Змістовий модуль №3
Заняття проводиться за розробленою схемою і складається з теоретичної частини, яка передбачає вивчення питань домашнього завдання, проведення тестового контролю знань за темою «Крок-1.Загальна патоморфологія» (15 тестових завдань) та практичної частини – з використанням макро-, мікропрепаратів, ситуаційних задач та електронограм.
1. Хворий з діагностованим раком шлунку помер унаслідок ракової кахексії. На розтині трупа були знайдені характерні зміни в серці. Як назвати таке серце?
A. *Буре атрофічне
B. Волохате
C. Панцирне
D. Тигрове
E. Бичаче
2. В ході гістологічного дослідження стягу з порожнини матки 45-річної жінки з порушеннями оваріально-менструального циклу виявлені збільшення кількості ендометріальних залоз, деякі пилкоподібні звиті, деякі залози – кістозно розширені. Діагностуйте захворювання.
A. * Залізисто-кістозна гіперплазія ендометрію
B. Плацентарний поліп
C. Атипова гіперплазія ендометрію
D. Залозистий поліп ендометрію
E. Аденокарцинома ендометрію
3. Підліток скаржиться на стоншування м'язів і зменшення об'єму гомілки, яке виникло після тривало незаживаючого перелому стегнової кістки без пошкодження нервів. Як називається така атрофія м'язів?
A. *Дисфункциональна
B. Нейротична
C. Викликана недостатнім кровопостачанням
D. Викликана здавленням
E. Від дії фізичних чинників
4. У жінки 86 років, що страждала атеросклерозом судин головного мозку, на розтині виявлена атрофія кори головного мозку. Як називається ця атрофія по етіології?
A. *Від недостатнього кровопостачання
B. Від тиску
C. Від дії фізичних і хімічних чинників
D. Нейротична
E. Дисфункціональна
5. У хворого, який помер в результаті легенево-серцевої недостатності серце збільшене в розмірах, стінка правого шлуночку на розрізі потовщена, порожнина розширена. Визначите характер патологічного процесу
A. *Гіпертрофія
B. Гіперпластичні розростання запальної природи
C. Метаплазія
D. Атрофія
E. Склероз.
187. У хворого з глибокою рваною раною з нерівними краями, покритою гноєм, в краєвих відділах - соковита грануляційна тканина, яка не піднімається над рівнем рани. Назвіть вид загоєння рани.
A. *Загоєння вторинним натягненням
B. Загоєння первинним натягненням
C. Загоєння під струпом
D. Безпосереднє закриття дефекту епітеліальної тканини
E. Організація рани
188. На розтині у чоловіка 73 років виявлена збільшена, м'яка, еластична, злегка горбиста передміхурова залоза, яка на розрізі складається з окремих вузлів, розділених прошарками сполучної тканини. При мікроскопії виявлено збільшення кількості залозистих елементів. Величина часточок і кількість залозистих структур - різна. Який процес має місце в передміхуровій залозі?
A. *Залозиста нодулярна гіперплазія
B. Мязево-фіброзна нодулярна гіперплазія
C. Змішана нодулярна гіперплазія
D. Аденокарцинома
E. Недиференційований рак
189. У 40-річного чоловіка із стенозуючим (без метастазів) раком стравоходу визначаються наступні зміни: атрофія скелетних м'язів, жирової клітковини. Шкіра землисто-коричневого забарвлення, епідерміс стоншений, серце зменшене в розмірах. Міокард і печінка бурого кольору. Поставте діагноз.
A. *Аліментарна кахексія
B. Міастенія
C. Ракова кахексія
D. Бура атрофія
E. Хвороба Аддісона
190. На розтині хворого, що страждав частими гемороїдальними кровотечами, померлого від гострого інфаркту міокарду виявлений соковитий, червоного кольору кістковий мозок діафізуа стегна. Який процес розвинувся в кістковому мозку?
A. *Компенсаторна гіперплазія
B. Вікарна гіпертрофія
C. Гіпертрофічні розростання
D. Гормональна гіперплазія
E. Робоча гіпертрофія
191. Хворий 65 років прооперований в урологічному відділенні з приводу доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Під час операції виявлено, що стінка сечового міхура потовщена до 1 см. Це можна пояснити:
A. *Робочою гіпертрофією
B. Вікарною гіпертрофією
C. Гормональною гіпертрофією
D. Гормональною гіперплазією
E. Захисною гіперплазією
192. У дитини 12 років, хворої поліомієлітом, скелетні м'язи слабкі, об'єм їх зменшений, шкіра суха, бліда. При морфологічному дослідженні біоптату м'яких тканин виявлені характерні морфологічні зміни. Визначите характер патологічного процесу в м'яких тканинах.
