язку із вимиванням вітамінів із корму і тим, що оцінка потреби в них утруднена, надійна оцінка потреби риб у вітамінах неможлива.

Симптоми недоліку вітамінів, описані нижче, хоча і типові, але не характерні для усіх видів, тому що деякі із них можуть бути результатом вторинних інфекцій, зв'язаних із дефіцитом вітамінів.

 

Вітамін А

Вітамін А зустрічається у формі вітаміну А120Н29ОН) чи вітаміну А2 20Н27ОН). Вітамін А1 виявлений тільки в ссавців і морських риб, вітамін А2 звичайно міститься в організмі прісноводних риб. У зв'язку із тим, що він відіграє велику роль у регенерації родопсину, він важливий для функції зору в хребетних. Крім того, він бере участь у транспорті кальцію, у процесі розмноження і збереження цілісності мембран. Симптоми дефіциту містять у собі анорексію, асцити, деформацію хрусталика, набряк, екзофтальм (випинання очного яблука), ерозію плавців, уповільнення росту, очні, ниркові і шкірні крововиливи і поразки очей.

 

Вітамін D

ВітамінD, у формі D3 (холекальциферол), виконує важливу роль у процесі всмоктування кальцію в кишечнику. Оскільки риби можуть поглинати кальцій із води через зябра, цей вітамін необхідний звичайно ж у тих регіонах, де риби містяться в м'якій воді.

Ознаками дефіциту є слабкий ріст, сколіоз (бічне скривлення хребетного стовпа) і тетанус білих м'язів.

 

Вітамін E

Вітамін E, або токоферол, виконує важливу функцію в захисті ненасичених жирних кислот від окислювання. Рівень вітаміну Е в кормі пов'язаний із рівнем поліненасичених жирних кислот у ньому. Симптомами дефіциту є анемія, асцит, м'язова дистрофія, набряк, екзофтальм, ожиріння печінки, зниження осмотичної резистентності еритроцитів, слабкий ріст і знижений гематокрит, порушення відтворних функцій.

Добавка в корм вітаміну Е або риб'ячого жиру сприяє адаптації риб до умов вирощування, але не збільшує їхньої усталеності до стресу.

 

Вітамін K

Вітамін K виконує визначену функцію в каскаді процесів зсідання крові. Цей вітамін звичайно включається до складу кормів для риб у формі вітаміну К3, менадиону. Симптомами дефіциту є анемія і слабке зсідання крові.

 

Тіамін

Тіамін відіграє важливу роль у процесі обміну вуглеводів в організмі риб. Була виявлена кореляція між потребами коропа у тіаміні і потребами у вуглеводах. Результатом дефіциту тіаміну є анорексія, слабкий ріст, м'язова атрофія, катаракта, судороги, набряк, неврологічні порушення, утрата рівноваги і потемніння забарвлення шкірного покриву.

 

Рибофлавін

Рибофлавін бере участь у системі транспорту електронів і функціонує як кофермент. Дефіцит рибофлавіну виявляється в анемії, анорексії, атаксії, катаракті, потемнінні забарвлення шкірного покриву, ерозії плавців, низького ступеня утилізації корму і слабкому росту, очному і шкірному крововиливах, захворюванні очей, фотофобії, пігментації райдужної оболонки ока і васкуляризації роговиці.

 

Піридоксин

Піридоксин як кофермент бере участь в обміні амінокислот. Потреби в піридоксині, імовірно, залежать від рівня білка в кормі, хоча це поки не доведено для всеїдних видів риб. Симптоми дефіциту містять у собі анемію, анорексію, атаксію, темну пігментацію шкірного покриву, судороги, набряк, утрату рівноваги, экзофтальм, прискорене і утруднене дихання, слабкий ріст, порушення нервової системи, швидке трупне задубіння, блакитне забарвлення слизу і коливне плавання.

 


Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 535 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)