АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

I. Дайте англійські еквіваленти з наступних з тексту. Шлунок великий, бобоподібний, порожнистий, м'язовий орган

Прочитайте:
  1. I. Дайте англійські еквіваленти з наступних з тексту.
  2. I. Дайте англійські еквіваленти з таких варіантів тексту.
  3. I. Поясніть значення наступних слів і словосполучень. Використовуйте їх в ситуації самостійно.
  4. I. Поясніть сенс наступних слів і словосполучень. Використовуйте їх у пропозиції, що містять власні.
  5. V. Дайте такі тези англійською мовою.
  6. Боб: Когда у вас появится идея о том, что же в вас сопротивляется, дайте мне знать.
  7. Дайте визначення анатомії як науки, її значення для фахівця з фізичної культури та здоров’я людини.
  8. Дайте визначення аносмії, поясніть, в результаті чого вона може виникнути. Яким чином нюх впливає на статеву поведінку ссавців?
  9. Дайте визначення другому закону Менделя - закону розщеплення. Наведіть приклади домінантного і рецесивного типу успадкування - хвороба Геттінгтона і фенілкетонурія.

Шлунок

Шлунок великий, бобоподібний, порожнистий, м'язовий орган. Він знаходиться у верхній частині живота під діафрагмою. Його розміри близько 21-25 см в довжину і найбільшому діаметрі 8-9 см. Він має місткість від 2,14 до 2,48 літра.

Шлунок складається з трьох частин: дна (верхня частина), тіла (середня частина), і порожнини (нижня, дистальна частина). Верхній отвір шлунка називається кардіальним м’язом замикачем а нижній – воротарим м’язом замикачам. Зморшки у слизовій оболонці шлунка називаються складками.

Їжа потрапляє в шлунок через стравохід, проходячи через кільцевий м'язи (сфінктер), який відкривається і закривається. Сфінктер як правило, запобігає попаданню вмісту шлунка назад в стравохід.

Шлунок служить для зберігання їжі, ритмічного перетирання і змішування їжі з ферментами. Клітин, що вистилають шлунок виділяють три важливих речовини: слиз, соляну кислоту і пропепсин (фермент, що розщеплює білки). Слиз клітин слизової оболонки шлунка, захищає його від руйнуючої дії кислоти і ферментів. Будь-яке порушення слизового шару, наприклад інфекції, викликаної бактерією Helicobacter Pylori, або від аспірину може призвести до пошкоджень, що призводить до виразки шлунка.

Соляна кислота забезпечує дуже кисле середовище, необхідне для пепсину, щоб розщепити білки. Висока кислотність шлунка також виступає в якості бар'єру проти інфекції, убиваючи більшість бактерій. Секрецію кислоти стимулюють нервові імпульси шлунка, гастрин (гормон, який виділяється в шлунку), і гістамін (речовина яка виділяється в шлунку).

Пепсин розщеплює близько 10 відсотків білків. Це єдиний фермент, який перетравлює колаген, який є білком і основною складовою м'яса.

Тільки кілька речовин, таких як алкоголь і аспірин, можуть бути поглинені безпосередньо зі шлунка і тільки в невеликих кількостях.

Шлунок передає їжу в дванадцятипалу кишку, перший сегмент тонкої кишки. Їжа потрапляє в дванадцятипалу кишку через сфінктер воротаря в кількостях, яких тонка кишка може перетравити. При повному наповнені дванадцятипала кишка сигналізує живіт, щоб зупинити випорожнення.

Відповідайте на наступні питання по тексту.

1. Що таке - живіт?

2. Де живіт розташований?

3. З чого живіт складається?

4. Яка роль sphincter?

5. Живіт служить випуском або областю пам'яті для їжі?

6. Що три важливі субстанції роблять осередки, що набивають шлунок, ховають?

7. Як роблять слизові пальта осередків функціонують?

8. Що може призводити до виразки живота?

9. Чим кислотна секреція стимулює?

10. Що таке - пепсин, відповідальний за?

11. Усі субстанції абсорбуються безпосередньо від живота, немає їх?

12. Коли робить дванадцятипалу кишку, сигнальну живіт, щоб зупинити empting?

I. Дайте англійські еквіваленти з наступних з тексту.

bean-shaped, abdominal capacity; enzyme; sphincter (sphincter) secretion; rhythmically reduced, hydrochloric acid, fundus (organ); precursor of pepsin; aspirin; protein; gastric ulcer; bacterium; collagen.


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 519 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)