ОРГАН СЛУХУ ТА РІВНОВАГИ
Слуховий аналізатор складається: 1. Вухо; 2. Присітково – завитковий нерв; 3. Підкіркові центи слуху (нижні горбики середнього мозку); 4. Скронева ділянка кори головного мозку.
Орган слуха складається:
1. Зовнішне вухо (auris externa) складається з вушної раковини і зовнішнього слухового ходу.
2. Середнє вухо (auris media) – барабанна порожнина і євстахієва труба.
3. Внутрішне вухо (auris interna) – кістков. І перетинчастий лабіринт.
ЗОВНІШНЕ ВУХО складається з вушної раковини (aurikula) складається з еластичного хряща якого немає в ділянці вушної часточки і має завиток, протизавиток, козелок протикозелок. Зовнішній слуховий хід (meatus acurticus externy) довжина 3.5 см. має звуження і вигин щоб закапати вухо відтягнути вухо назад і вверх.На межі зовнішнього і середнього вуха є барабанна перетинка (membrane timpani) – це овальна пластинка яка в центрі має втиснення пучок до якого кріпиться ручка молоточка. Вона складається (барабанна перетинка) з натянутой частини (не має фіброзних волокон). Середне вухо складаеться з барабанної порожнини та євстахієвої труби. Барабанна порожнина (cavitas timpani) заповнена повітрям і містить систему кісточок з’єднаних між собою: - молоточок (malius); - ковадло (inkus); - стремінце (stapes). Євстахієва труба сполучає середне вухо і носоглотку слугує для вирівнювання тиску на барабанну перетинку. У малих дітей вона коротка і широка тому інфекція з носоглотки швидко потрапляє в середне вухо і викликає запалення отит. ВНУТРІШНЕ ВУХО складається з кісткового і перетинчастого лабіринтів. Перетинчастий лабіринт (labirinthus osseus) знаходиться в середені кісткового, а між ними рідина перетлімфа, в середині перетинчастого – рідина ендолімфа. Будова кісткового перетинчастого лабіринту:
1) Має завиток (2.5 оберти) cohlea.
2) Пристінок (vestibulum) він має овальне вікно до якого прилягає стремінце і кругле вікно закрите вторинною барабанною перетинкою наявність якої дає змогу коливатись пере лімфи.
3) Три півколові канали які розташовані в трьох взаємно перпендикулярних площинах має розшир. Ампули. Будова перетинчастого лабіринту повторює обриси кісткового лабіринту і має:
1) Перетинчасту протоку завитка
2) Маточка і мішечок – приснок
3) Перетинчасті і півколові канали
Перетинчаста протока має завитка Δ форму де на основній мембрані лежить – кортіїв орган.Кортіїв орган переводить звукові коливання в нервовий імпульс і складається:
1) Опорні клітини
2) Волоскові клітини – волоски яких занурені в покривну мембрану
3) Покривна мембрана
ОРГАН РІВНОВАГИ (вестибулярний апарат) 8 пара ЧМН (vestibulocochlearis).
До нього належить:
1) Отолітовий апарат який у вигляді плям розташований в маточці і мішечку.
Будова:
- Опорні клітини
- Волоскові клітини
- Отолітова мембрана з отолітами (солі кальцій)
2) Ампулерний апарат розташований в ампулах пів колових каналів.
Будова:
- Опорні клітини
- Волоскові клітини
- Купол розташов. ампул. апарат у вигляді гребідінців.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 682 | Нарушение авторских прав
|