АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

З.д.н.т. України професор Ю.І. Бажора. 48 річний чоловік працює у ковальському цеху машинобудівельного комбінату

Прочитайте:
  1. Відповідно до наказу МОЗ України № 77 від 14.04.93 року, показаннями для медико-генетичного
  2. Д.мед.н., професор Запорожан В.М.
  3. дисертаційні роботи послідовників академіка НАПН України Т. С. Яценко
  4. ДОТС-стратегія в Україні (наказ МОЗ України
  5. З.д.н.т. України професор Ю.І. Бажора
  6. З.д.н.т. України професор Ю.І. Бажора
  7. З.д.н.т. України професор Ю.І. Бажора
  8. З.д.н.т. України професор Ю.І. Бажора
  9. Завдання і функції Фонду України соціального захисту інвалідів

Ситуаційна задача 22

48 річний чоловік працює у ковальському цеху машинобудівельного комбінату. Проживає у гуртожитку сімейного типу разом з дружиною і двома доньками у кімнаті площею 16 м2 на верхньому поверсі триповерхової будівлі. Характеристика мікроклімату в кімнаті: температура влітку 36 ºС, взимку – 14 ºС. Відносна вологість 20% літом, взимку – 80%. У кімнаті одне вікно розміром 1,5 х 1,2 м. Швидкість руху повітря при відкритій кватирці – 1,0 м/с. Увечері кімнату освітлює люстра з двома електричними лампочками по 100 Вт, розташована по центру приміщення.

Робітник працює із ковальським пресом. На робочому місці періодично використовує антифони, рівень шуму в робочій зоні на рівні 102 дБА. Скаржиться на підвищення артеріального тиску, високу стомлюваність, головний біль, погіршення слуху. На аудіограмі ознаки нейросенситивної приглухуватості.

 

Питання:

1. Чи відповідає мікроклімат в кімнаті нормативам? Визначте СК і оцініть штучну освітленість.

2. Оцініть стан здоров'я робітника, його залежність від характеру і умов праці. Яких профілактичних заходів треба вжити?

Завідувач кафедрою гігієни і медичної екології

Доцент Засипка Л.Г.

«Затверджую»

Проректор з науково-педагогічної роботи ОНМУ

З.д.н.т. України професор Ю.І. Бажора

 

Ситуаційна задача 23

42 річний чоловік працює у цеху мінеральних пігментів лакофарбного заводу. Проживає в гуртожитку з трьома іншими робітниками у кімнаті площею 20 м2. У кімнаті температура повітря влітку 25 ºС, взимку – 15 ºС. Відносна вологість 30% літом, взимку – 75%. Одне вікно розміром 1,0 х 2,0 м. Швидкість руху повітря при відкритій кватирці – 1,5 м /с. Кімната освітлюється за допомогою люстри з трьома електричними лампочками розжарення потужністю по 75 Вт, розташованими по центру приміщення.

При проведенні періодичного медичного огляду в робітника відзначені явища астено-вегетативного синдрому, різкі болі в животі, закрепи, біль в області печінки. На яснах – темна аспідного кольору кайма. Шкірні покрові бліді із землистим відтінком. У сечі підвищений вміст δ– аминолевулинової кислоти. З боку крові – ретикулоцитоз, зниження рівня гемоглобіну.

Питання:

1. Чи відповідає мікроклімат і освітлення у кімнаті гігієнічним нормативам?

2. Оцініть стан здоров'я, його залежність від характеру і умов праці. Дайте профілактичні рекомендації.

Завідувач кафедрою гігієни і медичної екології

Доцент Засипка Л.Г.

«Затверджую»

Проректор з науково-педагогічної роботи ОНМУ


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 489 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)