АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Пантотенова кислота
Пантотенова кислота відіграє важливу роль в утворенні коферменту А, що бере участь в окислюванні і синтезі жирних кислот, а також у ряді інших ферментативних перетворень. Ознаками дефіциту є анорексія, атаксія, зяброва атрофія, ексудативний дерматит і стовщення зябер, слабкий ріст, шкірний крововилив і захворювання шкіри, апатичність, некроз печінки, крайня слабість, коливні рухи при плаванні.
Ніацин
Ніацин входить до складу коферментів НАД і НАДФ. Риби, очевидно, не можуть забезпечити синтез достатньої кількості ніацину із триптофану, тому необхідно, щоб ніацин надходив у їхній організм із кормом. Результатом дефіциту ніацину є анемія, анорексія, набряк, погана утилізація корму і слабкий ріст, шкірний крововилив, захворювання товстої кишки і шкірних покривів, апатичність, фотофобія і тетанус білих м'язів.
Біотин
Біотин відіграє важливу роль у біосинтезі довголанцюгових жирних кислот і пурину, а також виконує функцію проміжного переносника карбоксильної групи в процесі реакції карбоксилювання і декарбоксилювання. До симптомів дефіциту відносяться анорексія, м'язова атрофія, темна пігментація шкірного покриву, судороги, дегенерація зябер, ожиріння печінки, погана утилізація їжі, знижена осмотична резистентність еритроцитів, захворювання товстої кишки і шкірного покриву і блакитне забарвлення слизу.
Фолат
Фолат бере участь в амінокислотному обміні. Ознаки дефіциту містять у собі анемію, анорексію, потемніння забарвлення шкірного покриву, погану утилізацію корму, крихкість плавців і апатичність.
Вітамін В12
Вітамін В12 відіграє важливу роль у процесі дозрівання еритроцитів, обміні жирних кислот і в рециркуляції фолієвої кислоти, тому ознаки дефіциту вітаміну В12 і фолієвої кислоти схожі. Іншими наслідками дефіциту вітаміну В12 є розпад еритроцитів і низький вміст гемоглобіну.
Холін
Холін є попередником нейромедіатора ацетилхоліну і відіграє роль донора метільної групи. Симптоми дефіциту холіну містять у собі ожиріння печінки, погану утилізацію корму і слабкий ріст, а також нирковий крововилив.
Інозит
Інозит в організмі риб відіграє роль фактора росту. Симптомами дефіциту є анемія, анорексія, здуття живота, ожиріння печінки, погана утилізація корму, слабкий ріст і шкірні захворювання.
Вітамін С
Вітамін С на відміну від більшості ссавців і птахів не може синтезуватися в організмі риб. Аскорбінова кислота є сильним відбудовним агентом і кофактором у реакції гідроксиювання проліну в гідроксипролін, що входить до складу колагену. Через низьку стабільність аскорбінової кислоти вітамін С часто включається до корму у фосфат – або сульфат–стабілізованої формах або у формі мікроінкапсульованого вітаміну. Однак ці стабілізовані різновидності вітаміну С утилізуються із різною ступінню у різних видів. Було висунуте припущення про те, що сульфат-стабілізований вітамін С може засвоюватися, але характеризується низькою біологічною цінністю. Симптомами дефіциту вітаміну С є анемія, анорексія, асцит, аномалії хряща, низька опірність захворюванням, екзофтальм, слабкий ріст, знижений гематокрит, низький вміст гемоглобіну, зябровий, нирковий, печінковий і шкірний крововиливи, захворювання очей, апатичність, лордоз (скривлення хребта опуклістю вперед), занепад сил і сколіоз.
Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 552 | Нарушение авторских прав
|