АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Якими волокнами представлена біла речовина головного мозку?
Біла речовина півкуль великого мозку складається з великої кількості нервових волокон, що мають різне спрямування. Нервові волокна, які проводять імпульси у висхідному або в низхідному напрямку, утворюють провідні шляхи. На підставі будови і функцій ці волокна поділяють на три групи провідних шляхів: асоціативні, комісуральних і проекційні.
Асоціативні нервові волокна (провідні шляхи) з’єднують різні ділянки кори і підкіркові ядра (базальні вузли) в межах однієї півкулі. За асоціативним проводять шляхах нервові імпульси передаються з одних центрів півкулі в іншу, наприклад з чутливих (зорового, слухового, загальної чутливості) в руховий центр для відповідної реакції на що надійшли в мозок сигнали.
Комісуральних нервові волокна (провідні шляхи) проходять в коміссуру-спайках (мозолистом тілі, передній білої спайці, спайці зводу мозку) і з’єднують однакові ділянки сірої речовини (кори, підкіркових ядер) правої і лівої півкуль. За допомогою комісуральних провідних шляхів узгоджуються дії функціональних центрів правої і лівої половин мозку.
Проекційні нервові волокна (провідні шляхи) пов’язують спинний мозок з головним (висхідні шляхи), а також головний мозок зі спинним (низхідні шляхи). З півкулі великого мозку в бік спинного та з спинного мозку до кори і підкіркових ядер проекційні провідні шляхи проходять через внутрішню капсулу. Внутрішня капсула — це вузька ділянка білої речовини головного мозку, розташований у кожній півкулі на кордоні його з проміжним мозком. З медіальної сторони до внутрішньої капсулі прилягає таламус, з боку півкулі великого мозку — велике чечевицеподібних ядро — одне з підкоркових ядер.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 626 | Нарушение авторских прав
|