A. Атрофія
B. Гіпертрофія
C. Гіперплазія
D. Метаплазія
E. Гіпоплазія
193. Хворий з раком шлунку і множинними метастазами помер від ракової кахексії. Виділіть характерні зміни серця, виявлені на розтині.
A. Бура атрофія міокарду
B. Амілоїдна кардіомегалія
C. Дилятаційна кардіоміопатія
D. Гіпертрофічна кардіоміопатія
E. "Тигрове" серце
194. У патоморфологічне відділення доставлений шматочок тканини з краю хронічної виразки шлунку. При гістологічному дослідженні в нім виявлено: некроз, грануляційна тканина, надмірний розвиток волокнистої сполучної тканини і метаплазія епітелію. Який вид компенсаторно-пристосувального процесу має місце?
A. *Порушена регенерація з порушенням зміни фаз
B. Гіпертрофія
C. Фізіологічна регенерація
D. Репаратівная регенерація (субституція)
E. Репаратівная регенерація (реституція)
195. Після травматичного пошкодження печінки з часом відбулося повне відновлення будови і функції печінки. Як називається такий вид регенерації?
A. *Реституція
B. Неповна регенерація
C. Патологічна регенерація
D. Звичайна фізіологічна регенерація
E. Субституція
196. При розтині трупа жінки 69 років, яка тривалий час страждала гіпертонічною хворобою, патологоанатом виявив, що обидві нирки щільної консистенції, значно зменшені в розмірах, поверхня їх дрібнозерниста. Про що свідчать ці зміни?
A. *Атрофії від недостатнього кровопостачання
B. Атрофія від тиску
C. Старечої атрофії
D. Атрофії дисфункціональної
E. Гіпоплазії
197. Хворий помер від серцевої недостатності, в анамнезі - пульмонекатомія з приводу кісти правої легені. На розтині виявлена збільшена в розмірах ліва легеня. Назвіть патологічний процес в лівій легені.
A. *Вікарна гіпертрофія
B. Нейрогуморальна гіпертрофія
C. Дисфункціональна атрофія
D. Дисциркуляторная атрофія
E. Нейротична атрофія
198. У хворого з ампутованою нижньою кінцівкою в куксі з'явилися хворобливі вузлики. При мікроскопічному дослідженні виявлені невроми ампутацій. Назвіть загальний патологічний процес, з яким пов'язаний розвиток невром.
A. *Патологічна регенерація
B. Повна репаративна регенерація
C. Запалення
D. Неповна репаративна регенерація
E. Метаплазія
199. Жінці з дисфункціональною матковою кровотечею провели діагностичне вискоблювання. Гістологічно в стязі виявлено безліч звитих залоз, просвіти окремих залоз кістозно розширені. Назвіть різновид загального патологічного процесу в ендометрії.
A. *Залозисто-кістозна гіперплазія
B. Атрофія
C. Метаплазія
D. Дисплазія
200. У хворого 10 років тому було видалено праву легеню з приводу пухлини, після чого об'єм лівої легені збільшився на 50%. Який процес розвинувся в лівій легені?
A. *Вікарна гіпертрофія
B. Нейрогуморальна гіпертрофія
C. Несправжня гіпертрофія
D. Робоча гіпертрофія
E. Гіпертрофічне розростання
201. При розтині трупа хворого 57 років, що страждав гіпертонічною хворобою і померлого від декомпенсації серцевої недостатності, виявлено збільшене серце з розширеними порожнинами (маса 550 г, товщина стінки лівого шлуночку 2,5 см). Мікроскопічно кардіоміоцити значно збільшені в розмірах, з жировою дистрофією і гіперхромними бочкоподібними ядрами. Які з перерахованих патологічних процесів найбільш вірогідні в серці?
A. *Эксцентрична гіпертрофія
B. Міокардит
C. Концентрична гіпертрофія
D. Ангіогенний кардіосклероз
E. Кардіоміопатія
202. При гістологічному дослідженні передміхурової залози, оперативно видаленої у чоловіка 72 років, який скаржився на утруднення сечовипускання, виявлено: збільшення кількості залозистих і м'язових елементів. Долькова будова залози порушена. Який процес в передміхуровій залозі найбільш вірогідний?
