АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Склад прополісу
В склад прополісу входить більше 50 речовин. Їх можна поділити на 3 основні групи. 1. Рослинні смоли (38-60%) 2. Бальзами (3-30%) 3. Воск (7,8-36%, в середньому 22%)
В склад прополісу входять і феноменальні з'єднання. Саме флавоноїди і фенокислоти визначають біологічні властивості прополісу.
Ферулова, кофейна, бензойна й інші кислоти є біологічно активними речовинами прополісу. Ці кислоти мають антибактеріальні властивості. Наприклад, ферулова кислота стримує ріст грам-позитивним і грам-негативних бактерій. Окрім цього, фенокислоти мають в'язку дію, сприяючи загоюванню різноманітних ран і виразок. Вони також мають жовчогонні, мочогонні, капіляроукріплювальні й протизапальні властивості.
Калій, натрій, кальцій, фосфор, залізо, магній, хлор, алюміній, сірка, ванадій, цинк, марганець, мідь, ртуть, кремній, селен, цирконій, сурма, фтор, кобальт та інші зольні елементи також присутні в прополісі. Їх співвідношення в прополісі має позитивний вплив на організм людини, так як активізує дію головних біологічних центрів організму, забезпечуючи їх ритмічне функціонування. Наприклад, марганець, цинк, мідь впливають на процеси росту, розвитку і розмноження. Вони регулюють обмін речовин в організмі, позитивно впливають на функціонування статевих залоз. Цинк збільшує тривалість дії інсуліну (гормону підшлункової залози), позитивно впливає на зір. Ці речовини разом з кобальтом виконують важливі функції в процесі кровотворення.
Прополіс багатий на вітаміни. Він містить вітаміни B1, В2, Вб, А, Е, нікотинову, пантотенову кислоти та інші.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 388 | Нарушение авторских прав
|