АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Клінічна картина. Гіпертонічна енцефалопатія (гостра) найчастіше зустрічається у молодих людей та осіб середнього віку
Гіпертонічна енцефалопатія (гостра) найчастіше зустрічається у молодих людей та осіб середнього віку, які страждають від артеріальної гіпертензії. Загалом, це захворювання зустрічається дуже рідко, навіть у пацієнтів з гіпертензією. Різні лікарі повідомляють, що в 0,5-15% пацієнтів із злоякісною гіпертонією розвивається гостра гіпертонічна енцефалопатія.
З розвитком методів діагностики і лікування артеріальної гіпертензії, гіпертонічна енцефалопатія виникає все рідше.
Симптоми гіпертонічної енцефалопатії зазвичай виникають через 12-48 годин після раптового і стійкого підвищення артеріального тиску. Першим проявом цих симптомів є сильний біль голови. Він виникає більш ніж у 75% пацієнтів. Крім того, хворий стає неспокійним. Через декілька годин в особи можуть виникати порушення суджень і пам’яті, сплутаність свідомості, сонливість і сопор (глибоке пригнічення свідомості із втратою довільної та збереженням рефлекторної діяльності). Якщо цей розлад не лікувати, то вище зазначені неврологічні симптоми можуть погіршуватися і в кінцевому підсумку призводять до коми.
До інших симптомів гіпертонічної енцефалопатії належать: підвищена дратівливість, блювання, судоми, конвульсії та міоклонус кінцівок. Поширеними серед хворих є також проблеми із зором, особливо такі як розмите зображення, дефекти поля зору, дальтонізм, коркова сліпота (повна або часткова втрата зору). Такі порушення зустрічаються в 4 із 11 випадків (Еллінек та ін. 1964). Геміпарез і афазія також можуть виникати, проте вони менш поширені. Електроенцефалографічне дослідження, як правило, показує відсутність альфа-хвиль, що означає порушення свідомості. У хворих з порушеннями зору, в потиличній області виявляються повільні хвилі.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 384 | Нарушение авторских прав
|