A. *Змішана форма гіперплазії
B. Залозиста гіперплазія
C. Мязево-фіброзна гіперплазія
D. Простатит
E. Аденокарцинома
203. У хворого хронічним циститом в біоптаті слизової оболонки сечового міхура замість перехідного епітелію виявлені вогнища багатошарового плоского нероговіючого епітелію. Який процес лежить в основі описаних змін в епітелії?
A. *Метаплазія
B. Дистрофія
C. Гіперплазія
D. Дисплазія
E. Гіперкератоз
204. При гістологічному дослідженні новоутворення шкіри виявлено, що паренхіма сформована з покривного епітелію із збільшеним числом пластів. Строма разом з розростаннями епітелію формує сосочки. Вкажіть вид атипізму.
A. *Тканинний
B. Клітинний
C. Гістохімічний
D. Функціональний
E. Метаболічний
205. У біоптаті слизистої оболонки бронха у хворого хронічним бронхітом були знайдені ділянки багатошарового плоского нероговіючого епітелію. Назвіть патологічний процес в слизистій оболонці бронха.
A. *Метаплазія
B. Атрофія
C. Гіперплазія
D. Дисплазія
E. Гіперплазія
206. У біоптаті бронха хворого, який зловживав курінням, в потовщеній слизистій оболонці виявлено хронічне запалення і трансформацію одношарового війчастого епітелію в багатошаровий плоский епітелій. Який з процесів найбільш вірогідний?
A. *Метаплазія
B. Гіперплазія епітелію
C. Плоскоклітинний рак
D. Лейкоплакія
E. Гіпертрофія епітелію
207. У хворого при гастроскопічному дослідженні в ділянці малої кривизни виявлено пухлинне утворення діаметром 1,5 см на ніжці. Який характер зростання пухлини?
A. *Екзофітний
B. Експансивний
C. Інфільтруючий
D. Апозиційний
E. Ендофітний
208. У хворого, який впродовж тривалого часу зловживав табакокурінням, з'явився кашель з виділенням в'язкого слизу, слабкість після незначних фізичних навантажень, блідість шкірних покривів, за останні два місяці схудлий на 12 кг. При мікроскопічному дослідженні біоптату був встановлений діагноз «плоскоклітинний рак». Визначите характер патологічного процесу, який передував виникненню пухлини.
A. *Метаплазія
B. Гіпоплазія
C. Гіперплазія
D. Некроз
E. Склероз
209. У біоптаті слизової оболонки бронха хворого 50 років, який 20 років страждав хронічним бронхітом, виявлено стоншування слизової, кістозні змінені залози, ділянки заміни призматичного епітелію на багатошаровий плоский. Який з перерахованих патологічних процесів найбільш вірогідний?
A. *Метаплазія
B. Гіперплазія
C. Гетеротипія
D. Гетероплазія
E. Дисплазія
210. При дослідженні біоптату із слизистої шлунку виявлені ознаки тканинного і клітинного атипізму, що дозволило встановити діагноз: "аденокарцинома". Які з перерахованих ознак з'явилися вирішальними в постановці діагнозу?
A. *Залози вистилають поліморфними клітками з крупними ядрами і збільшеною кількістю ядерець, патологічні мітози
B. Залози в шлунку мають різні розміри і форму, різну ширину просвітів.
C. Багато залоз розташовано тісно, "спинка до спинки"
D. Залози розташовані безладно
E. Місцями відмічається розташування багаторядності кліток в залозі
211. При ректоманоскопії в прямій кишці виявлені дрібні вузли на тонкій ніжці на слизовій. При гістологічному дослідженні біоптату слизистої оболонки визначаються розростання сполучної тканини і залоз. Про який процес йдеться?
A. *Гіперпластичний поліп
B. Гіпертрофія
C. Метаплазія
D. Атрофія
E. Склероз
212. При ендоскопічному дослідженні сечового міхура проведена біопсія пухлини, що складається з тонких, таких, що гілкуються сосочків, покритих перехідним епітелієм. Назвіть пухлину.
A. *Папілома
B. Базаліома
C. Перехідноклітинна карцинома
D. Плоскоклітинна карцинома
213. При мікроскопічному дослідженні біоптату з товстої кишки виявлені атипові залозисті структури різної форми і розміру. Клітини поліморфні, ядра гіперхромні, визначаються патологічні мітози. Базальна мембрана залоз зруйнована. Ваш діагноз?
