Аскорбінова кислота – Асidum ascorbinicum
Синонім: вітамін С, Vitaminum С.
Властивості: білий кристалічний порошок, кислий на смак, добре розчиняється у воді, утворюючи нестійкі розчини.
Міститься аскорбінова кислота в значних кількостях у продуктах рослинного походження (плоди шипшини, капуста, лимони, апельсини, хрін, фрукти, ягоди, хвоя тощо). Невелика кількість вітаміну міститься в продуктах тваринного походження (печінці, мозку, м'язах).
Зберігають у прохолодному, захищеному від світла місці.
Форма випуску: таблетки по 0,05…0,1 г; ампули по 1 мл і 2 мл 5-процентного розчину. Входить до складу багатьох полівітамінних препаратів.
Дія: аскорбінова кислота відіграє важливу роль у життєдіяльності організму. їй властиві сильно виражені відновні властивості. Бере участь у регулюванні окисно-відновних процесів вуглеводневого обміну, звертанні крові, регенерації тканин, утворенні стероїдних гормонів. Однією з важливих фізіологічних функцій аскорбінової кислоти є співучасть у синтезі коллагену і нормалізації проникності капілярів.
Організм людини нездатний сам синтезувати вітамін С: потреба в ньому задовольняється вітаміном, що надходить із стравою. Нестача або відсутність його призводить до розвитку гіпо- та авітамінозу (цинги). Порушується цілісність судин, з'являється кровотеча з ясен, випадають зуби.
Сільськогосподарські тварини і птиця малочутливі до нестачі аскорбінової кислоти в кормах.
Вітамін С - могутній фактор попередження та лікування інфекційних хвороб.
Він має також дезінтоксикаційну дію по відношенню до багатьох промислових токсичних речовин.
Промислові отрути (ртуть, свинець, миш'як, бензол і деякі інші), лікарські речовини (антибіотики тощо), а також інфекційні хвороби підвищують потребу організму у вітаміні С.
Показання, способи і дози застосування: для підвищення загальної резистентності організму при інфекційних захворюваннях і отруєннях тварин, при геморагічних діатезах, анеміях, захворюваннях печінки, матки, важко загоюваних ранах.
Дози всередину: коням – 0,5...3,0 г; великій рогатій худобі - 0,7...4,0; дрібній рогатій худобі - 0,2...0,5; свиням - 0,1...0,5; собакам – 0,03...0,1 г; внутрішньовенно: коням - 0,5... 1,5 г; великій рогатій худобі - 0,5...2,0 г у формі 5...10-процентного розчину.
З метою профілактики гіповітамінозу і поліпшення засвоєння корму рекомендують для племінної птиці, індичок, бройлерів додавати до комбікормів 50 г аскорбінової кислоти на 1 тонну корму.
Дата добавления: 2015-10-20 | Просмотры: 585 | Нарушение авторских прав
|