АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
ОПИС ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНОГО ПРОЦЕСУ І ЙОГО ЦІЛЕЙ.
У різних напрямках трансперсональної психології з її явно вираженої психотехнічних спрямованістю (холотропне дихання, ребефінг, вайвейшн) акцент робиться на самодослідження і саморозвиток.
Духовний розвиток (під яким мається на увазі збагачення новим сенсорним і візіонерських досвідом, трансформуючим особистісні смисли, і сприйняття життєвих ситуацій в цілому, і особистісні трансформації, спрямовані на подолання егоцентричної відчуженості від світу),, відмова від медичної моделі відносин з клієнтом, всебічна активізація останнього, в тому числі і за допомогою безпосереднього фізичного контакту ("робота з тілом"), застосування східних психотехнік - все це визначає особливу стратегію підходу до психотерапевтичної практиці. Стратегію, яку можна було б узагальнити таким чином: бажаними є такі пацієнти (клієнти), які:
а) не страждали і не страждають психічними захворюваннями;
б) володіють певними особистісними особливостями, що дозволяють їм дбати про свій внутрішній світ,
в) відрізняються достатнім рівнем збереження соматичного здоров'я.
Однією з головних особливостей терапевтичного процесу є, таким чином, акцент не на зміні, а на самодослідження, на "досвіді", на діянні, в якому можуть відбутися хвилюючі відкриття і спонтанне самозцілення. Тому трансперсональна сеанси об'єднують у собі і групову роботу, і роботу з тілом, і надання інформації, і експериментування з техніками зміни свідомості. Принципово неприйнятними при цьому інтерпретації; всяка позиція ведучого "над" відмітається з самого початку. Партнерство і самостійність учасників подібної роботи посилюються постійною зміною ними ролей: випробувача і асистента в ході переживання терапевтичних сеансів. Таким чином, не стільки терапевтична спрямованість, скільки інша, "інноваційна освіта", глибоко персоналізоване навчання трансперсонального досвіду - така загальна концепція психологічної допомоги, що реалізується в трансперсональної парадигмі.
Загальною метою трансперсональної психотерапії проголошується інтеграція хілотропіческого і холотропічного модусів буття - гармонія соматичного, духовного і душевного здоров'я. Приватною метою може виступати психологічна допомога людям, що переживають гострі кризові стани. Загальна ж стратегія психологічної допомоги полягає в тому, щоб "повністю емпірично зануритися в тему, що вийшла на поверхню і після її завершення повернутися до розплутаного і повного переживання справжнього" (Гроф, с. 285). Іншими словами, мова йде про якнайповніше емоційне відреагування хворобливих переживань, про їх зживання та вирішення у внутрішньому, а не в зовнішньому подієвому і ситуативному плані.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 613 | Нарушение авторских прав
|