A. *Аденокарцинома
B. Базальний-клітинний рак
C. Солідний рак
D. Слизовий рак
E. Недиференційований рак
214. При мікроскопічному дослідженні біоптату шийки матки виявлена клітинна і ядерна атипія багатошарового плоского епітелію, патологічні мітози, а також рогові "перлини" в глибині епітеліальних пластів. Ваш діагноз?
A. *Плоскоклітинний рак з ороговінням
B. Перехідноклітинний рак
C. Плоскоклітинний рак без ороговіння
D. Залозистий рак
E. Анапластичний рак
215. При гістологічному дослідженні вузла у видаленій молочній залозі серед строми виявлені різних розмірів і форми комплекси атипових поліморфних епітеліальних клітин з наявністю просвітів в центрах комплексів. Клітини - з крупними ядрами, наявністю атипових мітозів. Поставте діагноз.
A. *Аденокарцинома
B. Плоскоклітинний нероговіючий рак
C. Солідний рак
D. Фіброаденома молочної залози
E. Недиференційований поліморфноклітинний рак
216. При гістологічному дослідженні пухлини шлунку виявлено безліч перстневидних клітин. Назвіть гістологічний варіант раку.
A. *Слизовий
B. Солідний
C. Аденокарцинома
D. Саркома
E. Карциноїд
217. У хворого з'явилася охриплість голосу, під час ларингоскопії визначена пухлина гортані, сіро-білого кольору, з сосочковою поверхнею. Мікроскопічно: розростання сполучної тканини, покритої багатошаровим плоским епітелієм з вираженим ороговінням, без клітинного атипізму. Назвіть пухлину:
A. *Папілома
B. Фіброма
C. Поліп
D. Ангіома
E. Ангіофіброма
218. У хворого 67 років з клінічним діагнозом "хронічний бронхіт, пневмосклероз, серцево-легенева недостатність" узятий біоптат з підозрілої ділянки слизистої правого головного бронха. Гістологічно встановлений клітинний і тканиний атипізм, поява структур у вигляді "ракових перлин". Якому патологічному процесу відповідають вказані гістологічні зміни?
A. *Плоскоклітинний рак бронха з ороговінням
B. Хронічний поліпозний бронхіт
C. Бронхоектаз
D. Гострий бронхіт
E. Плоскоклітинна метаплазія слизистої бронха
219. У чоловіка 62 років видалили нирку, в якій при макроскопічному дослідженні виявлена пухлина у вигляді вузла діаметром до 8 см. Тканина пухлини на розрізі строката, з множинними крововиливами, некрозами. Гістологічно пухлина складається з світлих клітин, які утворюють альвеолярні і сосчкові структури, з помірно вираженим інвазивним зростанням. У багатьох клітинах пухлини визначаються патологічні мітози, гіперхромні ядра. Поставте діагноз.
A. *Світлоклітинний рак
B. Світлоклітинна аденома
C. Аденокарцинома
D. Нефробластома
E. Ацидофільна аденома з малігнізацією
220. При мікроскопічному дослідженні бронхобіоптату визначена пухлина, яка побудована згніздовидних скупчень атипових клітин багатошарового плоского епітелію, місцями з характерними "перлинами". Ваш діагноз?
A. *Плоскоклітинний рак з ороговінням
B. Плоскоклітинний рак без ороговіння
C. Солідний рак
D. Слизовий рак
E. Скірр
221. У хворого видалено новоутворення шкіри, яке має вид вузла з сосочковою поверхнею, нагадує цвітну капусту, щільної консистенції. Мікроскопічно пухлина складається з безлічі сосочків. Паренхіма сформована з покривного епітелію із збільшеним числом шарів. У епітелії збережена полярність кліток, стратифікація, цілісність базальної мембрани. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. *Папілома
B. Фіброма
C. Аденома
D. Фіброаденома
E. Цистоаденома
222. При гістологічному дослідженні злоякісної пухлини молочної залози виявлено, що пухлина побудована з низькодифереційованих атипових клітин епітеліального походження, які утворюють трабекули, розділені між собою прошарками сполучної тканини, співвідношення клітин і строми приблизно 1:1. Назвіть гістологічний варіант раку.
