ВНУТРІШНЬОШКІРНА ДІАГНОСТИЧНА ПРОБА НА ІНДИВІДУАЛЬНУ ЧУТЛИВІСТЬ ДО АНТИБІОТИКІВ.
Антибіотики можна вводити: внутрішньом'язово, внутрішньовенно, в порожнину, у вигляді аерозолей, крапель та іншими способами. На будь-який введення антибіотика можливе виникнення алергічної реакції. Щоб перевірити чутливість організму до дії антибіотика, слід зробити пробу на переносимість.
Внутрішньошкірна проба в 100 разів чутливіша, ніж скарифікаційна, але вона дає частіше ускладнення.
Місце проведення:
маніпуляційний кабінет, палата стаціонару, домашні умови.
Оснащення робочого місця:
1. Робочий маніпуляційний стіл, на якому підготовлені: стерильні шприци одноразового використання ємністю 1 та 10 мл в упаковках, відповідні до них голки в упаковках, пінцети в потрійному розчині, флакон з призначеним антибіотиком, флакон з 0,9% розчином натрію хлориду, флакон з 70° розчином етилового спирту, одноразові стерильні гумові рукавички, лоток для використаних інструментів та матеріалів.
2. Ємність, промаркірована "Для використаних ватних кульок", з 5% розчином хлораміну.
3. Ємність, промаркірована "Для промивання шприців, голок", з 3% розчином хлораміну.
4. Ємність, промаркірована "Для замочування одноразових шприців, голок", з 5% розчином хлораміну.
5. Набір медикаментів для надання невідкладної допомоги при виникненні алергічної реакції на введення антибіотика (блок "Спостереження і догляд за пацієнтами з алергічними захворюваннями", навик "Б").
Попередня підготовка до виконання навику:
- зібрати у пацієнта алергологічний анамнез;
- ретельно вимити двічі руки з милом під проточною водою, витерти чистим індивідуальним рушником або стерильною одноразовою серветкою, обробити 70° розчином етилового спирту, одягнути стерильні гумові рукавички;
- зробити розведення антибіотика для постановки діагностичної проби на індивідуальну чутливість організму до препарату (блок "Парентеральне введення лікарських препаратів", навик "Е");
- набрати в стерильний однограмовий шприц 0,2 мл приготовленого розчину антибіотика із флакону;
- набрати в другий стерильний однограмовий шприц 0,2 мл ізотонічного розчину натрію хлориду із флакону (блок "Парентеральне введення лікарських препаратів", навик "Ґ");
- покласти шприци з набраними розчинами на стерильний лоток;
- на цей лоток покласти 4 стерильні ватні кульки, змочені у 70° розчині етилового спирту;
- провести психологічну підготовку пацієнта;
- запропонувати пацієнту зручно сісти на стілець, звільнити дві руки до ліктьового суглоба від одягу;
- покласти руки на стіл в зручному розігнутому і розслабленому положені
Основні етапн виконання навику:
1. Намітити місце ін'єкції у середній третині внутрішньої поверхні перед- пліччя, де відсутні судини та сухожилля.
2. Протерти місце ін'єкції спочатку однієї руки, а потім і іншої стерильними ватними кульками, змоченими у 70° розчині етилового спирту (одне протирати двічі).
3. Використані ватні кульки занурити у 5% розчин хлораміну в ємності промаркірованій "Для використаних ватних кульок", на 1 годину.
4. В одну руку (згідно з загальноприйнятими правилами внутрішньо шкір- ного введення — див. навик"А") ввести 1 000 ОД відповідного антибіотика, розведеного в 0,1 мл ізотонічного розчину натрію хлориду.
5. В другу руку для контролю ввести 0,1 мл ізотонічного розчину натрію хлориду.
6. Результат проби перевірити через 20 хвилин. При наявності гіперемії набряку, свербіння реакція вважається позитивною. Це означає, що введення даного антибіотику пацієнту суворо протипоказане. В такому випадку слід обов'язково показати пацієнта лікарю. Якщо змін на шкірі, крім сліду від проколу, немає ніяких, то реакція вважається негативною. Це означає, що введення даного антибіотика пацієнту не протипоказане.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 1570 | Нарушение авторских прав
|