ІНСТРУКЦІЯ ПО АКТИВНО-ПАСИВНІЙ ЕКСТРЕНІЙ ПРОФІЛАКТИЦІ ПРАВЦЯ
Навчальна мета: оволодіти алгоритмом дії по екстреній профілактиці правця.
Необхідне обладнання: протиправцева кінська сироватка, АП-анатоксин, шприці, голки, спирт, вата.
Показання до екстренної активно-пасивної профілактики правця: випадкові поранення, опіки, відмороження, укушені рани, пологи за межами лікувального закладу, кримінальні аборти.
Послідовність дій:
А. ЩЕПЛЕНИМ – для підкріплення активного іммунітету вводять 0,5 мл АП-анатоксину під шкіру під лопатку.
Б. НЕЩЕПЛЕНИМ – вводять спочатку 1 мл АП-анатоксину, а потім – протиправцеву кінську сироватку по такій схемі:
1. Проба на переносність чужорідного білка.
В долонну поверхню нижньої третини передпліччя внутрішньошкірно вводять 0,1мл розведеної в співвідношенні 1:100 кінської сироватки (її ампули знаходяться в тій же коробці, що і ППС, вони маркіровані червоним кольором). Відповідь читають через 20 хвил. Якщо папула на місці ін’єкції менше 0,9 см в діаметрі, з невеликим почервонінням навкруги неї, пробу рахують негативною, якщо більше 0,9 см з великим набряком та гіперемією навкруги, пробу рахують позитивною.
2. При негативній пробі вводять ППС в дозі 3000 МО по методу Безредко: 0,1мл нерозведеної сироватки з ампули синього кольору підшкірно. При відсутності реакції через 30 хвил. вводять другим шприцем в другу ділянку тіла всю остальну дозу: в/м’язово!
* При позитивній пробі введення ППС протипоказане!
В таких випадках вводять протиправцевий людський імуноглобулін (ППЛІ) в дозі 250 МО.
3. Перша ревакцинація: через 30-40 днів – 0,5мл АП-анатоксину. Друга ревакинація: через 9-12 міс. – 0,5мл АП-анатоксину. Після вакцинаці та двох ревакцинацій людина здобуває протиправцевий іммінитет на 10 років. На протязі перших 5 років при повторних травмах вводити протиправцеві препарати не треба. В наступні 5 років при повторних травмах достатньо ввести 0,5 мл АП-анатоксину. У осіб, що пройшли вакцинацію без ревакцинацій більше як 2 роки перед повторною травмою, проводиться повний курс активно-пасивної іммунізації.
ПРОТИЕПІДЕМІЧНИЙ РЕЖИМ У ВІДДІЛЕННІ, ДЕ ЗНАХОДИТЬСЯ ПАЦІЄНТ З ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНОЮ ІНФЕКЦІЄЮ (газова гангрена, правець, сибірка, дифтерія ран)
1. Пацієнт ізолюється в окрему, краще боксовану палату.
2. При вході в палату медперсонал переодягається в окремі халат, шапочку, маску, бахили, які знаходяться перед боксом.
3. При проведенні перев’язок, які проводяться в останню чергу на місці, медперсонал одягає гумові рукавички, маску, бахили та клейончастий фартух, який потім протирається ганчіркою, змоченою 6% розчином перекису водню з 0,5% пральним миючим засобом. Зняту пов’язку кладуть в контейнер, а потім спалюють. Використані інструменти занурюють на 2 год. в 6% розчин перекису водню з 0,5% пральним миючим засобом, а потім стерилізують повітряним методом, окремо від інших інструментів.
4. Палату прибирають 2-3 рази на день 6% розчином перекису водню з 0,5% пральним миючим засобом, те ж саме роблять після виписки хворого. Його постільна білизна, шини, проходять через дезкамеру по режиму для спорових форм бактерій. Посуд кип’ятять 2 год. в 2% розчині кальцинованої соди.
5. Повітря в палаті кварцується 2 рази на день по 30 хвилин.
* Нормативні акти:
Наказ МОЗ України №181 від 04.04.08
Наказ МОЗ СРСР №288 від23.03.1976
АЛГОРИТМ Надання допомоги пацієнтові з правцем.
АЛГОРИТМ Надання допомоги пацієнтові з газовою гангреною.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 1062 | Нарушение авторских прав
|