A. *Солідний
B. Аденокарцинома
C. Плоскоклітинний
D. Фіброзний
E. Мілкоклітинний
223. У немолодої жінки з метрораргією в менопаузі при патогістологічному дослідженні в стязі з слизової оболонки шийки матки виявлені розростання атипового епітелію з утворенням так званих "ракових перлин". Ваш діагноз?
A. *Плоскоклітинний рак з ороговінням
B. Аденокарцинома
C. Плоскоклітинний рак без ороговіння
D. Слизовий рак
E. Недиференційований рак
224. При мікроскопічному дослідженні біоптату легенів виявлені атипові клітини, які формують множинні ацинарні структури і продукують слиз. Яка гістологічна форма раку легенів має місце у хворого?
A. *Високодиференціійована аденокарцинома
B. Помірнодиеренційована аденокарцинома
C. Недиференційований рак
D. Помірнодифференційований плоскоклітинний рак
E. Залозисто-плоскоклітинний рак
225. При мікроскопічному дослідженні біоптату з ділянки пухлини слизистої оболонки правого бронха встановлений клітинний і тканинний атипізм, поява структур у вигляді "ракових перлин". Визначите характер патологічного процесу.
A. *Злоякісна пухлина
B. Доброякісна пухлина
C. Гіперплазія
D. Метаплазія
E. Гіпоплазія
226. При гістологічному дослідженні біоптату вагінальної частини шийки матки у хворої 47 років з тривало незаживаючою ерозією виявлені ознаки клітинного атипізму, базальна мембрана - без змін. Поставте діагноз.
A. *Рак на місці
B. Ерозія
C. Аденокарцинома
D. Папілома
E. Ендометріоз
227. У хворого 55 років з'явилися рецидивуючі маткові кровотечі. Було проведено діагностичне вискоблювання порожнини матки. У скобі ендометрію серед елементів крові визначаються залозисті елементи різної величини і форми, утворені атиповими клітинами з гіперхромними ядрами і численними мітозами (у тому числі і патологічними). Про який процес можна думати?
A. *Аденокарцинома
B. Залозиста гіперплазія ендометрію
C. Хоріонепітеліома
D. Аденоматозний поліп
E. Ознака перерваної вагітності
228. При бронхоскопії у хворого 62 років в початковому відділі верхньодольового бронху правої легені виявлен поліповидне утворення діаметром до 1,0 см. При гістологічному дослідженні визначається пухлина, яка побудована з дрібних лімфоцитоподібних клітин з гіперхромними ядрами, клітки оточені пластами і тяжами. Вкажіть, який з перерахованих видів пухлин найбільш можливий?
A. *Недиференційований мілкоклітинний рак
B. Недиференційований крупноклітинний рак
C. Плоскоклітинний рак
D. Аденокарцинома
E. залозисто-плоскоклітинний рак
229. У хворого на малій кривизні в препілоричному відділі виявлено утворення кратероподібної форми. З краєвої ділянки узята біопсія. Гістологічно утворення представлене залозистоподібними структурами різної форми і величини, вростаючими в навколишню тканину, з вираженим атипізмом клітин. Назвіть гістологічний варіант даної пухлини.
A. *Аденокарцинома
B. Плоскоклітинний рак
C. Скірр шлунку
D. Слизовий рак шлунку
E. Солідний рак шлунку
230. Чоловік 40 років, що страждав хронічним бронхітом, помер від виснаження. На розтині в легенях в просвіті бронхів виявлене ендофітно розташоване утворення слизовї світло-сірого кольору. При мікроскопічному дослідженні серед розростань атипового плоского епітелію виявлені "ракові перлини". Ваш діагноз?
A. *Плоскоклітинний рак з ороговінням
B. Плоскоклітинний рак без ороговіння
C. Аденокарцинома
D. Недиференційований рак
E. Аденома
231. При розтині трупа чоловіка 63 років, померлого від раку легені, виявлені множинні метастази. Які з них можна розцінити як імплантації (контактні) по механізму розвитку?
A. *Мілкі множинні пухлинні вузлики на плеврі
B. Метастази в перибронхіальні, біфуркаціонні, паратрахельні лімфатичні вузли
C. Метастази в головному мозку
D. Метастази в наднирниках
E. Проростання пухлини з бронха в стравохід
232. У хворого унаслідок обтюрації середньодольового бронху вузлом м'якої консистенції утворився ателектаз середньої частки правої легені. При бронхобіопсії в зоні обтурації виявлено розростання залозистого атипового епітелію з патологічними мітозами, інфільтрацією в ті, що підлягають тканині і хрящеві. Якому захворюванню найдостовірніше відповідають ці дані?
A. *Бронхогенний рак легенів
B. Деформуючий бронхіт
C. Запальний поліп
D. Дисплазія епітелію бронха
E. Саркома бронха
233. У хворому 45 років визначені збільшені надключичні лімфатичні вузли. При дослідженні матеріалу біопсії з лімфатичного вузла виявлений метастаз перстневидно-клітинного раку. Вкажіть найбільш вірогідну локалізацію первинної пухлини.
A. *Рак шлунку
B. Рак стравоходу
C. Рак щитовидної залози
D. Рак легенів
E. Рак шийки матки
234. У жінки 38 років в товщі привушної залози виявлена пухлина, яка складається з окремих вузликів, розділених прошарками сполучної тканини. Патогістологічно виявлені клітини епідермоїдного типу, які утворюють солідні структури. Клітини формують тяжі, які вистилають порожнини, заповнені слизом. Третім елементом пухлини є дрібні клітки з гіперхромними ядрами. Про яку пухлину слід думати?
A. *Мукоепідермоїдна пухлина
B. Ациноклітинна пухлина
C. Папілярная цистаденома
D. Аденолімфома
E. Аденокістозна карцинома
235. У хворої на шкірі особи поступово розвинулася бляшка з некрозом і виразкою в центрі. При патогістологічному дослідженні біоптату виявлені розростання атипових епітеліальних клітин з великою кількістю патологічних мітозів. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. *Рак шкіри
B. Саркома
C. Папілома
D. Трофічна виразка
E. Фіброма
236. При інтраопераційній біопсії молочної залози виявлені ознаки тканинного атипізму, паренхіми, що виражаються в порушенні співвідношення, і строми, з переважанням останньою, із залозистими структурами різних розмірів і форми, що вистилають одношаровим проліферуючим епітелієм. Ваш гаданий діагноз.
A. *Фіброаденома
B. Папілома
C. Неінфільтруючий рак
D. Інфільтруючий рак
E. Мастит
237. При мікроскопічному дослідженні пухлини верхньої губи, виявлено, що вона побудована з численних щілиноподібних порожнин, стінка яких вистилає сплощеним ендотелієм, заповнених рідкою кров'ю. Поставити діагноз.
A. *Капілярна гемангіома
B. Венозна гемангіома
C. Кавернозна гемангіома
D. Гемангіоперицитома
E. Гломус-ангіома
238. Через декілька років після удару ліктя у хлопчика 12 років з'явилося пухлиноподібне розростання в області епіфізу плечової кістки, що не має чітких меж. При дослідженні біоптату виявлена велика кількість поліморфних клітин остеобластного типу з великою кількістю патологічних мітозів. Визначите діагноз.
A. *Остеосаркома
B. Хондросаркома
C. Остеоїд-остеома
D. Фібросаркома
E. Синовіальна саркома
239. Хворий 46 років доставлений в клініку із спонтанним переломом гілки нижньої щелепи. У місці перелому кістка заміщена щільною білястого кольору тканиною з бурими включеннями. При патогістологічному дослідженні виявлені епітеліальні острівці округлої форми, відмежовані циліндровими і кубічними епітеліоцитами. У центрі - полігональні, зірчасті, овальні клітини, які утворюють сітку. Як називається дана пухлина?
A. *Амелобластома
B. Аденоматоїдна пухлина
C. Одонтогенна карцинома
D. Комплексна одонтома
E. Одонтоамелобластома
240. У шкірі виявлена щільна, рухома, чітко відмежована від навколишніх тканин пухлина. На розрізі вона білого кольору, представлена волокнистою тканиною. Мікроскопічно представлена хаотично переплетеними колагеновими волокнами, клітин мало. Назвіть пухлину?
A. *Фіброма
B. Міома
C. Гістіоцитома
D. Дерматофіброма
E. Десмоїд
241. У хворого 75 років із зачеревної клітковини видалена пухлина розмірами 16х8х6см. Мікроскопічно представлена анаплазованими жировими клітинами з ознаками клітинного атипізму, поліморфізму. Зустрічаються величезні потворні клітини, які мають в цитоплазмі жирові крапельки. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. *Ліпосаркома
B. Ліпома
C. Фібросаркома
D. Міосаркома
E. Мезотеліома
242. Для гістологічного дослідження доставлена видалена на операції матка. Під слизистою оболонкою визначені численні округлої форми вузли, які чітко відмежовані від навколишньої тканини. Мікроскопічно пухлина побудована з пучків гладкої мускулатури з явищами тканинного атипізму. Ваш діагноз?
A. *Лейоміома
B. Рак матки
C. Фіброміома
D. Хоріонепітеліома
E. Лейоміосаркома
243. У хворого 17 років інтраопераційно на нижній поверхні печінки виявлена пухлина розмірами 4,5х5,0х3,5см з субсерозною локалізацією, темно-червоного кольору, на розрізі представлена порожнинами із значним змістом крові. Поставити попередній діагноз.
A. Кавернозна гемангіома
B. Капілярна гемангіома
C. Гемангіоперицитома
D. Гемангіоендотеліома
E. Лімфангіома
244. У молодої людини в м'яких тканинах лівого стегна з'явилося безболісне новоутворення без чітких меж. Макроскопічно утворення нагадує риб'яче м'ясо, гістологічно складається з незрілих фіброблачтоподібних клітин з безліччю мітозів, з проростанням в м'язи. Ваш діагноз?
A. *Фібросаркома
B. Міосаркома
C. Фіброма
D. Рак
E. Міома
245. При гістологічному дослідженні пухлини шкіри виявлені різних розмірів часточки з жирової тканини, розділені нерівномірними прошарками сполучної тканини. Поставити діагноз.
A. *Ліпома
B. Фіброма
C. Гігрома
D. Папілома
E. Гемангіома
246. При макроскопічному дослідженні пухлина матки м'якої консистенції, з крововиливами і ділянками некрозу, на розрізі нагадує «риб'яче м'ясо». При гістологічному дослідженні встановлені ознаки вираженого клітинного і тканинного атипізму, зустрічаються клітки з патологічними фігурами мітозів. Поставити діагноз.
A. *Саркома
B. Аденокарцинома
C. Ангіома
D. Фіброма
E. Ліпома
247. У товщі шкіри виявлена щільне, рухоме утврення. Мікроскопічно утворення представлене хаотично розташованими пучками колагенових волокон з невеликою кількістю веретеноподібних клітин. Вкажіть пухлину?
A. *Щільна фіброма
B. Лейоміома
C. Меланома
D. Ліпома
E. Гломусангіома
248. У дитини 6 місяців на шкірі шиї виявлений плоский вузол червоного кольору, при натисканні склом вузол блідне. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. *Гемангіома
B. Пігментний невус
C. Меланома
D. Лейоміома
E. Лімфангіома
249. Під шкірою піднижньощелепної ділянки у жінки 55 років виявлена рухоме утворення 1,0x0,7 см з чіткими межами тістоподібної консистенції, з повільним зростанням. При гістологічному дослідженні утворення визначаються ліпоцити, які формують часточки, відмежовані тонкими прошарками сполучної тканини з судинами. Встановити діагноз.
A. *Ліпома
B. Фіброма
C. Ангіома
D. Ліпосаркома
E. Фібросаркома
250. Для гістологічного дослідження доставлене очне яблуко, в судинній оболонці якого виявлено пухлиноподібне утворення 1 х 0,4 см чорного кольору. У клітинах - множинні патологічні мітози і в цитоплазмі багато з них визначається пігмент жовто-бурого кольору. Ваш діагноз?
A. *Меланома
B. Невринома
C. Ангіосаркома
D. Нейробластома
E. Гангліонейробластома
251. Для патогістологічного дослідження доставлено очне яблуко: у сітківці ока в проекції очного нерва пухлина 1х1см, щільної консистенції, коричневого кольору. Мікроскопічно пухлина складається з поліморфних клітин з прозорою цитоплазмою, згрупованих в альвеолярні структури, з наявністю патологічних мітозів, місцями з накопиченням бурого пігменту. Ваш діагноз:
A. *Меланома
B. Шваннома
C. Гломусна пухлина
D. Парагангліома
E. Ангіосаркома
252. У чоловіка 46 років на шкірі визначалася пляма, яка мала темний колір, клінічно не турбувало. З часом пляма почала збільшуватися, з'явився біль, змінився колір (чорно-коричневий), пальпувався вузлик. При гістологічному дослідженні видаленої тканини визначалися веретеноподібні і поліморфні клітини, цитоплазма яких містила пігмент бурого кольору. Про яку пухлину йдеться?
A. *Меланома
B. Базаліома
C. Гемангіома
D. Гематома
E. Карциноїд
253. При розтині дитини 3 років в мозочку визначається пухлина, що не має чітких меж з навколишньою тканиною, гістологічно побудована з атипових дрібних клітин з гіперхромними ядрами. Ваш діагноз:
A. *Медуллобластома
B. Медуллосаркома
C. Метастаз Раку
D. Метастаз Саркоми
E. Гліобластома
254. З кукси ампутації нижньої кінцівки видалена пухлина в капсулі, діаметром 2 см, мікроскопічно складається з веретеноподібних клітин мономорфного вигляду з паличкоподібними ядрами, які утворюють разом з волокнами "палісадні" структури. Який з перерахованих видів пухлин найбільш вірогідний?
A. *Доброякісна неврилімома
B. Нейрофіброма
C. Злоякісна неврилімома
D. М'яка фіброма
E. Фібросаркома
255. У хворого 21 року видалена пухлина лобової частки правої півкулі головного мозку діаметром 5 см, нечітко обмежена від навколишньої тканини. На розрізі - однорідного вигляду, гістологічно складається з клітин, численні відростки яких утворюють густі сплетення. Про яку пухлину йдеться?
A. *Астроцитома
B. Олігодендрогліома
C. Гангліоневрома
D. Епендіома
E. Хоріоїдпапілома
256. У біоптаті пухлини молочної залози виявляються солідні пласти, побудовані з дрібних епітеліальних клітин з поліморфними ядрами, з великою кількістю патологічних мітозів. Строма виражена слабо, з лімфоцитарною інфільтрацією. Встановіть діагноз.
A. *Медуллярний рак
B. Скіррозний рак
C. Хвороба Педжета
D. Аденома
E. Аденофіброма
257. У померлої 42 років, прооперованої минулого року з приводу пухлини шлунку, при розтині яєчник різко збільшений в розмірах, щільної консистенції, білого кольору. При гістологічному дослідженні виявлені атипові епітеліальні клітки, розміщені серед пластів і тяжів сполучної тканини. Яке захворювання має місце в даному випадку?
A. *Крукенбергівський рак яєчника
B. Серозна цистаденокарцинома
C. Псевдомуцинозная цисткарцинома
D. Злоякісна текома
E. Злоякісна гранульозоклітинна пухлина
258. При гістологічному дослідженні скоби слизистої оболонки матки у хворої 54 років з клінічним діагнозом "порушення оваріально-менструального циклу" виявлені розростання атипових залозистих структур, які складаються з клітин з гіперхромними ядрами, фігурами мітозів, атипією. Атипові залозисті структури вростають в міометрій. Для якого патологічного процесу характерні виявлені мікроскопічно зміни?
A. *Аденокарцинома матки
B. Залозиста гіперплазія ендометрію
C. Гострий ендометрит
D. Плацентарний поліп
E. Хоріонепітеліома матки
259. У жінки 46 років під час паліативної операції з приводу раку шлунку встановлена наявність крукенбергівських метастазів в яєчнику. Який з приведених шляхів метастазування привів до поразки яєчників?
A. *Лімфогенний ретроградний
B. Лімфогенний ортоградний
C. Гематогенний
D. Імплантація
E. Каналікулярний
260. Хворий прооперований з приводу пухлини матки, макроскопічно представленої губчастим строкатим вузлом в міометрії. Гістологічно виявлені великі світлі епітеліальні клітини, серед яких багато темних поліморфних клітин. Строма відсутня, судини мають вид порожнин, що вистилають пухлинними клітинами. Визначаються множинні крововиливи. Визначите виявлену пухлину?
A. *Хоріонепітеліома
B. Деструктуюче занесення міхура
C. Аденокарцинома
D. Кавернозна гемангіома
E. Медулярний рак
261. У жінки через 6 місяців після пологів розвинулася маткова кровотеча; при гінекологічному огляді в порожнині матки виявлена тканина темно-червоного кольору з множинними порожнинами, що нагадує "губку". При мікроскопічному дослідженні пухлини в лакунах крові виявлені атипові світлі епітеліальні клітини Лангханса і гігантські клітини синцитіофібробласта. Вкажіть пухлину.
A. *Хоріонепітеліома
B. Плоскоклітинний нероговійючий рак
C. Аденокарцинома
D. Фіброміома
E. Занесення міхура
Зміст
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 649 | Нарушение авторских прав
|